Powietrze bez strat ciepła – czyste i wolne od pyłków

Centrale rekuperacyjne CWL Excellent

Dobra izolacja, szczelne okna, nowoczesny system ogrzewania – wszystko to składa się na nowoczesną i energooszczędną konstrukcję, która zapewnia warunki bardzo wysokiej szczelności przegród budowlanych. Wiąże się to z wyzwaniem, aby dobrze i sprawnie zwentylować pomieszczenia w budynku. W przeszłości, nieszczelności w oknach i drzwiach były naturalną drogą dla powietrza wentylacyjnego. W obecnych czasach, gdy przepływ ten jest zaburzony dom zaczyna się „pocić” – a tym samym zwiększa się ryzyko skraplania wilgoci oraz rozwoju pleśni w budynkach.

Wietrzenie bez strat

Konwencjonalnemu sposobowi wentylacji poprzez otwarcie okien i drzwi towarzyszą ogromne straty ciepła. Cenna energia, która dostarczana jest przez system grzewczy tracona jest wraz z powietrzem wywiewanym z pomieszczeń, które zastępowane jest przez powietrze zewnętrzne często zanieczyszczone przez pyłki. System wentylacji mechanicznej marki Wolf automatycznie przejmuje zadania pełnej wentylacji w budynku. Ponadto ciepło z powietrza wywiewanego z budynku nie jest utracone. Jest ono wykorzystywane do podgrzewania nawiewanego powietrza zewnętrznego. Oszczędza to energię i pieniądze.

Szczególnie korzystny dla alergików

Prawidłowe działanie systemu wentylacyjnego opartego na rekuperatorze CWL Excellent sprawia, że powietrze zewnętrzne nawiewane jest do pomieszczeń. Dzięki zaawansowanym filtrom zanieczyszczenia oraz pyłki zawarte w powietrzu nie mają szans przeniknąć do wnętrza budynku. Przy okazji: w domu panuje absolutna cisza, ponieważ okna pozostają zamknięte. Natomiast wewnątrz domu wentylacja działa sprawnie i cicho. Wolf oferuje dla swoich klientów kompletny system wentylacyjny wraz fachowym doradztwem.

Wysoka jakość powietrza w pomieszczeniu oraz wysoka wydajność urządzenia nie wykluczają się wzajemnie

Centrale wentylacyjne marki Wolf CWL-300 Excellent oraz CWL-400 Excellent charakteryzują się lekką, kompaktową konstrukcją, wymiennymi filtrami powietrza oraz wysokosprawnym przeciwprądowym wymiennikiem ciepła z odzyskiem ciepła do 95%.

Zdecentralizowana wentylacja

Ponadto, w ofercie WOLF znajduje się CWL-D, zapewniający zdecentralizowaną wentylację pomieszczeń. Montaż przez ścianę umożliwia wymianę powietrza bez konieczności prowadzenia przewodów wentylacyjnych w budynku. Jest to idealne rozwiązanie przy starszych budynkach, gdzie nie ma możliwości zabudowy przewodów wentylacyjnych. Pomimo swoich kompaktowych wymiarów, centrala CWL-D posiada funkcjonalność konwencjonalnego rekuperatora wraz z wymiennikiem przeciwprądowym o sprawności do 87%.

Alergicy mogą swobodnie oddychać

Dla wszystkich wielkości urządzeń dostępne są przeciwpyłkowe filtry powietrza klasy F7 (jako opcja). W standardzie w rekuperatorach CWL-300 Excellent, CWL-400 Excellent oraz CWL-D dostępny jest również By-pass pozwalający na m.in. „nocną” wentylację oraz nagrzewnica wstępna, która wykorzystywana jest do wstępnego podgrzania powietrza świeżego.

