W Sali Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Starachowicach odbyła się wyjątkowa uroczystość poświęcona parom małżeńskim obchodzącym Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. To szczególne wydarzenie było okazją do uhonorowania mieszkańców, którzy przez pół wieku wspólnie budowali swoje rodziny, pokonując codzienne wyzwania i dzieląc radości życia.
Podczas uroczystości wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, listy gratulacyjne oraz okolicznościowe upominki ośmiu parom Jubilatów: Bogusławie i Włodzimierzowi Dębskim, Zofii i Zbigniewowi Gałęziom, Grażynie i Januszowi Kaczmarskim, Annie i Witoldowi Kasprzykom, Alicji i Stanisławowi Koszarskim, Grażynie i Szymonowi Sokołowskim, Wiesławie i Ryszardowi Śledziom, Teresie i Edwardowi Wiechom.
- 50 lat temu wypowiedzieliście słowa małżeńskiej przysięgi, przyrzekając sobie miłość, wierność i uczciwość. Dziś, po pół wieku wspólnego życia, słowa te nabierają szczególnego znaczenia, będąc świadectwem trwałości uczuć, wzajemnego szacunku i oddania - mówił prezydent Marek Materek, gratulując Złotego Jubileuszu.
Jubileusz Złotych Godów to nie tylko piękna rocznica, ale także okazja do wyrażenia wdzięczności za wartości, które Jubilaci przekazują kolejnym pokoleniom. Ich życiowa postawa stanowi inspirację i dowód na to, że prawdziwa miłość oraz wzajemne wsparcie potrafią przetrwać próbę czasu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Czy pan prezydent jest dobrym przykładem ...
A gdzie tu moja siostra, która w kwietniu 2026 roku obchodziła 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego?.msza w kościele była a tu co orderów zabrakło?.
Gratulacje. Tyle lat wytrzymaliście razem. Wszyscy piękni i młodzi. Teraz bierze się ślub z góry opłaconym rozwodem.Tylko po co ?
Czy pan prezydent jest dobrym przykładem ...
A gdzie tu moja siostra, która w kwietniu 2026 roku obchodziła 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego?.msza w kościele była a tu co orderów zabrakło?.
Gratulacje. Tyle lat wytrzymaliście razem. Wszyscy piękni i młodzi. Teraz bierze się ślub z góry opłaconym rozwodem.Tylko po co ?