Przedwyborcze bicie piany?

Planowane pierwotnie jako zamknięte spotkanie włodarzy miasta Starachowice i powiatu starachowickiego (prezydenci, starosta, radni), będzie jednak otwarte zarówno dla dziennikarzy jak i mieszkańców.

Radni starachowickiej Rady Powiatu z klubu Razem dla Mieszkańców chcą zwołania wspólnej sesji ze starachowicką Radą Miejską. Z takim wnioskiem zwrócili się do Tomasza Marguli, przewodniczącego Rady Powiatu. – Obie rady będą mogły podyskutować o sprawach ważnych zarówno dla miasta, jak i całego powiatu starachowickiego – mówi Andrzej Matynia z Klubu Razem dla Mieszkańców.

  • Nas nie interesuje dyskusja za zamkniętymi drzwiami, na jaką zaprasza nas prezydent. Co mamy do ukrycia? – mówią jednogłośnie radni RdM.

Prezydent oczekiwał merytorycznej dyskusji a nie bicia piany pod publiczkę, ale przystał na oczekiwania radnych powiatu.

  • Zapraszając radnych Rady Powiatu i Rady Miejskiej na zamknięte spotkanie 4 kwietnia w Urzędzie Miejskim miałem nadzieję na merytoryczną dyskusję. Chciałem po jej zakończeniu, żeby miasto i powiat wspólnie przedstawiły ustalenia, jakie zostały poczynione – wyjaśnia Marek Materek, prezydent miasta. – Niektórzy mogli odnieść wrażenie, że spotkanie ma charakter zamknięty ponieważ jest coś do ukrycia. Tymczasem nie ma żadnych tematów ani spraw, które chcielibyśmy ukryć. Dlatego zdecydowałem o tym, że spotkanie może mieć otwarty charakter. Będą mogli uczestniczyć w nim wszyscy zainteresowani – dodał wyrażając nadzieję, że będzie miało ono bardziej merytoryczny niż przedwyborczy charakter.

Nastroje wycisza również Michał Walendzik, przewodniczący Rady Miejskiej w Starachowicach, który zapewnia, że nie ma konfliktów czy sporów linii  miasto – powiat.

  • Jesteśmy gotowi i otwarci do dyskusji. Możemy spotkać się na wspólnej sesji, tyle, że mam wątpliwości, czy podejmowane tam decyzje będą miały z punktu widzenia prawnego wiążący charakter. Zarówno miasto, jak i powiat ma swoje uprawnienia i obowiązki. To trzeba sprawdzić. Wystąpiłem w tej sprawie o stanowisko do wszystkich Klubów RM. Jest sporo spraw do omówienia (infrastruktura drogowa, wiadukt, służba zdrowia), dlatego warto rozmawiać. Formuła spotkania jest do uzgodnienia – dodał M. Walendzik.

Spotkanie otwarte dla wszystkich odbędzie się 4 kwietnia o godz. 16.30 w sali Olimpia Urzędu Miejskiego. Każdy będzie się mógł przekonać czy samorządowcy mają dla mieszkańców coś istotnego do powiedzenia, czy będzie to jedynie „przedwyborcze bicie piany”.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Za niespełna dwa tygodnie od poniedziałku, 1.07 będzie można składać wnioski o przyznanie świadczenia 500+ na pierwsze dziecko. Kiedy i jakie wnioski będą przyjmowane? Od 1.07 świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na wszystkie dzieci, bez względu na dochody rodziny. Zgodnie z...
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi podała wstępne wyniki ostatnich wyników egzaminów gimnazjalnych. Jak poszło gimnazjalistom z powiatu starachowickiego i poszczególnych gmin z każdej części egzaminu?   Język angielski - poziom podstawowy średni wynik w punktach średni wynik w procentach liczba zdających gm. Brody 27,62 69,1 66 KRAJ - 68 - gm. Wąchock 26,94 67,3 64 gm. Starachowice 26,82 67,1 80 WOJEWÓDZTWO...

Podium należało do MiMu

Tancerze Szkoły Tańca MiM ze Starachowic kilkakrotnie stawali na podium podczas 46. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Białymstoku. Dwukrotnie zajęli pierwsze miejsca. 8 i 9 czerwca zespoły Szkoły Tańca MiM uczestniczyły w odbywającym się w Białymstoku 46 Międzynarodowym Festiwalu Tańca...
Do jakich przestępstw dochodzi na terenie gminy Wąchock? Jakie zdarzenia zgłaszają mieszkańcy za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń? W których sołectwach policja interweniuje najczęściej? Jak podaje starachowicka policja na terenie w gminy Wąchocku w ub. roku odnotowano 119 przestępstw. Policja interweniowała...
Niecodzienna interwencja z udziałem ratowników z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. W nocy z 15 na 16 czerwca, w jednym z prywatnych mieszkań przy ul. Górnej w Starachowicach pojawił się nieproszony gość. Kto to taki? Przez okno, do mieszkania dostał...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze