Z poślizgiem, ale w końcu udało się zakończyć długo wyczekiwaną inwestycję na trasie Starachowice - Tychowie Stary. W czwartek, 25 czerwca odbyło się oficjalne przecięcie wstęgi.
Otwarcie rozbudowanej drogi wojewódzkiej nr 744 na odcinku Tychów Stary - Starachowice było jednocześnie podsumowaniem realizację inwestycji, na zakończenie której mieszkańcy czekali od dawna. W tym wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele samorządów i administracji zaangażowanej w to zadanie.
Andrzej Pruś, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, gospodarz wydarzenia dziękował radnym Sejmiku z Andrzejem Bętkowskim na czele, bo bez nich niewiele by się udało.
Jak mówiła poseł Anna Krupka to ważna inwestycja która usprawni komunikację z woj. mazowieckim oraz włącznie się do obwodnicy Starachowic.
- To sprawi, że mieszkańcy północy regionu będą mogli sprawnie się poruszać. Zmieni się komfort życia mieszkańców, również przedsiębiorcy będą mogli tu lokować swoje biznesy. To dobry dzień dla regionu
- Po drogach się jeździ i jak najmniej powinno się mówić - skwitował poseł Krzysztof Lipiec - ale pewne jest jedno to wizytówka Starachowic, choć w większości jest na terenie gm Mirzec i Wąchock. Ta droga świadczy o Starachowicach. Do pełni szczęścia brakuje łącznika między obwodnicami Wąchocka i Starachowic. Było sporo problemów, które brał na siebie A. Pruś, ale wykonawcy inwestycji na autostradzie wojewódzkiej napotkali na wiele utrudnień.
Starosta Piotr Babicki i prezydent Marek Materek, z radością odetchnęli, że niebezpieczny odcinek i ronda wyeliminują wypadki, gdzie cierpieli ludzie.
- Trasa rowerowa i dukty leśne wzmacniają atrakcyjność tego miejsca - mówi M. Materek.
- Kawał roboty został wykonany. Wszystkie problemy zostały załatwione, ale nie ma efektu bez problemów - za co chcę przeprosić mieszkańców - mówiła Barbara Kieres, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich.
Wykonawca przeprosił za utrudnienia, ale są one nie do uniknięcia na etapie inwestycji, która kosztowała 54 mln zł.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Pruś ma chyba wodę w piwnicy.
Jak widzę ojców sukcesu z PiS-u to zastanawiam się , co oni tam robią i na co liczą ? Na powrót do koryta ????
Pruś ma chyba wodę w piwnicy.
Jak widzę ojców sukcesu z PiS-u to zastanawiam się , co oni tam robią i na co liczą ? Na powrót do koryta ????