Zalety, które mówią same za siebie:

• Czyste, wolne od pyłków, świeże powietrze – bez hałasu ulicznego

• Prostota oraz oszczędność czasu na konserwację urządzeń

• Odzysk ciepła aż do 95 %

• Automatyczna ochrona przed zamarzaniem wymiennika

• Energooszczędne wentylatory EC ze stałym wydatkiem powietrza

• Certyfikacja dla domów pasywnych

Sterowanie ogrzewaniem oraz wentylacją

Wraz z urządzeniami marki Wolf możliwa jest inteligentna kontrola budynku. Za pomocą aplikacji Wolf Smart Set możliwe jest łatwe i wygodne zarządzanie systemami ogrzewania, wentylacji oraz ogrzewania solarnego za pomocą Smartphona bez względu na to, gdzie przebywa użytkownik. Pozwala na to nowy moduł BM-2 marki Wolf w połączeniu z interfejsem ISM7i (montaż w urządzeniu np. kotle CGS-2) lub z modułem WOLF LINK HOME (montaż zewnętrzny).

Moduł BM-2 posiada cztery klawisze funkcyjne oraz pokrętło umożliwiające szybką i intuicyjną obsługę. Wyposażony jest w gniazdo kart SD w celu łatwej aktualizacji oprogramowania. Dzięki kolorowemu tekstowemu i graficznemu wyświetlaczowi wyraźnie pokazane są wszelkie alarmy oraz parametry pracy instalacji. BM-2 pozwala na centralne sterowanie wszystkimi systemami marki Wolf znajdujących się w budynku.

Zalety Wolf Smart Home:

• Zdalne sterowanie i kontrola przez Internet (Smartphone, tablet, PC)

• Możliwość zdalnej obsługi (opcja) przez autoryzowany serwis Wolf

• Modernizacja układu grzewczego poprzez instalację modułu WOLF LINK HOME

Urządzenia WOLF – 5 lat gwarancji – żadnych zmartwień.

Systemy WOLF to doskonale dobrane urządzenia najwyższej jakości, które jako całość tworzą niezawodne układy grzewcze czy wentylacyjne. Dlatego firma WOLF udziela na swoje systemy 5 letniej gwarancji bez konieczności jakichkolwiek dodatkowych opłat (zgodnie w warunkami gwarancji).

Zapraszamy do naszego przedstawiciela:

Starachowice, ul. Kielecka 25, tel. 604 402 592, hydraulik.express@wp.pl
Facebook

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Starachowicki Arturo Vidal w nowej roli. FKS Łazy mają dyrektora

Do drużyny trafił w zimowej przerwie, kiedy ta plasowała się w połowie stawki, w świętokrzyskiej B klasie gr. III. Szybko odnalazł się jednak w...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Do drużyny trafił w zimowej przerwie, kiedy ta plasowała się w połowie stawki, w świętokrzyskiej B klasie gr. III. Szybko odnalazł się jednak w piłkarskiej szatni, niemal z miejsca stając się podstawowym graczem ekipy prowadzonej przez trenera Pawła Brzozowskiego....
Zaglądamy w oświadczenia majątkowe radnych Rady Gminy w Pawłowie. Jakie posiadają majątki? Roczne dochody brutto radnych Rady Gminy w Pawłowie za 2018 r. Krzysztof Cieślik, właściciel gospodarstwa rolnego - 97.469 zł - Tomasz Ziewiec, pracownik Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach - 89.720 zł Damian...
Biskup Radomski Henryk Tomasik udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych 21 czerwca 2019, czyli w piątek po Bożym Ciele. Dyspensa dotyczy wszystkich wiernych przebywających w tym czasie w granicach Diecezji Radomskiej. Wszystkich,...
Tak od pewnego czasu wygląda altana śmietnikowa na Osiedlu Południe. Taki stan rzeczy pojawia zawsze w dni wolne. Czy znajdzie się na ten bałagan jakiś sposób? - pyta nasz Czytelnik
Na urlop pod przymusem? Z nietypowym problemem do redakcji zgłosili się pracownicy dużej starachowickiej firmy. Twierdzą, że są zmuszani do występowania o jednodniowe urlopy... Musimy brać, a nie chcemy! Mniej więcej raz na dwa tygodnie, gdy na naszych wydziałach jest mniej pracy...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze