Muzyka, kwiaty, tradycja i wyjątkowa atmosfera letniego wieczoru - tak wyglądało "Świętojańskie Czarowanie w Pałacyku", które już po raz drugi odbyło się na terenach zielonych Centrum Kreatywności Pałacyk w Starachowicach.
Wydarzenie, zorganizowane z okazji Nocy Świętojańskiej, zgromadziło mieszkańców pragnących wspólnie celebrować jeden z najpiękniejszych słowiańskich zwyczajów. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w licznych warsztatach i atrakcjach inspirowanych tradycjami związanymi z przesileniem letnim. Zainteresowaniem cieszyły się warsztaty wyplatania wianków. O tajemnicach natury i właściwościach roślin opowiadała Magdalena Gorzkowska.
Nie zabrakło również aktywności ruchowych. Uczestnicy mogli poznać elementy tańca słowiańskiego pod kierunkiem Joanny Lisowskiej ze Studia Tańca Fox. Najmłodsi z entuzjazmem uczestniczyli w grze terenowej "Kwiat Paproci", przygotowanej przez Przedszkole Miejskie nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Starachowicach.
Wyjątkowy klimat wydarzenia podkreśliła nastrojowa muzyka. Do tego warsztaty handmade prowadzone przez Młodzieżową Radę Miasta Starachowice oraz strefa fotograficzna "Świętojański kadr", gdzie uczestnicy mogli wykonać pamiątkowe zdjęcia w specjalnie przygotowanej scenerii.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
A gdzie w tym czasie bywali mężczyźni ? w bieli??
A gdzie w tym czasie bywali mężczyźni ? w bieli??