Szlachetna Paczka zdążyła z pomocą na święta

Miesiące przygotowań, tygodnie wytężonej pracy 30 osób, które znalazły się w tegorocznym sztabie Szlachetnej Paczki. Pod wodzą Romana Kęszczyka, super lidera w regionie obdarowali w tym roku 64 rodziny. O 16 więcej niż przed rokiem.

– Były to rodziny wielodzietne, ale też osoby starsze, młodzi startujący w dorosłe życie oraz osoby niepełnosprawne – wylicza R. Kęszczyk. – Dla tych wszystkich, których zakwalifikowaliśmy do pomocy udało się zorganizować paczki bez posiłkowania się w magazynie zastępczym. Nasi darczyńcy stanęli na wysokości zadania i okazali wielkie serca.

To dowód, że możemy liczyć na naszą społeczność, że otaczają nas ludzie o wielkiej wrażliwości na potrzeby innych. To jest super – nie ukrywa nasz super wolontariusz, który w sztabie Szlachetnej Paczki działa od kilku lat.

Wśród darczyńców były szkoły, przedszkola, zakłady pracy, instytucje użyteczności publicznej, grona przyjaciół i znajomych. To ich ogromna rola i zasługa, że tyle rodzin nie pozostało bez pomocy na święta. Finał akcji, w czasie której pomoc dotarła do potrzebujących odbył się w ub. weekend (8-9-10 grudnia).

– Emocje, które nam towarzyszą są zawsze duże – nie ukrywa R. Kęszczyk. – Trudno opisać wzruszenie jakie było podczas wizyty u starszej pani. Kiedy zapytaliśmy ją czego potrzebuje i o czym marzy, rozpłakała się, twierdząc, że nikt nigdy wcześniej jej o to nie pytał i też nie podarował niczego. Co więcej, mimo że brakuje im czasem na podstawowe wydatki, przemawia przez nich chęć dzielenia się z innymi i oddania tego, czym zostali obdarowani innym, być może jeszcze bardziej potrzebującym.

Inaczej wyglądały wizyty u osób starszy, inaczej w rodzinach, gdzie są dzieci. Tam była ogromna spontaniczność i radość z rozpakowywania prezentów. Wiele z tych dzieci nigdy wcześniej nie doświadczyło wizyty takiego Św. Mikołaja. Bywało, że maluchy rzucały się na paczki ciekawe, co jest w środku. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.

– Nasze wolontariuszki wracały od rodzin autentycznie wzruszone, ze łzami w oczach, z trzęsącymi się rękami. Tego się nie da opowiedzieć, to trzeba przeżyć. Możliwość dawania i dzielenia się jest bardzo budującym i wzruszającym doświadczeniem, To cieszy jeszcze bardziej niż branie czy otrzymywanie – dodaje.

Pomoc na święta Bożego Narodzenia otrzymały głównie rodziny ze Starachowic, ale nie tylko. Były rodziny z gminy Pawłów, Brody i Wąchock. Pełna historia i opis każdej z rodzin znajdowała się w specjalnej bazie Szlachetnej Paczki. Jak wynika z ankiet przeprowadzonych na potrzeby akcji, zgromadzono w paczkach pomoc na ok. 170 tys. zł. Średni koszt jednej paczki wynosił w granicach 2500 zł. Były takie za tysiąc złotych, ale też za 6 tys. zł!

Czas na zorganizowanie paczki upływał 8 grudnia. To był ostateczny termin dostarczenia jej do magazynu, który jak co roku mieścił się w gościnnych progach Hotelu Senator. Jak szacują członkowie sztabu w przygotowanie paczek zaangażowało się ok. 2500 osób. Niewątpliwa przyjemność dostarczenia paczek do rodzin należała do grupy 30 wolontariuszy, którzy na finał przygotowywali się od kilku tygodniu.

– Radość z dawania nie do opisania – podkreślają zgodnie.

Włożony wkład i wysiłek w powodzenie akcji zwieńczyli wspólnym kolędowaniem, które odbyło się w niedzielę, 10 grudnia w Hotelu Senator.

– Bardzo serdecznie dziękuję darczyńcom i dobrodziejom, którzy wsparli akcję i dodatkowo mogliśmy dołożyć coś do paczek. Dziękuję wolontariuszom i wszystkim, którzy bezinteresownie włączyli się w to przedsięwzięcie. Za okazane serce i pomoc dziękuję – mówi R. Kęszczyk składając najlepsze życzenia zdrowych, pełnych miłości świąt.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Powraca temat ruiny po pałacu Schoenberga w Wąchocku. Co stanie się z pałacem i jego otoczeniem?   Temat powrócił przy okazji obrad Rady Miejskiej w Wąchocku. Radnemu Kazimierzowi Winiarczykowi, jak zresztą większości mieszkańców, nie podoba się wygląd...
Uwaga kierowcy. Do godz. 18.30-19.00 mają potrwać utrudnienia na odcinku drogi krajowej nr 42. W poniedziałek, 24 czerwca w Wąchocku, doszło do zderzenia dwóch pojazdów.  Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach, uczestnikami zdarzenia są kierowca samochodu osobowego,...

Nagrodzeni za wiedzę

Najlepsi uczniowie z gm. Mirzec, laureaci gminnych konkursów, odebrali nagrody za swoje osiągnięcia.XVIII Gminny Konkurs Przyrodniczy "As" Tytuł "Asa Przyrodniczego zdobył Igor Kozieł z Gadki. I miejsca zdobyli: Mikołaj Lisowski z Gadki, Amelia Błach...
Tragedia na terenie gminy Nowa Słupia. Jak udało nam się ustalić, w miniony piątek (21 czerwca), jeden z mieszkańców powiatu kieleckiego odnalazł ludzkie zwłoki. Kiedy zatem doszło do tragedii? Z pewnością na to pytanie, będą musieli odpowiedzieć lokalni stróże...
Aleksander Pawelec, Józef Kowalski i Marcin Pocheć, prezes Zakładu Energetyki Cieplnej w Starachowicach zabrali głos w sprawie planowanej inwestycji odzysku energii w Starachowicach. Głos Aleksandra Pawelca Do przewodniczącego Rady Miasta Starachowice

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze