Kto administratorem zbiornika wodnego? Rusza prokuratorskie postępowanie

Są pierwsze decyzje kieleckiej Prokuratury Okręgowej. Mimo, iż starachowiccy śledczy zamierzali wyłączyć się z prowadzenia postępowania w sprawie zalewu Pasternik, sprawą ma zająć się właśnie ta jednostka – dowiedział się TYGODNIK. Dlaczego?

Do Prokuratury Rejonowej w Starachowicach trafiło zawiadomienie o domniemanych zaniechań ze strony Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. To pokłosie wypracowanych wniosków zespołu zarządzania kryzysowego.

Na początku lutego br., starosta powiatu starachowickiego Piotr Babicki został powiadomiony przez PGW Wody Polskie, iż zaprzestało ono administrować zbiornikiem Pasternik. To starostę wskazano jako odpowiedzialnego za zbiornik. W świetle zapisów znowelizowanej ustawy prawo wodne to nie starosta, a właśnie PGW Wody Polskie stało się następcą prawnym podmiotów, które dotychczas zarządzały wodami rzeki Lubianki, Kamiennej i zbiornikiem Pasternik tj. Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej i Świętokrzyskiego Zarządu Melioracji Urządzeń Wodnych. Zostało to potwierdzone przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Materiały w sprawie zalewu i rzekomych zaniechań ze strony PGW Wody Polskie, zostały przekazane do Prokuratury Okręgowej w Kielcach. To ona miała podjąć ostateczną decyzję, której z prokuratur powierzone zostanie postępowanie.

– Prokuratura Rejonowa w Starachowicach złożyła do Prokuratury Okręgowej w Kielcach wniosek o wyłączenie się z prowadzenia postępowania. Wniosek ten nie został jednak uwzględniony. Akta zostały skierowane do starachowickiej jednostki – tłumaczył Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy kieleckich śledczych.

Jak podkreślił gospodarzem postępowania będzie Prokuratura w Starachowicach. – Zebrany zostanie materiał dowodowy. W oparciu o niego, podejmowane będą dalsze decyzje. Śledztwo ma rozpocząć się niebawem. O tym jak długo potrwa, wszystko zależy od zaplanowanych i przeprowadzonych czynności w tej sprawie – dodał rzecznik Prokopowicz.

Na razie za wcześnie by mówić kiedy i czy w ogóle śledczy przedstawią zarzuty.

1 KOMENTARZ

  1. TO Starachowiczanie będą kompać się i pływać na kajakach jak 60 lat temu czy nie, jest gospodarz miasta czy nie Oczyścić i oddać ludziom do urzytkowania !

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Piracki bilans lipcowego weekendu. Prawa jazdy do depozytu

Siedmiu kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h, troje nietrzeźwych kierujących oraz jedna kierująca bez uprawnień - to bilans wykroczeń, a także...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze