To jej szansa na sukces

Śpiewanie to jej pasja. Pierwszy wokalny sukces odniosła w wieku sześciu lat. Teraz pokonała ponad 2-tysięczną konkurencję w eliminacjach do telewizyjnego programu Dwójki. Czy występ Agnieszki Werens na szklanym ekranie okaże się jej „Szansą na sukces”?

Agnieszka Werens śpiewać zaczęła jeszcze w podstawówce, na szkolnych przedstawieniach. Swój pierwszy, poważny występ miała w wieku sześciu lat kiedy wzięła udział w konkursie piosenki ze słynnej gry polsatowskiej „Śpiewaj z Hugo” w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Zdobyła wówczas wyróżnienie.

Z wiekiem zrozumiała, że śpiewanie to jej pasja. Zapisała się do Studia Piosenki w Starachowickim Centrum Kultury i pod bacznym okiem instruktora Miłosza Weimanna szlifowała swój talent.

  • Wymagało to niemałej cierpliwości ze strony instruktora, za co go podziwiam, że nie zraził się mimo moich bardzo trudnych początków. Jestem mu za to ogromnie wdzięczna, że widział we mnie coś, czego nikt inny nie dostrzegł i sprawił, że uwierzyłam w siebie – co jest chyba najważniejsze w tym zawodzie, w dobie dzisiejszych czasów i wszechobecnego hejtu – wspomina.

Dziś razem z dawnym nauczycielem oraz Olą Koźbiel, świetną wokalistką, która wywodzi się z tego samego Studia Piosenki i Konradem Gęburą, świetnym młodym gitarzystą, tworzą zespół „Agamian”, grając różne eventy oraz co piątkowe dancingi w restauracji „Pod sosnami”.

  • Ciągle zasięgam porad wokalnych i w ukochanej sali nr 4 SCK czuję się zawsze jak w domu. Jak widać nasza współpraca nie zakończyła się jedynie na szlifowaniu wokalu. Dzisiaj jesteśmy po prostu kolegami z zespołu oraz świetnymi przyjaciółmi – dodaje.

Pomysł na udział w „Szansie na Sukces” zrodził się w głowie młodej wokalistki nagle.

  • Dowiedziałam się o castingu i bez zastanowienia postanowiłam spróbować swoich si – opowiada A. Werens. – Przebić było się niezwykle trudno ponieważ w castingu wzięło udział ponad 2 tysiące osób z całej Polski. Sam proces przesłuchań w Warszawie trwał ok. 15 godzin. Oczekiwanie na swoją kolej było bardzo męczące. Tym bardziej, że po samym przesłuchaniu nie otrzymywaliśmy od razu odpowiedzi – nie liczyłam zbytnio na powodzenie. Jednak po dwóch tygodniach otrzymałam telefon z wiadomością, że wystąpię w odcinku z Marylą Rodowicz.

Telewizyjny debiut

Agnieszka nie ukrywa, że to jeden z największych sukcesów.  Do tej pory brała udział w ogólnopolskich konkursach tj. „Wygraj Sukces” (III miejsce w 2011 roku) czy międzynarodowych jak „Magia Italiana” 2011 we Włoszech (I miejsce).

  • To będzie mój telewizyjny debiut. Ze swojego występu jestem całkiem zadowolona. Mówię „całkiem”, bo zawsze podchodzę niezwykle samokrytycznie do swoich prezentacji i uważam, że każdy powinien ocenić indywidualnie. „Szansa na Sukces” ma to do siebie, że podczas odcinka losuje się przypadkową piosenkę danego artysty, bez możliwości zmiany tonacji, co jest dodatkowym utrudnieniem – mówi o trudnościach.

Nowa edycja „Szansy na Sukces” w telewizyjnej Dwójce będzie emitowana od 7 kwietnia, co niedzielę o godzinie 15.15. Nasza krajanka wystąpi w odcinku z Marylą Rodowicz. Kiedy będzie on emitowany na razie nie wiadomo. Przed każdym odcinkiem będzie informacja, jaki artysta będzie gościł na szklanym ekranie.

  • Jeśli chodzi o plany na przyszłość, na pewno muzyka na pierwszym miejscu. Nie wyobrażam sobie bez niej życia. Moje ambicje sięgają bardzo wysoko, więc będę się starała, aby spełnić swoje największe marzenie – móc utrzymywać się z muzyki, tworzyć ją i mieć swoje grono odbiorców, którzy to docenią. Jeśli chodzi o talent showy, mam nadzieję, że to nie ostatnia moja przygoda z telewizją. W każdym razie z pewnością będę próbować swoich sił i na tym nie poprzestanę – podsumowuje.

Agnieszka Werens ma 24 lata. Obecnie mieszkam w Parszowie, na co dzień pracuje w sklepie internetowym. Co tydzień można ją spotkać wraz z zespołem „Agamian” na dancingach w restauracji „Pod Sosnami”.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Starachowicki Arturo Vidal w nowej roli. FKS Łazy mają dyrektora

Do drużyny trafił w zimowej przerwie, kiedy ta plasowała się w połowie stawki, w świętokrzyskiej B klasie gr. III. Szybko odnalazł się jednak w...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Do drużyny trafił w zimowej przerwie, kiedy ta plasowała się w połowie stawki, w świętokrzyskiej B klasie gr. III. Szybko odnalazł się jednak w piłkarskiej szatni, niemal z miejsca stając się podstawowym graczem ekipy prowadzonej przez trenera Pawła Brzozowskiego....
Zaglądamy w oświadczenia majątkowe radnych Rady Gminy w Pawłowie. Jakie posiadają majątki? Roczne dochody brutto radnych Rady Gminy w Pawłowie za 2018 r. Krzysztof Cieślik, właściciel gospodarstwa rolnego - 97.469 zł - Tomasz Ziewiec, pracownik Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach - 89.720 zł Damian...
Biskup Radomski Henryk Tomasik udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych 21 czerwca 2019, czyli w piątek po Bożym Ciele. Dyspensa dotyczy wszystkich wiernych przebywających w tym czasie w granicach Diecezji Radomskiej. Wszystkich,...
Tak od pewnego czasu wygląda altana śmietnikowa na Osiedlu Południe. Taki stan rzeczy pojawia zawsze w dni wolne. Czy znajdzie się na ten bałagan jakiś sposób? - pyta nasz Czytelnik
Na urlop pod przymusem? Z nietypowym problemem do redakcji zgłosili się pracownicy dużej starachowickiej firmy. Twierdzą, że są zmuszani do występowania o jednodniowe urlopy... Musimy brać, a nie chcemy! Mniej więcej raz na dwa tygodnie, gdy na naszych wydziałach jest mniej pracy...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze