Zobacz, jak prawidłowo korzystać z ciśnieniomierza nadgarstkowego i uzyskaj możliwie najdokładniejsze wyniki

(Materiał partnerski)

Pomiar ciśnienia krwi należy do grupy podstawowych badań medycznych, na podstawie których można wstępnie określić stan zdrowia pacjenta. Można je wykonywać w przychodni, jednak sami lekarze często zalecają kontrolować ten parametr samodzielnie, w warunkach domowych. Przede wszystkim ze względu na brak napięcia nerwowego i możliwość szybkiego zrelaksowania się, bez czego nie ma mowy o wiarygodnych wynikach. Bardzo dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w ciśnieniomierz nadgarstkowy, dzięki któremu badanie przebiega szybko i komfortowo.

Najwięcej niedokładności przy mierzeniu ciśnienia wynika z błędów popełnianych przez ludzi

Wszelkie urządzenia i akcesoria medyczne mają to do siebie, że należy ich używać w ściśle określony sposób. W przeciwnym wypadku mogą pojawić się wprowadzające w błąd nieścisłości. Jeśli chodzi o ciśnieniomierz nadgarstkowy to postępowanie zgodnie z instrukcją oraz zaleceniami producenta ma decydujące znaczenie dla dokładności badania. Tymczasem niektórzy pacjenci nie tylko nie zachowują wszystkich procedur, ale też nie przygotowują się do pomiaru odpowiednio. Jak przypominają eksperci z firmy Mega Medic, lekarze precyzyjnie określają warunki prawidłowego mierzenia ciśnienia krwi:

  • przed badaniem załatwić wszelkie potrzeby fizjologiczne.
  • zadbać o optymalną temperaturę w pomieszczeniu (ok. 20˚C).
  • uspokoić oddech, rozluźnić się.
  • przyjąć wygodną pozycję, żeby żaden mięsień nie był mocno napięty lub uciskany.
  • w razie potrzeby zdjąć wierzchnią warstwę odzieży. Podwijanie rękawów to jedna z najczęstszych pomyłek przy mierzeniu ciśnienia krwi.
  • w trakcie pomiaru nie wykonywać żadnych zbędnych ruchów

Przed zakupem sprawdź, czy ciśnieniomierz nadgarstkowy spełnia normy jakości dla wyrobów medycznych

Wszelkie odstępstwa od normy – wykonywanie badania po źle przespanej nocy, tuż po zażyciu kąpieli lub intensywnego wysiłku, po spożyciu jedzenia albo używek, w stanie silnego wzburzenia emocjonalnego, z niewłaściwie zapiętym urządzeniem – będą miały znaczny wpływ na wyświetlone wartości. Takie mierzenie ciśnienia krwi cechuje niska wiarygodność i w zasadzie zerowa wartość diagnostyczna. Osobną kwestię stanowi jakość urządzenia pomiarowego. Specjaliści Mega Medic zalecają, aby przy zakupie elektronicznego ciśnieniomierza nadgarstkowego w pierwszej kolejności zwracać uwagę na certyfikaty oraz deklaracje zgodności z przyjętymi normami. Swoją drogą to każdy szanujący swoich klientów i swoją markę sklep medyczny nie pozwoli sobie na to, aby sprzedawać sprzęt niespełniający standardów. Bardzo ważnym parametrem będzie także zakres błędnego pomiaru, wynikający z konkretnej specyfikacji technicznej. Im niższy, tym wyższej klasy urządzenie i precyzyjniejsze wyniki badań.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Trzy lata temu pożary szalały na składowisku odpadów koło Starachowic. Dziś podobny dramat przeżywają mieszkańcy powiatu koneckiego. Zobacz relację reportera naszego wydawnictwa z miejsca dramatycznej akcji strażackiej.  21 lipca (niedziela), od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i...
Po raz drugi w historii, plac rekreacyjny obok krytej pływalni przy ul. Szkolnej w Starachowicach zamienił się w miejsce, gdzie niemal na każdym kroku można było spotkać fanów muzyki dance oraz disco. Starachowicka Gala Disco Polo okazała się strzałem...

Czy segregacja ma sens?

Przynajmniej trzy pojemniki na śmieci, różnokolorowe worki, skrupulatny podział odpadów zanim trafią na wysypisko. Wszystko dla naszego środowiska. Tylko jaki to ma sens, skoro już pod domem misterna robota idzie na marne i zbierany przez nas plastik, szkło czy...

Integracja przy grillu

Członkowie Stowarzyszenia "Niepełnosprawni plus" w Starachowicach spotkali się na dorocznym grillowaniu. Integracja przy kiełbasce odbywa się przy siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Majówka.  

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze