Prezydent nie przyjmuje do wiadomości kontrargumentów

Przeniesienie Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 z ul. Szkolnej do budynku Gimnazjum nr 3 przy ul. Leśnej w Starachowicach wywołało uzasadnione ze strony rodziców podstawówki protesty. Swoje argumenty i pomysły próbowali przedstawić prezydentowi miasta, który wysunął taki pomysł reorganizacji w ramach miejsko-powiatowej oświaty. Marek Materek wydawał się być jednak głuchy na wszelkie argumenty, twierdząc, że generują one koszty, których gmina chce uniknąć. Tymczasem to rodzice odnieśli wrażenie, że propozycje prezydenta pochłoną zdecydowanie więcej pieniędzy.

Bo jak mówił na czwartkowym spotkaniu w SP nr 11 prezydent Marek Materek, pomysłów na zagospodarowanie budynku po gimnazjum było kilka, m.in. Wojska Obrony Terytorialnej, które trafiły do Sandomierza, Społeczna Szkoła Podstawowa, która ostatecznie dzierżawi budynek po Gimnazjum nr 2 przy ul. Iłżeckiej. Był też pomysł przeniesienia ośrodka gimnastyki korekcyjnej, który zdaniem prezydenta potrzebuje tylko pięciu sal do dyspozycji, przez co budynek nie zostanie wykorzystany w całości. Aktualnie alternatywy i możliwości prezydent są dwie: albo ZSZ nr 3 w budynku po gimnazjum albo mieszkania socjalne.

Rodzice przedstawili kilka swoich propozycji. Wiodącym było przeniesienie ośrodka gimnastyki korekcyjnej z ul. Żeromskiego, bo było planowane już w ub. roku. Prezydent miasta zawarł nawet w tej sprawie porozumienie z byłym Zarządem powiatu, wypowiadając umowę dotychczasowej lokalizacji. Teraz się jednak z tego wycofuje.

Proponowali również przeniesienie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, udostępnienie pomieszczeń dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku, czy stworzenie publicznego żłobka, którego brakuje w mieście. A żłobek przypomnijmy, był jednym z priorytetów poprzedniej kadencji prezydenta Materka.

– Każda z tych propozycji generuje koszty – oponował prezydent. – Te decyzje są dziś po to, by zadbać o finanse na przyszłość. Jako prezydent muszę myśleć, skąd wziąć pieniądze na kolejne inwestycje. Po zamianie budynków i przeniesieniu ZSZ nr 3 do budynku gimnazjum, jest propozycja sprzedaży nieruchomości przy ul. Szkolnej. Wtedy pieniądze można by zainwestować na inne cele – tłumaczył.
Emocji ze strony rodziców nie brakowało. Na zdecydowane ataki słowne, prezydent opowiedział jednoznacznie: „Pani może się bulwersować, a ja mam prawo decydować inaczej”. Tym samym dał do zrozumienia, kto ma ostateczny głos i do kogo należy decyzja. Nie wskazał również nikogo innego, kto popiera jego pomysł.
Szczegółowa relacja z czwartkowego spotkania w jedenastce wraz z komentarzami w poniedziałkowym wydaniu Tygodnika.

13 KOMENTARZE

  1. PYCHA zawsze kroczy przed upadkiem, przestaje słuchać, tyranizuje, pewność rodzinna ponad wszystko, pieniądz ponad interesem społeczeństwa, rachunek ekonomiczny(pytanie który najbardziej zyska np na szkolnej) ludzie nie dajcie się parweniuszowi.

  2. Ciotunia von tun napewno jest dumna z jego postawy

  3. Może go pochłonęła wizja pioniera odbudpwy stc, ale sądzę że po prostu jak to w tym kraju bywa, woda sodowa doje….. Do bani nic wiecej

  4. Głosowałem na niego ale teraz już nie wybrała bym go! To co ostatnio robi dziwi wszystkich mieszkańców! Czy ma w tym jakiś cel by nie liczyć się że swoimi wyborcami?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Z cmentarza na scenę

Planowana budowa sceny na terenie Szlakowiska w Starachowicach będzie kosztowała więcej niż pierwotnie zakładano. Wydatki na ten cel zwiększono o prawie 12 tys. zł w celu wykonania barierek BHP zgodnie z opinią inspektora, jak również asfaltowania terenu w związku...

Komisja sprawdzi wniosek

Rada Miejska w Starachowicach powołała komisję doraźną do sprawdzenia zgodności wniosku mieszkańców o przeprowadzenie referendum. Zgodności wniosku z przepisami prawa przypatrzą się radni: Monika Nowak, Mariusz Konarski, Marcin Sowula, Włodzimierz Orkisz. Przypomnijmy, inicjatywa referendalna dotycząca budowy instalacji odzysku energii w...
Trwają prace przy fontannie w ciągu drogi Al. Armii Krajowej w Starachowicach. Mieszkańcy pytają, co i kto tam robi? - Zryta ziemia, kostka brukowa, co tam powstanie? - dopytują. Jak udało nam się ustalić inwestycja realizowana jest na zlecenie gminy Starachowice....

Butelkomat już działa

Jedna butelka czy puszka to jeden punkt a to równowartość 10 groszy, które można wymienić na bilet MZK lub do kina miejskiego. Tak wyglądają ogólne zasady działania automatu do skupu butelek plastikowych, który stoi w Urzędzie Miejskim w Starachowicach (ul....
W aktualnym wydaniu TYGODNIKA STARACHOWICKIEGO znajdziesz specjalny, bezpłatny wakacyjny dodatek "Starachowickie LATO 2019". Mnóstwo przydatnych informacji i ofert! Warto mieć to wydanie, by najlepiej wykorzystać wakacje w mieście i okolicy. Zapraszamy do kiosków i sklepów.

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze