Na terenie Centrum Rehabilitacji i Edukacji Społecznej w Krynkach trwają prace przy budowie ogólnodostępnej ścieżki sensorycznej.
To kolejna inicjatywa, która będzie służyć mieszkańcom gminy, zarówno dzieciom, jak i dorosłym.
Ścieżka o długości 12 metrów i szerokości ok. 1,5 metra powstaje we współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej oraz placówkami oświatowymi z terenu Gminy.
- Cieszę się, że w projekt aktywnie zaangażowali się także uczniowie, którzy zbierali szyszki wykorzystywane jako materiał wypełniający - mówi wójt Ernest Kumek dziękując za zaangażowanie. Już wkrótce atrakcja będzie dostępna.
Jak dodaje, ścieżka sensoryczna to miejsce, które poprzez kontakt z różnorodnymi fakturami i materiałami pobudza zmysły, wspiera rehabilitację, rozwój motoryczny i koordynację ruchową, a także pozwala na relaks i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Głupota jakich po gminach wiele.
Niewielka rzecz, ale może dać dużo radości i realnie wesprzeć rozwój oraz rehabilitację dzieci i dorosłych. Plus za to, że widać tu też zaangażowanie mieszkańców i uczniów.
Głupota jakich po gminach wiele.
Niewielka rzecz, ale może dać dużo radości i realnie wesprzeć rozwój oraz rehabilitację dzieci i dorosłych. Plus za to, że widać tu też zaangażowanie mieszkańców i uczniów.