Lokalnie też w Koalicji

Lokalni działacze SLD, PSL i PO, liderzy partii politycznych w regionie podpisali „Deklarację o współpracy”.

Sylwester Kwiecień, przewodniczący Rady Powiatu Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Dariusz Dąbrowski, prezes Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego i Igor Klar, przewodniczący Zarządu Powiatowego Platformy Obywatelskiej  podpisali „Deklarację o Współpracy”, zobowiązując się do współpracy politycznej w ramach Koalicji Europejskiej, wspólnego projektu politycznego w wyborach do parlamentu Europejskiego (26 maja).

 • Pochodzimy z różnych środowisk politycznych, przychodzimy z różnych stron historii Polski, ale wiele nas łączy dziś i szukamy tych wspólnych wartości również na przyszłość – mówi I. Klar z PO. – Chociaż ta Deklaracja dotyczy na razie tylko najbliższych wyborów do PE, to mamy nadzieję, że nasza dotychczasowa dobra współpraca przełoży się również na wspólne działania w tych jesiennych wyborach do naszego polskiego Parlamentu, czego sobie, mieszkańcom powiatu starachowickiego i Polsce życzymy – dodał.

Koalicja Europejska to największy projekt polityczny po 1989 roku, jednoczący największe ugrupowania polityczne dzisiejszej opozycji. Deklaracja programowa ucieleśnia europejskie hasło „jedność w różnorodności”, przekuwając różnorodność w swój największy atut.

„Idziemy razem do wyborów również po to, żeby pokazać, że można budować politykę opartą na zaufaniu. Można sobie ufać, można być jednością w różnorodności, taką, jaką jest Unia Europejska – czytamy w Deklaracji.  – Celem Koalicji jest trwałe zakorzenienie narodowego i indywidualnego losu Polek i Polaków na Zachodzie. Zapewnienie takich samych standardów: praw i wolności, poziomu życia, możliwości rozwoju, bezpieczeństwa – jakie były dotąd przywilejem mieszkańców Europy Zachodniej”.

W Deklaracji wymieniono 10 kluczowych punktów:

 1. Polska wśród liderów Unii Europejskiej
 2. Unia na rzecz wyrównywania poziomów życia Europejczyków
 3. Fundusze europejskie dla obywateli i samorządów
 4. Unia czystego powietrza i taniej energii
 5. Unia zdrowszego i dłuższego życia
 6. Unia lepszej żywności i równych szans dla rolnictwa
 7. Unia Europejska wartości
 8. Unia wspólnego bezpieczeństwa
 9. Unia Europejska dla młodych
 10. Unia spójna transportowo i komunikacyjnie

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Piracki bilans lipcowego weekendu. Prawa jazdy do depozytu

Siedmiu kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h, troje nietrzeźwych kierujących oraz jedna kierująca bez uprawnień - to bilans wykroczeń, a także...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze