Do połowy czerwca do ZUS wpłynęło 4.111.659 wniosków o świadczenie 800+ na okres 2026/2027. Obejmują one 6 024 896 dzieci. Nowy okres świadczeniowy trwa od 1 czerwca 2026 r. do 31 maja 2027 r.
ZUS przypomina, że aby zachować prawo do świadczenia za czerwiec, wniosek należy złożyć najpóźniej do 30 czerwca. Osoby, które zrobią to do tego dnia, otrzymają świadczenie z wyrównaniem, nawet jeśli wypłata nastąpi później. Wnioski złożone po 30 czerwca będą uprawniały do świadczenia dopiero od miesiąca ich złożenia.
- Jeśli rodzic trójki dzieci złoży wniosek dopiero w lipcu, straci 2,4 tys. zł. Jeśli zrobi to po wakacjach – nawet 4,8 tys. zł. Takie przypadki zdarzały się już w poprzednich latach – przypomina Paweł Szkalej, rzecznik prasowy ZUS w Kielcach.
Wnioski o 800+ można składać wyłącznie elektronicznie – przez eZUS, aplikację mZUS, portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną.
Od 2026 r. obowiązują również nowe zasady dla obywateli Ukrainy ze statusem UKR oraz części cudzoziemców spoza UE i EFTA. Warunkiem otrzymania świadczenia jest m.in. aktywność zawodowa rodzica oraz – w przypadku dzieci objętych obowiązkiem nauki – uczęszczanie do polskiej placówki edukacyjnej.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
To ważny komunikat dla patologii zasiadającej na ławkach na każdym skwerze, popijającej piwko . Nawet w upały poświęcają się dla ojczyzny i nie odpuszczają... To niemal pewne, że te pieniądze są zwyczajnie przepijane..
To ważny komunikat dla patologii zasiadającej na ławkach na każdym skwerze, popijającej piwko . Nawet w upały poświęcają się dla ojczyzny i nie odpuszczają... To niemal pewne, że te pieniądze są zwyczajnie przepijane..