Kontrowersje wokół Jarmarku

Przekroczenie dyscypliny finansów publicznych zarzuciła opozycja Zarządowi Powiatu starachowickiego. Przed Regionalną Izbą Obrachunkową ostrzegał radny Cezary Berak. Władze powiatu ze skarbnikiem na czele nie dopatrzyły się uchybień. A poszło o jarmark.

Kością niezgodny okazała się dodatkowa suma pieniędzy na drugą część Jarmarku u Starzecha, który ze względu na pogodę w pierwszym terminie został odwołany.
– Nie godzę się na sytuację, kiedy Rada Powiatu jest stawiana pod ścianą. 55 tys. zł mamy przekazać dla Muzeum na drugą część Jarmarku, na który już mamy zaproszenia. Zawarcie umów bez pokrycia jest przekroczeniem uprawnień – stwierdził radny Dariusz Dąbrowski (PSL).

– Jest złamane prawo finansowe. Zostały wydane pieniądze, które nie zostały jeszcze przegłosowane. Chcę ostrzec przed Regionalną Izbą Obrachunkową, gdzie liczy się każda złotówka, nie ma przeproś – grzmiał radny Cezary Berak.

Jak wyjaśniał Tomasz Kordeusz, dyrektor Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, w obliczu tragedii związanej z burzą, jaka przyszła tuż przed planowanym koncertem Rafała Brzozowskiego, zdecydowano o jego przełożeniu na 8 lipca.

– Pieniądze były na koncie Muzeum i mogłem takie decyzje podejmować. Fizycznie żadne wydatki nie zostały dokonane. Została tylko aneksowana umowa z R. Brzozowskim, na pozostałe sprawy czekam do momentu podpisania decyzji. Wszystkie elementy związane z zabezpieczeniem finansowym zostały dopełnione. Burza to siła wyższa, trzeba cieszyć się, że nikomu nic się nie stało – mówił T. Kordeusz deklarując, że dołoży wszelkich starań, by organizacyjnie impreza została dopięta na ostatni guzik.
– Ponieważ impreza w pierwszym terminie nie wyczerpała programu ze względu na pogodę, rozliczone zostały wydatki faktycznie zrealizowane tj. 59 tys. zł ze 100 tys. zł. Reszta wróciła na konto powiatu. Teraz będzie nowa umowa dotacji na to, co zostało zwrócone tj. 41 tys. zł plus dodatkowe 55 tys. zł – wyjaśniła skarbnik Ewa Bzinkowska.

Większością głosów zmiany w budżecie powiatu z dodatkową pulą pieniędzy na organizację jarmarku ostatecznie przegłosowano.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Piracki bilans lipcowego weekendu. Prawa jazdy do depozytu

Siedmiu kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h, troje nietrzeźwych kierujących oraz jedna kierująca bez uprawnień - to bilans wykroczeń, a także...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze