Czy wynajęcie adwokata to konieczność w sprawie rozwodowej? Odpowiadamy!

(Materiał partnera)

Sprawy o rozwód różnią się od siebie pod wieloma względami. Im większy stopień skomplikowania postępowania, tym bardziej warto rozważyć zatrudnienie doświadczonego adwokata. W tym wpisie zastanawiamy się nad tym, kiedy skorzystanie z usług prawnika jest korzystne w sprawie rozwodowej.

Rozwód na dwa sposoby: z orzekaniem o winie i bez orzekania

Gdy sprawa nie jest złożona, a współmałżonkowie są zgodni co do tego, że chcą się rozejść bez orzekania o winie, postępowanie może zostać zakończone nawet na pierwszej rozprawie. Jeśli obie strony porozumiały się między sobą, kto jest winny rozpadu pożycia, zdecydowanie się na rozwód bez orzekania o winie to często najlepsza decyzja. Taka sprawa rzadko kiedy wymaga wsparcia adwokata, co więcej trwa bardzo krótko i pozwala szybko rozpocząć nowe życie. Oczywiście pod warunkiem, że małżonkowie dojdą do kompromisu – porozumieją się w takich kwestiach, jak opieka nad dzieckiem, wysokość alimentów oraz podział majątku.

Drugim rozwiązaniem, a zarazem drogą bardziej skomplikowaną i znacznie dłuższą, okazuje się rozwód z orzekaniem o winie. Tutaj już zatrudnienie adwokata bywa koniecznością. Prawnik jest nie tylko wsparciem dla swojego klienta, ale przede wszystkim gwarancją tego, że na sali sądowej nie popełni on błędu. Jak wiadomo, o ten w stresie i nerwach wcale nie trudno. Aby proces przebiegł sprawnie, a sprawa rozwodowa zakończyła się dla nas pomyślnie, dobrze jest zatrudnić adwokata z doświadczeniem. Kancelaria Adwokacka Krystyna Hese-Trzaska oferuje kompleksową pomoc w prowadzeniu spraw rozwodowych. Opieka prawna na każdym etapie trwania postępowania to ogromne wsparcie w trudnym czasie, jakim bez wątpienia jest rozwód.

W jakich kwestiach można liczyć na adwokata w sprawie rozwodowej?

Do najważniejszych zadań adwokata zatrudnionego w postępowaniu rozwodowym należy zadbanie o to, aby jego klient nie został pokrzywdzony w toku sprawy. Skuteczny pełnomocnik wykorzysta wszelkie dostępne mu narzędzia i wiedzę, doprowadzając do wygranej swojego klienta bez uszczerbku na jego interesie. Profesjonalista wyręczy go we wszystkich formalnościach, dopilnuje terminów składania wniosków i dostarczy dowody w odpowiedniej formie. Realnie oceni on też szanse na korzystny wyrok oraz zrobi co w jego mocy, żeby do niego doprowadzić.

Z drugiej strony, oprócz fachowego wsparcia natury prawnej, adwokat zapewni też pomoc psychologiczną. Występując u boku klienta będzie prawdziwym oparciem w jednej z najtrudniejszych sytuacji życiowych, z jakimi przyszło się mu mierzyć. W związku z powyższym, zatrudnienie adwokata w sprawie o rozwód nie zawsze jest koniecznością, lecz w wielu przypadkach może okazać się bardzo korzystne. Jego wiedza i umiejętności pozwolą m. in. wywalczyć sprawiedliwy podział majątku, odpowiednio uregulować władzę rodzicielską i ustanowić godne alimenty.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Trzy lata temu pożary szalały na składowisku odpadów koło Starachowic. Dziś podobny dramat przeżywają mieszkańcy powiatu koneckiego. Zobacz relację reportera naszego wydawnictwa z miejsca dramatycznej akcji strażackiej.  21 lipca (niedziela), od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i...
Po raz drugi w historii, plac rekreacyjny obok krytej pływalni przy ul. Szkolnej w Starachowicach zamienił się w miejsce, gdzie niemal na każdym kroku można było spotkać fanów muzyki dance oraz disco. Starachowicka Gala Disco Polo okazała się strzałem...

Czy segregacja ma sens?

Przynajmniej trzy pojemniki na śmieci, różnokolorowe worki, skrupulatny podział odpadów zanim trafią na wysypisko. Wszystko dla naszego środowiska. Tylko jaki to ma sens, skoro już pod domem misterna robota idzie na marne i zbierany przez nas plastik, szkło czy...

Integracja przy grillu

Członkowie Stowarzyszenia "Niepełnosprawni plus" w Starachowicach spotkali się na dorocznym grillowaniu. Integracja przy kiełbasce odbywa się przy siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Majówka.  

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze