„Prawdy i Mity” o spalarni

Stowarzyszenie Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych w Starachowicach zaprasza na spotkanie z wykładowcą Politechniki Łódzkiej. Dr. hab. inż. Grzegorz Wielgosiński ma wyjaśnić wątpliwości w sprawie planowanej w mieście inwestycji.

„Od kilkunastu miesięcy wraca temat planowanej budowy przez Zakład Energetyki Cieplnej w Starachowicach pro-ekologicznej Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów nazywanej popularnie „spalarnią śmieci”. Instalacja ma powstać w miejscu działającej od kilkudziesięciu lat kotłowni opalanej miałem węglowym przy ul Ostrowieckiej która jak do tej pory nikomu nie przeszkadzała. Pro-ekologiczna spalarnia ma zahamować wzrost opłat cen ciepła i ciepłej wody oraz wywozu śmieci. Poprawić jakość powietrza w dolinie Kamiennej. Informacja o planach budowy Eko-spalarni zainspirowała działania przeciwników jak i zwolenników, padła propozycja referendum. Na temat tej instalacji za i przeciw, wypowiadały się osoby, które nigdy nie były w takim obiekcie, a wiedza przekazywana jest na bliżej niejasnych materiałach. Dlatego w naszym stowarzyszeniu zrodziło się pytanie. Nad czym dyskutować, nad czym prowadzić referendum , jak mieszkańcy nie mają rzetelnej fachowej merytorycznej informacji. Krążą różne opinie wywołujące przerażenie mieszkańców. Ludzie mają tradycyjne wyobrażenie o paleniu czyli „piec – palone śmieci – dym – i smród”. Tą niewiedzę wykorzystują do politycznych lub prywatnych wojenek z Prezydentem. Również w naszym Stowarzyszeniu mieliśmy i mamy wiele wątpliwości. Dlatego podjęliśmy starania. aby uzyskać pełną wiedzę od kompetentnych osób. Przez kilka miesięcy zabiegaliśmy, aby do Starachowic przyjechał ekspert w dziedzinie Eko-spalarni jaka jest planowana w Starachowicach – UDAŁO SIĘ!
***
Spotkanie w SSM
25 czerwca 2019 roku o godz.17.00 w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Wojska Polskiego w Starachowicach poprowadzi wykład dr. hab.inż Grzegorz Wielgosiński, profesor Politechniki Łódzkiej, prodziekan Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska. Zdaniem Zarządu Stowarzyszenia, to jeden z większych autorytetów naukowych w Polsce  – w zakresie pro-ekologicznych spalarni śmieci jaka ma powstać w Starachowicach. Zainteresowanych mieszkańców serdecznie zapraszamy na spotkanie. Poznajmy Prawdę o planowanej instalacji.”
Zarząd Stowarzyszenia

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Zastępy strażaków ze starachowickiej jednostki ratowniczo-gaśniczej, a także rozwinięte węże do gaszenia pożaru – taki widok obserwują 23 lipca, we wtorkowy poranek, osoby przebywające w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Coś złego dzieje się na terenie szpitala? To tylko ćwiczenia...
O tym, jak duże znaczenie mają w dobie elektronicznych mediów portale społecznościowe, mogliśmy przekonać się kilka dni temu. M.in. za pośrednictwem popularnego portalu, poszukiwana była młoda mieszkanka powiatu starachowickiego. 16-latka, po raz ostatni cała i zdrowa miała być widziana...
Fantastyczne święto baniek mydlanych które najbardziej cieszy najmłodszych choć nie tylko, odbyło się w minioną niedzielę, 21 lipca na placu pod Skałkami. Puszczanie baniek udzieliło się wszystkim małym i dużym, pomimo "burzowej" pogody zabawa była udana. Organizator firma Bombini zaoferowała...
Zaledwie 20 minut wystarczyło do tego, by zawodowi ratownicy, a także druhowie z terenu gminy Brody wyjeżdżali do podobnych zgłoszeń dwukrotnie. W niedzielę (21 lipca), w Rudniku, a także miejscowości Krynki paliły się trawy. W obu przypadkach podpalaczy, na...
Starachowickie środowisko piłkarskie w żałobie. W minioną niedzielę (21 lipca), w szpitalu, zmarł Kamil Pastuszka. Przez wiele lat był członkiem kolegium sędziów w Starachowicach. Miał 33 lata. - Odszedłeś zbyt wcześnie – żegnają go koledzy, m.in. za pośrednictwem portalu...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze