Święta za granicą? Zabezpiecz dom przed włamaniem

Warto jednak pamiętać, by przed wyjazdem zabezpieczyć swój dom przed włamaniem, by piękno świąt nie zostało szybko zniweczone przez przykre zdarzenia, o których dowiemy się po powrocie. Zabezpieczenie domu przed wyjazdem na święta to zapewnienie sobie spokoju, bezpieczeństwa i poczucia komfortu w czasie tego pełnego radości i wypoczynku okresu, który nie powinien być żadnym niepokojem zmącony.

 

Zabezpieczenie mieszkania

 

Przede wszystkim należy zadbać o wszelkie środki ostrożności, by nie dopuścić w ogóle do zdarzenia, jakim może być włamanie. Warto więc zabezpieczyć okna i nie chodzi tu wyłącznie o ich zamknięcie. Dobrym rozwiązaniem są elektryczne rolety zewnętrzne, które znacznie utrudniają dostanie się do mieszkania przez balkon czy przez okno.

 

Sprawdzonym sposobem zabezpieczenia mieszkania jest również montaż odpowiednich drzwi antywłamaniowych z atestowanym zamkiem. To zawsze znacznie lepiej chroni i zabezpiecza przed zdarzeniem. Takie drzwi i taki zamek znacznie trudniej sforsować, a zbyt długie „prace” przy drzwiach i zamku z pewnością zwrócą uwagę sąsiadów, co również może mieć działanie zabezpieczające. Każde utrudnienie ma znaczenie i każde utrudnienie podnosi poziom bezpieczeństwa mieszkania. Warto o tym pamiętać decydując się na dłuższy wyjazd. Im więcej przeszkód złodzieje będą mieli do pokonania, tym większa szansa, że się po prostu zniechęcą.

 

Pewną formą zabezpieczenia jest również współpraca z sąsiadami. Można poprosić zaufanego sąsiada żeby zajrzał od czasu do czasu mieszkania, opróżnił skrzynkę na listy, a wieczorem zapalił światło. Nieopróżniana skrzynka jest dla złodzieja informacją, że mieszkańców już kilka dni nie ma, podobnie, jak brak zapalonego w domu światła wieczorem. Takie pozorowanie obecności może zadziałać więc zniechęcająco.

 

Ubezpieczenie mieszkania

 

Mimo jednak zastosowanych zabezpieczeń może się okazać, że złodziej nie rezygnuje i zdecyduje się na włamanie. Może się zdarzyć, że nawet uda mu się ten zamiar zrealizować z sukcesem. Nie można się nastawiać na to, że coś złego może się zdarzyć, ale warto się na taką okoliczność ubezpieczyć.

 

W ramach ubezpieczeń majątkowych, ubezpieczenia nieruchomości uwzględniają ryzyko włamania i kradzieży. Wówczas, gdyby już doszło do zdarzenia, można za pomocą polisy zrekompensować sobie poniesione w ten sposób straty.

 

Przeglądając ubezpieczenie domu kalkulator w Strzezdom.pl od razu podpowie również cenę za taką polisę. Oczywiście trzeba wcześniej podać wymagane dane, które są niezbędne dla przygotowania symulacji. Warto jednak wiedzieć, że składka za tę polisę to zaledwie kropla w morzu w obliczu strat, jakie można ponieść z powodu włamania. Złodzieje bywają bowiem bardzo zuchwali i gdy wiedzą, że nikt ich w czasie akcji nie nakryje, mogą sobie pozwolić na prawdziwą demolkę mieszkania. Wtedy poza stratami wynikającymi z kradzieży dochodzą jeszcze straty spowodowane zniszczeniami. Mając polisę ubezpieczeniową na wypadek kradzieży można sobie z tym problemem, pod względem finansowym poradzić.

 

Mało kto rysuje sobie czarne scenariusze dotyczące własnego życia i własnej sytuacji. Chodzi o to, by być przygotowanym również na tę negatywną ewentualność. W tym miejscu, decydując się na polisę, warto bardzo szczegółowo przejrzeć ubezpieczenie mieszkania na strzezdom.pl, szczególnie pod kątem wyłączeń odpowiedzialności. Może być bowiem tak, że ubezpieczyciel stawia pewne warunki odnośnie zabezpieczenia mieszkania, gdy ma być ubezpieczone również ryzyko kradzieży i włamania.

 

Warunkiem może być odpowiedni zamek lub drzwi antywłamaniowe. Jeżeli ubezpieczony złoży fałszywą deklarację co do zabezpieczeń, firma może odmówić wówczas wypłaty świadczenia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Zastępy strażaków ze starachowickiej jednostki ratowniczo-gaśniczej, a także rozwinięte węże do gaszenia pożaru – taki widok obserwują 23 lipca, we wtorkowy poranek, osoby przebywające w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Coś złego dzieje się na terenie szpitala? To tylko ćwiczenia...
O tym, jak duże znaczenie mają w dobie elektronicznych mediów portale społecznościowe, mogliśmy przekonać się kilka dni temu. M.in. za pośrednictwem popularnego portalu, poszukiwana była młoda mieszkanka powiatu starachowickiego. 16-latka, po raz ostatni cała i zdrowa miała być widziana...
Fantastyczne święto baniek mydlanych które najbardziej cieszy najmłodszych choć nie tylko, odbyło się w minioną niedzielę, 21 lipca na placu pod Skałkami. Puszczanie baniek udzieliło się wszystkim małym i dużym, pomimo "burzowej" pogody zabawa była udana. Organizator firma Bombini zaoferowała...
Zaledwie 20 minut wystarczyło do tego, by zawodowi ratownicy, a także druhowie z terenu gminy Brody wyjeżdżali do podobnych zgłoszeń dwukrotnie. W niedzielę (21 lipca), w Rudniku, a także miejscowości Krynki paliły się trawy. W obu przypadkach podpalaczy, na...
Starachowickie środowisko piłkarskie w żałobie. W minioną niedzielę (21 lipca), w szpitalu, zmarł Kamil Pastuszka. Przez wiele lat był członkiem kolegium sędziów w Starachowicach. Miał 33 lata. - Odszedłeś zbyt wcześnie – żegnają go koledzy, m.in. za pośrednictwem portalu...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze