Systemy wentylacyjne i pompy ciepła Vaillant

Systemy wentylacyjne Vaillant

Jakość powietrza ma istotny wpływ na nasze samopoczucie w domu. Najlepszy standard, a zarazem oszczędność energii, zapewniają systemy wentylacji.

Zawartość tlenu, temperatura i jakość powietrza we wnętrzu są kluczowe dla dobrego samopoczucia. W dłuższej perspektywie wpływają także na budynek. Na przykład duża wilgotność powietrza powoduje rozwój pleśni.

Nasze układy wentylacji pozwalają utrzymać optymalną jakość powietrza w mieszkaniu. Dostarczają świeże powietrze, usuwając z pomieszczeń CO2 oraz nadmiar wilgoci. Pomagają również ograniczyć zużycie energii dzięki innowacyjnej technologii odzysku ciepła. Ponadto filtrują powietrze i zatrzymują niepożądane zanieczyszczenia. Przynosi to miłą dodatkową korzyść – szczególnie w hałaśliwych miejscach: nie trzeba otwierać okien, zatem mniej hałasu dociera z ulicy.

Zalety systemów wentylacji

Ograniczenie zużycia energii i kosztów dzięki odzyskowi ciepła z powietrza usuwanego z pomieszczeń

Świeże powietrze bez większych strat ciepła

Odfiltrowanie kurzu, pyłów i pyłków

Ograniczenie hałasu dzięki zamkniętym oknom

Możliwość automatycznego dostosowania intensywności wentylacji poprzez pomiar stężenia CO2 w pomieszczeniu

Możliwość zarządzania pracą systemu wentylacji oraz kotłem lub pompą ciepła za pomocą jednego sterownika. Łatwa obsługa systemu wentylacji, ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń, a także przygotowania ciepłej wody do mycia.

Wymagania, które musi spełniać dom

Niezbędna jest odpowiednia przestrzeń do umieszczenia centrali wentylacyjnej i poprowadzenia kanałów wentylacyjnych

Wentylacja z odzyskiem ciepła to oszczędność energii

Nasze układy wentylacji doprowadzają świeże powietrze z zewnątrz i usuwają zużyte powietrze z pomieszczeń. Ciepło zawarte w wywiewanym powietrzu jest przenoszone w wymienniku ciepła do nawiewanego świeżego powietrza. Pozwala to odzyskać nawet do 95% energii kosztów. Oznacza to ograniczenie kosztów ogrzewania domu nawet o 20‒30%. Nasze układy wentylacji można bez trudu łączyć z technologią grzewczą marki Vaillant – daje to jeszcze większą oszczędność energii. Zastosowanie wspólnego sterownika znacząco ułatwia zarządzanie pracą instalacji wentylacyjnej i grzewczej.

Filtry kurzu i pyłków

Powietrze z zewnątrz jest filtrowane przed dostarczeniem do pomieszczeń. Dzięki temu nie dostaje się do nich kurz, pyły ani pyłki. Jest to szczególnie istotne dla alergików. Dodatkowo kontrolowana wilgotność powietrza zapobiega rozwojowi pleśni i eliminuje warunki sprzyjające roztoczom.

System wentylacji recoVAIR VAR

 • Energooszczędny i wydajny
 • Wzorowa jakość powietrza dzięki systemom AguaCare i AguaCare Plus
 • Chłodzenie w gorące dni
 • Intuicyjna obsługa dzięki jednemu regulatorowi dla całej instalacji
 • Spełnia surowe wytyczne niemieckiego Passive Hause Institut
 • Wentylacja

Nowy system wentylacji pomieszczeń mieszkalnych zapobiega przedostawaniu się kurzu i pyłków do domu, jednocześnie odprowadzając dwutlenek węgla i wilgoć na zewnątrz.

Wywiewane powietrze przepływa przez wymiennik, w którym ciepło w nim zawarte jest przenoszone do napływającego, zewnętrznego powietrza, przy czym oba strumienie powietrza nie mieszają się ze sobą.

Zewnętrzne powietrze podgrzane w ten sposób napływa do pokojów dziennych i sypialni.

Vaillant oferuje urządzenia:

 • naścienne o przepływie powietrza 260 [m3/h] i 360 [m3/h]
 • podsufitowe o przepływie powietrza 150 [m3/h].

Vaillant jako dostawca kompletnej instalacji oferuje rozwiązanie dostosowane do potrzeb każdego klienta.

W jednym systemie może pracować kocioł grzewczy, pompa ciepła aroTHERM, instalacja solarna, zasobnik ciepłej wody oraz rekuperator.

Wszystkimi urządzeniami steruje jeden systemowy regulator, intuicyjny w obsłudze multiMATIC VRC 700.

W rekuperatorach Vaillant zastosowano najnowsze wentylatory o niskim zużyciu energii elektrycznej. Jest ono mniejsze o 15% aniżeli wymagania niemieckiego Passive Hause Institut.

Wyboru odpowiedniej centrali i systemu kanałów zależy między innymi od wielkości budynku, ilości pomieszczeń i ich przeznaczenia oraz liczby mieszkańców. W celu dobrania odpowiednich urządzeń zapraszamy do kontaktu z autoryzowanymi instalatorami Vaillant.

Pompy ciepła Vaillant – systemy grzewcze przyszłości

Oszczędzaj na rachunkach za ogrzewanie i chroń środowisko. Dzięki pompom ciepła marki Vaillant jest to możliwe, poprzez wykorzystanie darmowej energii otoczenia do wydajnego i ekologicznego ogrzewania.

Energia potrzebna do ogrzewania jest de facto wytwarzana przez słońce. Ciepło które zostało wytworzone, jest magazynowane w powietrzu, ziemi i wodzie gruntowej. Pompa ciepła pobiera tę energię ze środowiska zewnętrznego i dostarcza ją do Twojego domu. Ciepło z pompy ciepła Vaillant to średnio tylko 25 % energia elektryczna i aż 75 % bezpłatne ciepło środowiskowe!

Dobra inwestycja w przyszłość

Dofinansowania do ekologicznych źródeł energii powstają w kolejnych gminach

 • Pompa ciepła to inwestycja w ochronę środowiska i zdrowie Twoje oraz Twoich najbliższych. Mając ekologiczne źródło ciepła kreujesz dobre wzorce i polepszasz jakość powietrza którym oddychasz. W dzisiejszym świecie to właśnie nieekologiczne systemy grzewcze w głównej mierze powodują coraz bardziej uciążliwy smog w naszym otoczeniu.
 • Z drugiej strony jest to inwestycja, która pozwoli Ci na obniżenie kosztów eksploatacji w przyszłości.
 • Nie bez znaczenie jest fakt, że posiadając pompę ciepła rośnie wartość nieruchomości i staje się bardziej atrakcyjna podczas odsprzedaży.
 • Jeżeli zdecydujesz się na wykorzystanie pompy ciepła jeszcze na etapie projektowania domu to możesz sporo zaoszczędzić podczas budowy, np. nie potrzebujesz komina na odprowadzenie spalin, nie potrzebujesz kotłowni, nie potrzebujesz przyłącza gazu tudzież miejsca magazynowania paliwa.

Bezpieczeństwo i niezawodność

Pompy ciepła to sprawdzona technologia

Czy wiesz, że pompy ciepła były używane po raz pierwszy ponad 100 lat temu? Od tego czasu ulegają ciągłemu rozwojowi i są obecnie jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej godnych zaufania technologii grzewczych na świecie.

Intuicyjna obsługa

Darmowa aplikacja na iOS i Android

Niezależnie od tego, czy wybierzesz instalację wyłącznie pompy ciepła, czy kompletne rozwiązanie systemowe z fotowoltaiką i wentylacją mechaniczną, wygodna w obsłudze, bezpłatna aplikacja multiMATIC ułatwia obsługę Twojego systemu ze smartfona lub tabletu podczas odpoczynku na sofie lub zabawy w ogrodzie. Możesz także ustawić swój osobisty profil i dostawać wskazówki dotyczące optymalizacji zużycia energii.

Cicha praca

Nasze pompy ciepła są przyjazne dla środowiska i ludzi. Jeżeli interesuje Cię powietrzna pompa ciepła to musisz wiedzieć, że jednostka zewnętrzna emituje jedynie 32 dB(A) (dla modelu aroTHERM VWL 75/5 AS w odległości 3 metrów). Pomiary bezpośrednio przy urządzeniu to jedynie 42 dB(A). Dla porównania radio o niskiej głośności emituje około 40 dB(A), lodówka lub normalna rozmowa to 50-60 dB(A), a startujący samolot to nawet 140 dB(A) w odległości 25 m.

Pompy ciepła Vaillant należą do najcichszych na rynku. Niski poziom hałasu oznacza, że jednostka zewnętrzna dla pompy ciepła Vaillant może być łatwo zainstalowana nawet w obszarach ciasno zabudowanych, takich jak kompleksy domów szeregowych i osiedla, gdzie mogą obowiązywać surowe przepisy dotyczące hałasu.

Pompy ciepła Vaillant i rozwiązania systemowe w skrócie

Szeroki asortyment pozwala dopasować idealne rozwiązanie pod swoje potrzeby

Niezależnie od tego, czy poszukujesz rozwiązań do nowego domu czy na wymianę, nasz asortyment pomp ciepła pasuje do różnych źródeł ciepła i może być stosowany w budynkach każdej wielkości. Nasz asortyment jest różnorodny, ale jest kilka rzeczy, które są wspólne, niezależnie od wybranej przez Ciebie pompy ciepła Vaillant:

 • Wysoka jakość, trwałość i niezawodność
 • Efektywność kosztowa i przyjazność dla środowiska
 • Doskonała kompatybilność z komponentami systemu Vaillant
 • Kontrola za pomocą aplikacji mobilnej
 • Gwarancja do 5 lat

ZAPRASZAMY DO NASZEGO PRZEDSTAWICIELA

Starachowice, ul. Kielecka 25
tel. 604 402 592, e-mail: [email protected]

facebook.com/hydraulik instalator

Poprzedni artykułJKT Solar – fotowoltaika
Następny artykułSTIHL roboty koszące

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Zacny jubileusz Złotych Małżonków

Małżonkowie, którzy w 1969 roku weszli na wspólną drogę życia świętowali dziś w Starachowickim Centrum  Kultury Złote Gody. Wydarzeniu towarzyszyły wspomnienia, łzy wzruszenia, gratulacje...

IV-ligowcy rozpoczynają walkę o puchar. Z kim zmierzy się Star?

Tradycją od wielu lat stało się, że środowe wieczory zarezerwowane są dla ekip walczących w najbardziej prestiżowych, klubowych rozgrywkach Starego Kontynentu. Mowa rzecz jasna...

Echa napadu na terenie stacji paliw. Poszkodowani to mieszkańcy…

Coraz szersze kręgi zataczają prowadzone przez skarżyskich stróżów prawa poszukiwania napastników, którzy jak wynika z dotychczas zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego byli sprawcami napadu,...

Kilka tygodni temu zginął tam człowiek. Wypadek z udziałem mieszkańca powiatu [ZDJĘCIA]

Pochodzący z powiatu starachowickiego mężczyzna, może mówić o sporym pechu. Z relacji funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. wynika, iż 32-latek był uczestnikiem...

PILNE: lekarze nie tracą nadziei. Poszkodowana w stanie ciężkim

Mieszkanka Starachowic, która ucierpiała w wyniku groźnego pożaru, jaki wybuchł w środowy (18 września), późny wieczór trafiła do specjalistycznego szpitala, na terenie którego przebywają...

Po tragicznym w skutkach pożarze. Znamy nieoficjalną przyczynę [ZDJĘCIA]

Prowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji, a także miejscową Prokuraturę Rejonową, postępowanie ma dać odpowiedź na kluczowe pytania dotyczące przyczyny tragicznego pożaru, do jakiego...

Dary Świętokrzyskich Lasów – impreza z grzybobraniem!

Zapraszamy 22 września (niedziela) na VII edycję imprezy edukacyjno-promocyjnej „Dary Świętokrzyskich Lasów”. Pierwsza część to wielkie grzybobranie z leśnikami. Następnie od godziny 14 w Kielcach...

Autobusy, koszty i smog

Ciekawymi obserwacjami podzieliła się z nami pasażerka miejskiej komunikacji. Bywająca sporadycznie w mieście osoba ma swój nietuzinkowy ogląd na autobusy, koszty przejazdu i kwestie...

Z OSTATNIEJ CHWILI: tragiczne żniwo pożaru. Strażacy na miejscu

Jedna osoba nieprzytomna ewakuowana przez zawodowych ratowników Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, a także mężczyzna u którego nie wykryto oznak życia – tak...

PILNE: dwa auta do warsztatu. Popołudniowa kolizja

Nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu najbardziej prawdopodobną przyczyną zdarzenia drogowego do którego doszło w środę (18 września) w rejonie skrzyżowania przy ul. Kopalnianej w Starachowicach. Jak poinformował...

Tragedia rozegrała się nocą. Dziś szukają świadków [ZDJĘCIA]

Świętokrzyscy stróże prawa zwracają się do mieszkańców naszego regionu o pomoc, w ustaleniu okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Jak przekazują mundurowi, do zdarzenia...

Trwa policyjna obława. Zniknęli z 200 tys. zł pod pachą

Scenariusz tego zdarzenia, jak żywo przypominał sceny z filmów akcji. We wtorkowy (17 września) wieczór, na terenie jednej ze stacji paliw w Suchedniowie, w...

Zagraj w turnieju i poczuj wielkie, piłkarskie emocje [ZDJĘCIA]

Piłkarska pasja, marzenia, szansa na odkrycie talentu oraz dużo dobrej zabawy - tak w skrócie można opisać największy w Europie turniej dla dzieci, który...

Powiedzieć, że mieli szczęście, to za mało. Uderzyli w drzewo [ZDJĘCIA]

O jak ważna, ze względu na własne zdrowie, a przede wszystkim bezpieczeństwo jest jazda na trzeźwo mogliśmy przekonać się wielokrotnie. W nocy z wtorku...

Niebezpiecznie na ul. Zgodnej. Policjanci w akcji

Śledczy z Komendy Powiatowej Policji wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, jakie odnotowano w drugą sobotę września – dowiedział się portal starachowicki.eu. Na ul. Zgodnej w...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Małżonkowie, którzy w 1969 roku weszli na wspólną drogę życia świętowali dziś w Starachowickim Centrum  Kultury Złote Gody. Wydarzeniu towarzyszyły wspomnienia, łzy wzruszenia, gratulacje...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze