Szkolną nie pojedziemy

Inwestycja realizowana w całości z budżetu powiatu kosztować ma 2,4 mln zł. Przewidywany termin wykonania ronda przy skrzyżowaniu ul. Iglastej i Szkolnej planowany jest na koniec listopada br. Za budowę ronda odpowiedzialna będzie firma Budromost, wykonawca zadania.

– Na 4 września przewidziane było zamknięcie przejazdu ul. Szkolną. Termin ten przesunął się o tydzień z uwagi na warunki pogodowe – poinformował Leszek Śmigas, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach. – Zamknięcie drogi konieczne jest z uwagi na konieczność przełożenia infrastruktury podziemnej. Planujemy że całkowite wyłącznie drogi potrwa trzy tygodnie, do miesiąca. Uzależnione jest to od odbiorów przez właścicieli sieci, jak również warunków pogodowych.

W związku z zamknięciem drogi ustalono objazdy: od ul. Radomskiej, w Szkolną, Westerplatte i Konstytucji 3 Maja a w przeciwnym kierunku z ul. Majówka w Konstytucji 3 Maja, Bohaterów, Szkolną do ul. Radomskiej.

Następne Batalionów Chłopskich

Budowane rondo przy Szkolnej i Iglastej ma być bliźniaczo podobne, do tego, które powiat będzie budował wspólnie z gminą i zarządem dróg wojewódzkich przy ul. Radomskiej i Batalionów Chłopskich. To rondo będzie trójwylotowe (z możliwością wykonania czwartego zjazdu w razie potrzeby na tereny SSE).

– Te rodna będą podobne do tych, jakie już istnieją przy Al. Armii Krajowej czy u zbiegu ul. Radomskiej, 1 Maja i Kaczyńskiej – dodaje L. Śmigas. – Będą one miały 36 metrów średnicy (promień zewnętrzny) i 21 metrów (promień wewnętrzny). Szerokość jezdni wyniesie 6 metrów.  Dostosowane będą do ruchu ciężkiego, gdyż tamtędy będzie odbywał się transport wysokotonażowy do specjalnej strefy ekonomicznej.

Jak zapewnia dyrektor Śmigas, dopóki nie zakończy się budowa ronda przy ul. Szkolnej i Iglastej, prace w ciągu ul. Radomskiej nie rozpoczną się. Przypomnijmy, że równocześnie do tej inwestycji trwa budowa nowej drogi w Starachowicach. Alternatywą dla zakorkowanej ul. Radomskiej ma być droga biegnącą przez las, łączącą ul. Szkolną z ul. Batalionów Chłopskich (ok. jednego kilometra drogi). Nowo budowany trakt będzie łączył się z rondem przy ul. Szkolnej i Iglastej. Po stronie powiatu będzie leżało również wykonanie ok. 217 metrów drogi dojazdowej z rodna w kierunku łącznika. Planowany termin wykonania drogi to 15 listopada.

– Ma to zwiększyć bezpieczeństwo i rozwiązać problemy komunikacyjne zakorkowanej ul. Radomskiej, którędy dziennie według pomiarów przejeżdża ok. 15 tys. pojazdów – mówi Danuta Krępa, starosta starachowicki.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Z cmentarza na scenę

Planowana budowa sceny na terenie Szlakowiska w Starachowicach będzie kosztowała więcej niż pierwotnie zakładano. Wydatki na ten cel zwiększono o prawie 12 tys. zł w celu wykonania barierek BHP zgodnie z opinią inspektora, jak również asfaltowania terenu w związku...

Komisja sprawdzi wniosek

Rada Miejska w Starachowicach powołała komisję doraźną do sprawdzenia zgodności wniosku mieszkańców o przeprowadzenie referendum. Zgodności wniosku z przepisami prawa przypatrzą się radni: Monika Nowak, Mariusz Konarski, Marcin Sowula, Włodzimierz Orkisz. Przypomnijmy, inicjatywa referendalna dotycząca budowy instalacji odzysku energii w...
Trwają prace przy fontannie w ciągu drogi Al. Armii Krajowej w Starachowicach. Mieszkańcy pytają, co i kto tam robi? - Zryta ziemia, kostka brukowa, co tam powstanie? - dopytują. Jak udało nam się ustalić inwestycja realizowana jest na zlecenie gminy Starachowice....

Butelkomat już działa

Jedna butelka czy puszka to jeden punkt a to równowartość 10 groszy, które można wymienić na bilet MZK lub do kina miejskiego. Tak wyglądają ogólne zasady działania automatu do skupu butelek plastikowych, który stoi w Urzędzie Miejskim w Starachowicach (ul....
W aktualnym wydaniu TYGODNIKA STARACHOWICKIEGO znajdziesz specjalny, bezpłatny wakacyjny dodatek "Starachowickie LATO 2019". Mnóstwo przydatnych informacji i ofert! Warto mieć to wydanie, by najlepiej wykorzystać wakacje w mieście i okolicy. Zapraszamy do kiosków i sklepów.

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze