Za nami I Gala Organizacji Pozarządowych "AkTYwator 2026". W Centrum Kreatywności Pałacyk w Starachowicach spotkali się aktywni działacze w mieście, którzy realizują się aktywizując innych na różnych płaszczyznach życia. Wyróżniający się zostali nagrodzeni.
- Dzięki ich zaangażowaniu, pasji i społecznej energii nasze miasto jest miejscem aktywnym, otwartym i przyjaznym mieszkańcom - mówił prezydent Marek Materek, otwierając I Galę Organizacji Pozarządowych w Starachowicach.
Podczas gali "AkTYwator 2026", organizowanej w ramach projektu "AkTYwne Miasto. Razem dla rozwoju Starachowic", wręczono statuetki i wyróżnienia najbardziej aktywnym organizacjom działającym na rzecz naszej lokalnej społeczności.
- To innowacje, które wpływały na rozwój miasta w 2025 roku, są one inspiracją i motywacją do dalszego działania. To forma podziękowania za dotychczasową pracę - mówił Marcin Gołębiowski, zastępca prezydenta wraz z Pauliną Koczubiej, innowatorem społecznym.
Kategoria AkTYwny Senior - Alternatywy Klub Seniora
Kategoria AkTYwny Sport - Klub Sportów Walki Star Starachowice, Osiedlowy Klub Sportowy Instal-Michałów, Stowarzyszenie Sportowe Starachowice
Kategoria AnTYwnie Społecznie - Fundacja Nasze Zdrowie, Klub Przedsiębiorczych Mam Starachowice i okolice, Stowarzyszenie Słoneczna Integracja
- Serdecznie gratuluję wszystkim laureatom oraz dziękuję każdej organizacji, która każdego dnia działa na rzecz mieszkańców. Wasza aktywność pokazuje, jak wielką siłą jest społeczne zaangażowanie i jak wiele dobra dzieje się w Starachowicach - dodał prezydent Materek.
AkTYwne Miasto to przede wszystkim ludzie. Ludzie, którzy nie czekają na zmiany, ale sami je tworzą. Dziękuję, że razem rozwijamy Starachowice.
W programie były wystąpienia prelegentów, którzy mówili o możliwościach działania czy to w Starachowicach, w regionie, w kraju czy na całym świecie. W części artystycznej wystąpiła Lena Tuźnik. Zadbano również o pyszny catering.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Na zdjęciu wszystko się zgadza. Tyle, że miasto wciąż się zwija a zarząd bawi się w różnego rodzaju gale, plebiscyty i plakietki... Ci co mają kasę niczym się specjalnie nie przejmują. Wystarczy spojrzeć na oświadczenia majątkowe . Wąska grupa żyje jak pączki w maśle...
Na zdjęciu wszystko się zgadza. Tyle, że miasto wciąż się zwija a zarząd bawi się w różnego rodzaju gale, plebiscyty i plakietki... Ci co mają kasę niczym się specjalnie nie przejmują. Wystarczy spojrzeć na oświadczenia majątkowe . Wąska grupa żyje jak pączki w maśle...