PiS u progu wyborów parlamentarnych

5-7 lipca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywała się konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości. Nie zabrakło tam ludzi z powiatu starachowickiego. Ok. 10 tys. uczestników, ok. 400 mówców, 80 paneli dyskusyjnych ma się przełożyć się na program wyborczy, z którym PiS pójdzie do jesiennych wyborów parlamentarnych.

– Ciężko pracujemy, by nasz wynik do polskiego sejmu poprawić, angażujemy do przedsięwzięcia naszych mieszkańców. Mam przekonanie, że uda nam się osiągnąć ten cel – mówi z nadzieją poseł Krzysztof Lipiec.

– Wiele spraw poruszonych w konwencji zapisanych w programie PiS, dotyczy Polski lokalnej. Rząd wychodzi z siebie, by poprawiać sytuację Polaków a nie zawsze samorządy chcą z tego korzystać. Ta współpraca jest bardzo ważna. Przykładem jest rządowy program „Mieszkanie plus”. Jest wiele realnych problemów z realizacją tego programu. Będzie to nowelizowane, by ułatwić samorządom korzystanie z tego programumówił Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego.

Radna powiatu Agnieszka Kuś nawiązała do programu „Maluch plus”, który jest adresowany do dzieci do trzeciego roku życia.

– Ta opieka żłobkowa nie jest w Starachowicach z rządowego programu realizowana – mówiła A. Kuś.

Poruszone tam tezy programowe będą szerzone dla dobra województwa świętokrzyskiego – zapowiedział poseł Lipiec.

500+ dla niepełnosprawnych

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział projekt 500 plus na niepełnosprawnych. I jest on realizowany – mówił poseł. – Rzad przyjął projekt ustawy, który został skierowany do Sejmu. Program przewiduje wsparcie dla osób, które nie mają możliwości samodzielnej egzystencji i pozbawione wsparcia ze źródeł publicznych po ukończeniu 18 lat. Próg dochodowy został ustalony na kwotę 1100 zł (najniższa renta dla osób niepełnosprawnych).

Wyższe najniższe wynagrodzenie

Przez ostatnie 3,5 roku kwota najniższego wynagrodzenia wzrosła o 600 zł. Jak zapowiedział poseł Lipiec, w 2020 roku będzie to kwota na poziomie 2450 zł, nie wyliczając stażu pracy.

Ochrona przeciwpożarowa
Wpisano nowe zadania dotyczące działań profilaktycznych w ochronie pożarowej. Strażacy-ochotnicy będą mieli płacone stosowane rekompensaty z budżetu państwa. Wygospodarowano na ten cel ok. 85 mln zł, na zadania które dziś były realizowane w formie statutowego obowiązku OSP. Będzie to ustawowe zadanie na co państwo wyasygnuje pieniądze jeszcze w tym roku.

Wsparcie dla Muzeum

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach otrzymało wsparcie (40 tys. zł) z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na ochronę zabytków. Przyznane dofinansowanie pójdzie na renowacje rurociągu przy EkoMuzuem – poinformował parlamentarzysta.

 

1 KOMENTARZ

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Starachowickie środowisko piłkarskie w żałobie. W minioną niedzielę (21 lipca), w szpitalu, zmarł Kamil Pastuszka. Przez wiele lat był członkiem kolegium sędziów w Starachowicach. Miał 33 lata. - Odszedłeś zbyt wcześnie – żegnają go koledzy, m.in. za pośrednictwem portalu...
Niezachowanie należytej ostrożności, a co za tym idzie nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu – to dwie, najbardziej prawdopodobne przyczyny zdarzenia drogowego, jakie odnotowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. W niedzielne (21 lipca), deszczowe popołudnie na odcinku drogi wojewódzkiej nr 756,...
Tego dnia, z pewnością miło i sympatycznie nie będzie wspominał kierowca, który wybrał się w podróż jednośladem. W minioną sobotę (20 lipca), na skrzyżowaniu ulic: Południowej, Szermentowskiego, a także Świętokrzyskiej w Bodzentynie, mężczyzna uległ wpadkowi. Okoliczności zdarzenia wyjaśniali świętokrzyscy...
Wczoraj informowaliśmy o wielkim pożarze hałdy ze śmieciami w Fałkowie (powiat konecki). Dziś strażacy zlokalizowali pożar składowiska tak, że się nie powiększa. Załogi samochodów gaśniczych zmieniają się. Trwa walka z zarzewiami ognia, koparki rozgarniają pogorzelisko, a strażacy gaszą wodą....

Witamy na świecie

Tradycyjnie o poranku odwiedziliśmy starachowicki oddział "noworodkowy" i co nas niezmiernie ucieszyło, czekało na nas aż dziewięcioro ślicznych maluszków. Tym razem urodziło się sześć dziewczynek i trzech chłopców. Witamy na świecie maluchy!

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze