„Prawdy i Mity” o spalarni

Stowarzyszenie Spółdzielców i Wspólnot Mieszkaniowych w Starachowicach zaprasza na spotkanie z wykładowcą Politechniki Łódzkiej. Dr. hab. inż. Grzegorz Wielgosiński ma wyjaśnić wątpliwości w sprawie planowanej w mieście inwestycji.

„Od kilkunastu miesięcy wraca temat planowanej budowy przez Zakład Energetyki Cieplnej w Starachowicach pro-ekologicznej Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów nazywanej popularnie „spalarnią śmieci”. Instalacja ma powstać w miejscu działającej od kilkudziesięciu lat kotłowni opalanej miałem węglowym przy ul Ostrowieckiej która jak do tej pory nikomu nie przeszkadzała. Pro-ekologiczna spalarnia ma zahamować wzrost opłat cen ciepła i ciepłej wody oraz wywozu śmieci. Poprawić jakość powietrza w dolinie Kamiennej. Informacja o planach budowy Eko-spalarni zainspirowała działania przeciwników jak i zwolenników, padła propozycja referendum. Na temat tej instalacji za i przeciw, wypowiadały się osoby, które nigdy nie były w takim obiekcie, a wiedza przekazywana jest na bliżej niejasnych materiałach. Dlatego w naszym stowarzyszeniu zrodziło się pytanie. Nad czym dyskutować, nad czym prowadzić referendum , jak mieszkańcy nie mają rzetelnej fachowej merytorycznej informacji. Krążą różne opinie wywołujące przerażenie mieszkańców. Ludzie mają tradycyjne wyobrażenie o paleniu czyli „piec – palone śmieci – dym – i smród”. Tą niewiedzę wykorzystują do politycznych lub prywatnych wojenek z Prezydentem. Również w naszym Stowarzyszeniu mieliśmy i mamy wiele wątpliwości. Dlatego podjęliśmy starania. aby uzyskać pełną wiedzę od kompetentnych osób. Przez kilka miesięcy zabiegaliśmy, aby do Starachowic przyjechał ekspert w dziedzinie Eko-spalarni jaka jest planowana w Starachowicach – UDAŁO SIĘ!
***
Spotkanie w SSM
25 czerwca 2019 roku o godz.17.00 w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Wojska Polskiego w Starachowicach poprowadzi wykład dr. hab.inż Grzegorz Wielgosiński, profesor Politechniki Łódzkiej, prodziekan Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska. Zdaniem Zarządu Stowarzyszenia, to jeden z większych autorytetów naukowych w Polsce  – w zakresie pro-ekologicznych spalarni śmieci jaka ma powstać w Starachowicach. Zainteresowanych mieszkańców serdecznie zapraszamy na spotkanie. Poznajmy Prawdę o planowanej instalacji.”
Zarząd Stowarzyszenia

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Graficzna karta nie dotarła. Iskierka nadziei jeszcze się tli

Z pewnością nie tak wyobrażał sobie zakupy za pośrednictwem internetu jeden z mieszkańców powiatu starachowickiego. Mężczyzna, jak relacjonowali mundurowi z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji...

Pomnik Niepodległości z mosiężnym orłem

Pomnik Niepodległości znajdujący się w centrum Mirca wzbogacił się przed Narodowym Dniem Niepodległości o mosiężny odlew orła – godła Rzeczpospolitej Polskiej. Pomnik Niepodległości ze...

Kto przygarnie pięknego pieska?

Mamy do oddania ślicznego, kilkumiesięcznego psiaka. Czy ktoś chciałby go przygarnąć ? Kontakt tel .: 502577943, Przychodnia Wet. AS, Starachowice.

Pod wiaduktem znajomy widok

Punkt gromadzenia szklanych odpadów szklanych? Nic bardziej mylnego - to miejsce schadzek amatorów picia pod chmurką pod wiaduktem. Od miesięcy mimo interwencji mieszkańców nic...

Kleszcze atakują nasze czworonogi [film]

Druga połowa listopada, kto by pomyślał, że kleszcze jeszcze czyhają na zwierzęta? Jak się okazuje problem jest poważny. Sprawdzajmy i zapobiegajmy! Gdyby ktoś miał wątpliwości...

„Wyłowiła” tuńczyki ze sklepu. Będzie tęsknić za wolnością?

Zatrzymanie przez stróżów prawa, przesłuchanie w charakterze podejrzanej i zarzut, jaki usłyszała w Prokuraturze Rejonowej w Skarżysku-Kam. To nie był dobry czas dla kobiety...

Początek tygodnia rozpoczęli od akcji. Na drogach naszego regionu

W poniedziałek (18 listopada) świętokrzyscy policjanci na ręce uczestników ruchu drogowego przekazywali ulotki i broszury informacyjne. Mundurowi przypominali o widoczności na drodze, zwłaszcza w...

Tylu chłopców, ile dziewczynek

Dominik, Hanna, Laura, Aleksander, Blanka, Nikodem, Maja, Wojciech, Miłosza, Olga - pięciu chłopców i pięć dziewczynek powitaliśmy dziś w starachowickim szpitali. Przeurocze maluchy, poznajecie...

Butelkomat w nowym miejscu!

Na wniosek mieszkańców, 20 listopada automat przyjmujący plastikowe butelki i puszki zostanie przeniesiony z budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Radomskiej 45 do Galerii Skałka...

Cmentarna hiena. Świętokrzyscy stróże prawa na tropie

Mundurowi z Komisariatu Policji w Bodzentynie, a także funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, na tropie złodzieja. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych rabuś...

Co nowego?

Najnowszy numer TYGODNIKA STARACHOWICKIEGO od rana w sprzedaży, serdecznie zapraszamy do zakupu. A w nim wiele ciekawych tematów: wracamy do sprawy,...

Ofiara internetowego oszustwa

Plaga internetowych oszustów to zjawisko z jakim niemal codziennie w swojej pracy mają do czynienia przedstawiciele organów ścigania. W sobotni (16 listopada) wieczór, do...

Frańczak przypomniał się kibicom Kamiennej. Walczyli do końca [ZDJĘCIA]

Na 13. miejscu w tabeli świętokrzyskiej klasy okręgowej, spędzą zimową przerwę gracze Kamiennej Brody. Ekipa z powiatu starachowickiego, w ostatnim meczu pierwszej części sezonu...

Antoś już po operacji. Ciągle potrzebna pomoc

Znany naszym czytelnikom 4-letni Antoś Plewiński, chłopiec z ogromnym bagażem chorób i doświadczeń przeszedł operację, która ma pomóc w przywróceniu dziecka do sprawności. Do trudnej...

Miasto pozbywa się majątku. „Społeczna” sprzedana

Budynek miejski przy ul. Wojska Polskiego w Starachowicach znalazł nabywcę. Dawna siedziba przedszkola, która przez lata służyła na potrzeby Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Z pewnością nie tak wyobrażał sobie zakupy za pośrednictwem internetu jeden z mieszkańców powiatu starachowickiego. Mężczyzna, jak relacjonowali mundurowi z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze