Reklama

Sportowe podsumowanie roku 2025 w Gminie Brody

Ponad 20 zawodników i trenerów z Gminy Brody odebrało nagrody i pamiątkowe dyplomy podczas podsumowania roku sportowego 2025. Wójt Ernest Kumek uhonorował reprezentantów Klubu Wędkarskiego Kiełb Brody oraz Ludowego Klubu Biegacza Rudnik za sukcesy na mistrzostwach świata, Europy i Polski.

Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. Jan Kita – srebrny medalista mistrzostw świata w wędkarstwie rzutowym, Nikola Serafin – drużynowa wicemistrzyni świata, Lena Dwojak – medalistka mistrzostw Polski oraz Andrzej Starżyński – mistrz Europy w biegu górskim na 10 km. Nagrody otrzymali również Sylwester Lepiarz, Alicja Latała oraz trenerzy obu klubów.

Wójt podkreślił, że sukcesy sportowców są powodem do dumy dla mieszkańców i zapowiedział starania o rozbudowę bieżni na stadionie w Brodach, aby poprawić warunki do treningów.

Reklama

Sportowcy nagrodzeni przez Gminę Brody za wyniki w 2025 r.

KLUB: KW Kiełb Brody 

Jan Kita - 2. miejsce w mistrzostwach świata w wędkarstwie rzutowym (Chorwacja)

Lena Dwojak - 3. miejsce w mistrzostwach Polski w wędkarstwie rzutowym (Sulęcin), kategoria trójbój spinningowy

Nikola Serafin - 2. miejsce w mistrzostwach świata w wędkarstwie rzutowym (Włochy), kategoria drużynowa

KLUB: LKB Rudnik

Andrzej Starżyński - 1. miejsce w mistrzostwach Europy w Portugalii (10 km)

Sylwester Lepiarz - 2. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach

Reklama

Alicja Latała - 3. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach

Monika Kardaś - 5. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach

Agnieszka Sikora - 7. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach

Katarzyna Kucharska - 9. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach

Amelia Barańska - 5. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach

Piotr Jaśtal - 5. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Szczawnicy

Juliusz Lipa - 7. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach

Reklama

Maksymilian Starżyński - 9. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach

Tymon Nowak - 9. miejsce w mistrzostwa Polski w biegach górskich w Krynkach

Łukasz Dulęba - 9. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach

Marcin Kanclerz - 10. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach

Marcin Sawicki - 10. miejsce w mistrzostwach Polski w biegach górskich w Krynkach

KLUB: MKS Ostrovia Ostrowiec Św.

Jakub Słomiński - 5. miejsce w Ogólnopolskim Mitingu organizowanym przez KKL Stalowa Wola

Reklama

Trenerzy nagrodzeni przez Gminę Brody za wyniki w 2025 r.

Leszek Kita (KW Kiełb Brody) – nagroda za osiągnięcie Jana Kity

Jacek Serafin (KW Kiełb Brody) – nagroda za osiągnięcia Nikoli Serafin

Sylwester Dudek (LKB Rudnik) – nagroda za sukces Andrzeja Starżyńskiego

Szymon Dudek (LKB Rudnik) – nagroda za sukces Sylwestra Lepiarza

Mateusz Dudek (LKB Rudnik) – nagroda za sukces Alicji Latały

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/06/2026 18:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Reklama

Wideo Starachowicki.eu




Reklama