Zbierają podpisy i grożą palcem prezydentowi

Członkowie Stowarzyszenia Wrażliwi Społecznie nie ustają w podjętej inicjatywie na rzecz zorganizowania referendum w sprawie tzw. spalarni śmieci.

Jak mówią, zainicjowana przez nich akcja (9 maja) nabiera rumieńców i zmierza w dobrym kierunku. Niezbędnym ku temu krokiem jest zebranie 10 proc. podpisów mieszkańców miasta.

  • Wystąpiliśmy do pana prezydenta o zamieszczenie informacji o naszej akcji na stronie internetowej miasta, jak również podanie aktualnej liczby mieszkańców. Wiemy, że w Starachowicach jest 40.331 mieszkańców, dlatego musimy zebrać minimum 4360 podpisów, by referendum doszło do skutku – mów Paweł Lewkowicz, ze Stowarzyszenia Wrażliwi Społecznie.

Stowarzyszenie chce, by to mieszkańcy w demokratyczny sposób wypowiedzieli się w sprawie planowanej w mieście instalacji odzysku energii, która ma powstać przy ul. Ostrowieckiej.

  • Zarząd Stowarzyszenia nie wprowadza opinii publicznej w błąd. Przeciwnie, my chcemy wiedzieć, za co ta inwestycja zostanie wykonana i jakiego tupu ma być to instalacja. A nadal nie ma odpowiedzi na te podstawowe pytania – mówiła Beata Gorczyca, wiceprezes Stowarzyszenia. – Zbieranie podpisów pod inicjatywą referendalną nie ma nic wspólnego z podwyżkami cen ciepła, jak co niektórzy próbują przekonywać i zastraszać mieszkańców.

Jak dodała, organizacje senioralne w mieście, które popierają pomysł budowy spalarni,  tworzone są w dużej mierze z osób samotnych, których dzieci i wnuki powyjeżdżały z tego miasta.

  • Dzieci tych osób opuściły to miasto, gdzie indziej płacą podatki. Dlatego nie utrudniajmy naszym dzieciom i wnukom, którzy tu zostali. Oni są obywatelami tego miasta, jemu służą i powinny mieć prawo głosu – dodała.

Akcja zbierania podpisów potrwa do 6 lipca. Jak mówią członkowie stowarzyszenia wszystko jest na dobrej drodze, już zebrano ok.  3 tys. zł podpisów. Stowarzyszenie nie kryje jednak, że napotyka w swoich działaniach na opór i niechęć.

  • Chcę pogrozić palcem panu prezydentowi miasta. Składania podpisów odmawiają nam osoby zatrudnione w Urzędzie Miasta czy jednostkach podległych gminie. Widać pan prezydent pomylił epokę średniowiecza z XXI wiekiem. To nie są pańscy ludzie i mają prawo w demokratyczny sposób wyrażać swoje zdanie – mówiła do prezydenta B. Gorczyca.

Prezydent Marek Materek nie chciał komentować – jak stwierdził – bzdur. Dodał jedynie, że nigdy nie rozmawiał z pracownikami na temat referendum. – Mogę odpowiadać tylko i wyłącznie za swój podpis, którego nigdy pod takim wnioskiem nie złożę – powiedział.

Każdy podpis na liście o zwołanie referendum musi być opatrzony imieniem i nazwiskiem osoby, adresem, nr PESEL oraz własnoręcznym podpisem. W przeciwnym razie głos jest nieważny.

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Przez eliminacje przeszli suchą stopą, notując w 4 spotkaniach, 10 punktów. Przed własną publicznością, byli bliscy upragnionego celu, mierząc się w finale z kielecką Koroną. Drużyna orlików młodszych (rocznik 2009 i młodsi) Juventy Starachowice, sięgnęła po tytuł wicemistrza województwa...
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach, wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło w środowe (19 czerwca) przedpołudnie. W rejonie skrzyżowania ul. Armii Krajowej, a także Oświatowej zderzyły się dwa pojazdy. Jak dodało nam się dowiedzieć uczestnikami zdarzenia, byli kierujący samochodem...

Artystyczny piknik z MDK

Wspaniała pogoda, kosze pełne piknikowych smakołyków, do tego grillowana kiełbaska - czego więcej potrzeba, by mile spędzić czas? Przydałoby się jeszcze odpowiednie towarzystwo i atmosfera, których oczywiście na dorocznym pikniku z MDK nie brakowało. Okazja była wyjątkowa i w...
Ta historia mogła mieć tragiczny finał. Mogła gdyby nie skuteczna i błyskawiczna reakcja, dzielnicowego z Komisariatu Policji w Iłży oraz policjantów z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Wszystko zaczęło się od informacji przekazanej dyżurnemu o tym,...
Już po raz trzeci w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach odbyło się podsumowanie III Tygodnia Kultury Filmowej. Było ono zwieńczeniem całorocznych działań skierowanych do uczniów w celu zdobycia i poszerzenia wiedzy filmowej oraz przygotowania do matury z...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze