15 uczniów klas czwartych Technikum nr 1 w Starachowicach wróciło z miesięcznej mobilności zawodowej w Walencji. Praktyki odbywały się od 4 do 29 maja 2026 roku w ramach projektu "Praktyki zagraniczne naszą inwestycją w przyszłość uczniów ZSZ nr 1 w Starachowicach", realizowanego dzięki środkom Europejskiego Funduszu Społecznego Plus na zasadach programu Erasmus+.
Podczas pobytu uczniowie zdobywali doświadczenie zawodowe w hiszpańskich przedsiębiorstwach, rozwijając jednocześnie umiejętności językowe i społeczne. Organizację praktyk oraz wsparcie logistyczne zapewniała firma Sistema Practices S.L. (Esmovia) z Walencji.
Pobyt w Hiszpanii był także okazją do poznania kultury i atrakcji regionu. Młodzież zwiedziła m.in. Stare Miasto, Miasto Sztuki i Nauki, Oceanarium oraz park przyrodniczy Albufera. Nie zabrakło również czasu na odkrywanie hiszpańskiej kuchni i wypoczynek nad Morzem Śródziemnym.
Udział w projekcie został potwierdzony "Certyfikatem Fundusze Europejskie", który będzie dodatkowym atutem na rynku pracy. Już jesienią do Walencji wyjedzie kolejna grupa 15 uczniów.
Nad realizacją projektu czuwa dyrektor ZSZ nr 1 Monika Wójcik. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Ewa Góźdź wraz z zespołem projektowym szkoły.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze