Reklama

Uczniowie Technikum nr 1 na praktykach w Hiszpanii

15 uczniów klas czwartych Technikum nr 1 w Starachowicach wróciło z miesięcznej mobilności zawodowej w Walencji. Praktyki odbywały się od 4 do 29 maja 2026 roku w ramach projektu "Praktyki zagraniczne naszą inwestycją w przyszłość uczniów ZSZ nr 1 w Starachowicach", realizowanego dzięki środkom Europejskiego Funduszu Społecznego Plus na zasadach programu Erasmus+.

Podczas pobytu uczniowie zdobywali doświadczenie zawodowe w hiszpańskich przedsiębiorstwach, rozwijając jednocześnie umiejętności językowe i społeczne. Organizację praktyk oraz wsparcie logistyczne zapewniała firma Sistema Practices S.L. (Esmovia) z Walencji.

Pobyt w Hiszpanii był także okazją do poznania kultury i atrakcji regionu. Młodzież zwiedziła m.in. Stare Miasto, Miasto Sztuki i Nauki, Oceanarium oraz park przyrodniczy Albufera. Nie zabrakło również czasu na odkrywanie hiszpańskiej kuchni i wypoczynek nad Morzem Śródziemnym.

Reklama

Udział w projekcie został potwierdzony "Certyfikatem Fundusze Europejskie", który będzie dodatkowym atutem na rynku pracy. Już jesienią do Walencji wyjedzie kolejna grupa 15 uczniów.

Nad realizacją projektu czuwa dyrektor ZSZ nr 1 Monika Wójcik. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Ewa Góźdź wraz z zespołem projektowym szkoły.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Reklama

Wideo Starachowicki.eu




Reklama