Ponad 20 zawodników i trenerów z Gminy Brody odebrało nagrody i pamiątkowe dyplomy podczas podsumowania roku sportowego 2025. Wójt Ernest Kumek uhonorował reprezentantów Klubu Wędkarskiego Kiełb Brody oraz Ludowego Klubu Biegacza Rudnik za sukcesy na mistrzostwach świata, Europy i Polski.
Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. Jan Kita – srebrny medalista mistrzostw świata w wędkarstwie rzutowym, Nikola Serafin – drużynowa wicemistrzyni świata, Lena Dwojak – medalistka mistrzostw Polski oraz Andrzej Starżyński – mistrz Europy w biegu górskim na 10 km. Nagrody otrzymali również Sylwester Lepiarz, Alicja Latała oraz trenerzy obu klubów.
Wójt podkreślił, że sukcesy sportowców są powodem do dumy dla mieszkańców i zapowiedział starania o rozbudowę bieżni na stadionie w Brodach, aby poprawić warunki do treningów.
Sportowcy nagrodzeni przez Gminę Brody za wyniki w 2025 r.
KLUB: KW Kiełb Brody
Jan Kita - 2. miejsce w mistrzostwach świata w wędkarstwie rzutowym (Chorwacja)
Lena Dwojak - 3. miejsce w mistrzostwach Polski w wędkarstwie rzutowym (Sulęcin), kategoria trójbój spinningowy
Nikola Serafin - 2. miejsce w mistrzostwach świata w wędkarstwie rzutowym (Włochy), kategoria drużynowa
KLUB: LKB Rudnik
Andrzej Starżyński - 1. miejsce w mistrzostwach Europy w Portugalii (10 km)
Sylwester Lepiarz - 2. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach
Alicja Latała - 3. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach
Monika Kardaś - 5. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach
Agnieszka Sikora - 7. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach
Katarzyna Kucharska - 9. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach
Amelia Barańska - 5. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach
Piotr Jaśtal - 5. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Szczawnicy
Juliusz Lipa - 7. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach
Maksymilian Starżyński - 9. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach
Tymon Nowak - 9. miejsce w mistrzostwa Polski w biegach górskich w Krynkach
Łukasz Dulęba - 9. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach
Marcin Kanclerz - 10. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach
Marcin Sawicki - 10. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach
KLUB: MKS Ostrovia Ostrowiec Św.
Jakub Słomiński - 5. miejsce w Ogólnopolskim Mitingu organizowanym przez KKL Stalowa Wola
Trenerzy nagrodzeni przez Gminę Brody za wyniki w 2025 r.
Leszek Kita (KW Kiełb Brody) – nagroda za osiągnięcie Jana Kity
Jacek Serafin (KW Kiełb Brody) – nagroda za osiągnięcia Nikoli Serafin
Sylwester Dudek (LKB Rudnik) – nagroda za sukces Andrzeja Starżyńskiego
Szymon Dudek (LKB Rudnik) – nagroda za sukces Sylwestra Lepiarza
Mateusz Dudek (LKB Rudnik) – nagroda za sukces Alicji Latały
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze