Napis w pełnej krasie…

Zagospodarowanie skarpy przy wiadukcie od kilku tygodni budzi wiele emocji wśród mieszkańców. Nasz ostatni tekst pn.: „STA… i do dalej”? wywołał lawinę komentarzy na naszym facebookowym profilu. Pojawiły się obawy, czy uda się wykonać zaplanowane prace w terminie.
Jeszcze dwa tygodnie temu prezydent miasta tłumaczył marazm przy realizacji prac na wiadukcie tym, że „nie ma pracowników, ponieważ są na innych skwerach gdzie są krótsze terminy wykonania, tu termin jest przedłużony ze względu na rodzaj roślin jakie mają być posadzone” – wyjaśniał.
Dlaczego termin prac został wydłużony, czy wcześniej nie można było wykonać planowanych nasadzeń roślin?
– Termin zakończenia prac, zgodnie z umową z wykonawcą firmą SORTED, przypada na 30 września br., zgodnie z tą datą spodziewamy się zakończenia – informuje Izabela Wrona, pełniąca funkcję rzecznika prasowego w minionym tygodniu. – Wykonawca realizuje jednocześnie inne prace polegające na zagospodarowaniu terenów zieleni miejskiej na terenie naszego miasta. Oprócz prac na skarpie na Wiadukcie wykonawca zagospodarowuje teren w pobliżu Targowiska Miejskiego, teren w otoczeniu Starachowickiego Centrum Kultury wzdłuż ul. Radomskiej i 1 Maja oraz przy Galerii Skałka. Wszystkie strefy są wykonywane przez jednego wykonawcę, powoduje to skupienie prac w konkretnych miejscach, to że aktualnie obserwujemy zwolnienie prac na Skarpie nie oznacza, że prace zostały wstrzymane. Rośliny w donicach, które pojawiły się na skarpie są regularnie podlewane i systematycznie wsadzane w innych miejscach na terenie miasta. We wrześniu będą sadzone rodzime gatunki krzewów i roślin – dodaje I. Wrona.

Mamy to!
Po naszych interwencjach, prace ruszyły. Postępy widać zwłaszcza przy wykonaniu napisu nazwy miasta, która pojawiła się już w pełnej krasie. Napis STARACHOWICE, może niezbyt staranny i symetryczny – zdaniem Czytelników – już jest.
Temat wciąż jest gorący, mieszkańcy komentują (pisownia oryginalna) je w sieci:
– Nogami bym to lepiej zrobił :), styl pisma jak dziecka z podstawówki :). Styl Gotik.TST – nowy w Wordzie:)
– Jaki styl, taki projekt młodzieńca „gospodarza miasta”! Co drugie pseudoinwestycyjne zadanie realizowane w mieście, to „wydmuszki bez kompleksowych rozwiązań”! Przypadkowych projektów realizowanych wg zasady: jak Prezydent zaplanował tak ma być – ciągły inwestycyjny chaos I PRZYPADKOWOŚĆ!!! NIE wspomnę o braku zagospodarowania i architektury w centrum miasta, na potrzeby KULTURY. Brak sceny -muszli, miejsc siedzących, technicznego zaplecza- ciągle prowizorka!!! Imprezy organizowane w ostatnim okresie: koncerty, spotkania imprezy kameralne – całkowita improwizacja…
– Zrobiłbym to lepiej. Tu fachowcy pewnie dysponują jakimiś przyrządami i konkretnym sprzętem, ale chyba zapomnieli, że trzeba było najpierw powierzchnię splantować, a potem działać. Za pomocą sznurka, miarki i łopaty zrobiłbym to lepiej. A skoro Panu się podoba to okej, każdy ma swoje wyczucie estetyki – pisze kolejny Czytelnik.
Podobnych komentarzy jest więcej. Wśród pochlebnych głosów, są takie, by poczekać na ostateczne efekty – dlatego czekamy z niecierpliwością.
kao.

4 KOMENTARZE

  1. Tygodniku, dlaczego jątrzycie – wiem, że celowo tylko podkładacie głosy „oburzonych czytelników. Wczorajsze Echo Dnia czytaliście? Tam sie ktoś prztyłożył do tematu i dość nieźle wszystko wyjaśnił. Przecież dziecko nawet wie, że ten napis nie bedzie z włókniny, ale z krzewów.

    • Przedstawianie różnorodnych opinii , to nie jest jątrzenie. Na końcu tekstu jest napisane tak: „Wśród pochlebnych głosów, są takie, by poczekać na ostateczne efekty – dlatego czekamy z niecierpliwością.”
      To oczywiste, że końcowy efekt będzie inny niż to, co widać dziś. Dlatego spokojnie czekamy…

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Nie ma podstaw do niepokoju

Na terenie powiatu starachowickiego nie stwierdzono ani jednego przypadku koronawirusa. Największym zagrożeniem jest dzisiaj niepotrzebna panika i podsycanie emocji. Szpital, jak zapewnia dyrekcja, jest...

Koronawirus – czy jesteśmy na to przygotowani?

Rzecznik rządu zapewnia, że polskie służby są przygotowane na ewentualne przyjęcie osób zarażonych koronawirusem, w razie gdyby patogen z Chin pojawił się w Polsce....

Walentynki z seniorami

Członkowie i sympatycy Klubu Seniora w Stykowie, panie ze stowarzyszenia "Allebabki" spotkali się na wieczorze walentynkowym zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Brodach. Odbyło...

Droższe śmieci nieuniknione

Wobec szalejących wokół cen za wywóz śmieci, wydawało się, że mieszkańcy gminy Mirzec mogą spać spokojnie. Przynajmniej w tym roku. Niestety, prawdopodobnie ich również...

Mirzec. Zatrzymany z amfetaminą

Starachowiccy policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca gminy Mirzec podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mundurowi zabezpieczyli ponad 25 gramów białego proszku, który wstępnie zidentyfikowano jako amfetamina. Ustawodawca...

Starachowicki Sanepid ws. podejrzenia obecności koronawirusa: czekamy na wyniki badań

W najbliższych dniach powinniśmy poznać wstępne wyniki badań kobiety, która w środę (26 lutego) sama zgłosiła się na izbę przyjęć oddziału zakaźnego Powiatowego Zakładu...

To już drugi przypadek z podejrzeniem koronawirusa w Starachowicach

Niemalże w jednym czasie do starachowickiego szpitala trafiły dwie pacjentki z podejrzeniem koronawirusa. Pierwszy przypadek, o którym pisaliśmy potwierdził kierownik skarżyskiego pogotowia. W tym samym...

Z OSTATNIEJ CHWILI: podejrzenie koronawirusa w Starachowicach?

Z podejrzeniem obecności koronawirusa, do starachowickiego szpitala, na oddział chorób zakaźnych trafiła dziś przed południem mieszkanka powiatu skarżyskiego – dowiedział się jako pierwszy portal...

Z życia jednostek OSP

Zebranie strażaków z Trębowca zainaugurowało coroczny cykl zebrań sprawozdawczych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gm. Mirzec. Sławomir Paszkowski, prezes OSP w Trebowcu mówił działalność jednostki...

PILNE: żałoba w Urzędzie Miasta i Gminy. Nie żyje 55-latek

Tragedia na terenie Urzędu Miasta i Gminy w Suchedniowie. Jak poinformował asp. Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kam., w miniony wtorek...

Jutro rusza akcja „Prędkość”. Uwaga na drodze

W najbliższy czwartek (27 lutego), świętokrzyscy stróże prawa przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Nadrzędnym celem działań będzie zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od...

Kolejne zmiany w komunikacji… tym razem na ul. Moniuszki

W związku z trwającą budową ulicy Moniuszki na odcinku od ul. Kieleckiej do ul.6 Września wystąpią zmiany w dotychczasowej organizacji ruchu. Jak informuje...

Spis w naszej gminie

1 kwietnia br. w gminie Wąchock rozpocznie się Spis Próbny przed Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.  Gmina Wąchock została wybrana do Spisu...

Jakie będą podwyżki dla emerytów i rencistów?

Co roku od 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. Dokonywana jest z urzędu i nie ma potrzeby składnia żadnych wniosków. Drugi rok z kolei...

Tragiczny finał interwencji z udziałem służb. Zwłoki w mieszkaniu

Próby nawiązania jakiegokolwiek kontaktu, okazały się bezskuteczne. Nie pomogło stukanie do drzwi, ani inne sygnały z zewnątrz. W jednym z mieszkań, w miejscowości Tychów...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Na terenie powiatu starachowickiego nie stwierdzono ani jednego przypadku koronawirusa. Największym zagrożeniem jest dzisiaj niepotrzebna panika i podsycanie emocji. Szpital, jak zapewnia dyrekcja, jest...
Członkowie i sympatycy Klubu Seniora w Stykowie, panie ze stowarzyszenia "Allebabki" spotkali się na wieczorze walentynkowym zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Brodach. Odbyło...
Starachowiccy policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca gminy Mirzec podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mundurowi zabezpieczyli ponad 25 gramów białego proszku, który wstępnie zidentyfikowano jako amfetamina. Ustawodawca...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze