Ubyło im 20 kg

Pierwszy miesiąc wytężonej aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania uczestnicy akcji „Odchudzamy Starachowice” mają za sobą. Po czterech tygodniach dokonano pierwszych pomiarów. Widać już pierwsze efekty pracy nad sobą. Trzy osoby straciły w sumie 20 kg.

Choć nie kilogramy są tu najważniejsze, ale zdrowy wygląd i lepsze samopoczucie, uczestnicy akcji Odchudzamy Starachowice dzielnie walczą z nadwagą. Po miesiącu akcji: Jarosław Warszawa, Małgorzata Olesińska i Elżbieta Majewska stracili razem równe 20 kilogramów.

Walkę ze zbędnymi kilogramami realizują pod okiem specjalistów – dietetyka, która w zależności od potrzeb i upodobań uczestniczki rozpisała menu na każdy dzień oraz trenera fitness. Pierwsze efekty są już widoczne gołym okiem a ich potwierdzeniem jest analiza składu ciała.

M. Olesińska po 5 tygodniach straciła 7 kg, tkanka tłuszczowa zmniejszyła się o 7,4 kg.  Woda w organizmie pozostaje bez zmian 35,6 kg. Masa mięśniowa, chociaż to rzadko spotykane w czasie stosowania diety o obniżonej kaloryczności zwiększyła się o 0,4 kg.

E. Majewska ma o 4,7 kg mniej, tkanka tłuszczowa 4,8 kilograma mniej. Woda 0,2 kg mniej, ale procentowo zwiększył się jej udział w ogólnej masie ciała z 39,2 do 41 proc. to pozytywny efekt.

J. Warszawa po 4 tygodniach uzyskał najlepszy efekt wagowy – stracił 8,3 kg. Przed odchudzaniem miał 49,8 kg tkanki tłuszczowej po miesiącu – 44,4 kg (pozbył się 5,4 kg tkanki tłuszczowej), pozostałe 3 kg to woda (TBW, w kg). W związku z tym, że woda wchodzi w skład masy mięśni (muscle mass) i ogólnej masy beztłuszczowej (FFM) tam też są widoczne te 3 kg mniej ale nie świadczy to o ubytku mięśni.

– Wszyscy uczestnicy zmienili swoje nawyki żywieniowe, nie popełniają już błędów dietetycznych, bardzo szybko tracą nadprogramowe kilogramy, wszyscy cieszą się lepszym samopoczuciem i są  bardzo zmotywowaniu do dalszej pracy – podsumowuje dietetyk Anna Kruk z Gabinetu Dietetycznego Greenvit, która dokonała szczegółowej analizy pomiarów.

„Odchudzamy Starachowice” to wspólna akcja Tygodnika Starachowickiego, Klubu Fitness LEMON Star oraz naszych partnerów. Akcja rozpoczęła się na początku listopada i potrwa do końca stycznia. W tym czasie do dyspozycji uczestników są sale treningowe, pomoc specjalisty z zakresu odżywiania oraz rehabilitacji, oraz nieograniczony dostęp do basenu i sauny w Hotelu Europa.

Jarosław Warszawa Małgorzata Olesińska
waga (kg) 123,2 81,9
wzrost (cm) 185 165
zawartość tkanki tłuszczowej (%) 36 39,3
masa mięśniowa (kg) 74,9 47,2
BMI 36 30,1
idealna waga 75,3 59,9
wiek 44 36

 

 

Poprzedni artykułSukcesy i porażki
Następny artykułPamiętamy i nie zapomnimy

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Za niespełna dwa tygodnie od poniedziałku, 1.07 będzie można składać wnioski o przyznanie świadczenia 500+ na pierwsze dziecko. Kiedy i jakie wnioski będą przyjmowane? Od 1.07 świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na wszystkie dzieci, bez względu na dochody rodziny. Zgodnie z...
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi podała wstępne wyniki ostatnich wyników egzaminów gimnazjalnych. Jak poszło gimnazjalistom z powiatu starachowickiego i poszczególnych gmin z każdej części egzaminu?   Język angielski - poziom podstawowy średni wynik w punktach średni wynik w procentach liczba zdających gm. Brody 27,62 69,1 66 KRAJ - 68 - gm. Wąchock 26,94 67,3 64 gm. Starachowice 26,82 67,1 80 WOJEWÓDZTWO...

Podium należało do MiMu

Tancerze Szkoły Tańca MiM ze Starachowic kilkakrotnie stawali na podium podczas 46. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Białymstoku. Dwukrotnie zajęli pierwsze miejsca. 8 i 9 czerwca zespoły Szkoły Tańca MiM uczestniczyły w odbywającym się w Białymstoku 46 Międzynarodowym Festiwalu Tańca...
Do jakich przestępstw dochodzi na terenie gminy Wąchock? Jakie zdarzenia zgłaszają mieszkańcy za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń? W których sołectwach policja interweniuje najczęściej? Jak podaje starachowicka policja na terenie w gminy Wąchocku w ub. roku odnotowano 119 przestępstw. Policja interweniowała...
Niecodzienna interwencja z udziałem ratowników z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. W nocy z 15 na 16 czerwca, w jednym z prywatnych mieszkań przy ul. Górnej w Starachowicach pojawił się nieproszony gość. Kto to taki? Przez okno, do mieszkania dostał...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze