Elektryczne autobusy będą wyjeżdżały ze Starachowic!

Starachowicki MAN Bus uruchamia produkcję elektrycznych autobusów na światową europejską! To w mieście nad Kamienną będą powstawać najnowocześniejsze pojazdy!
– Miło nam poinformować, że 7 sierpnia MAN Bus w Starachowicach otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” w zakresie produkcji kompletnych autobusów elektrycznych – mówi Anita Okła-Młodawska, specjalista ds. komunikacji w MAN Bus Sp. z o.o. – Tym samym możemy rozpocząć modernizację i przygotowanie naszej fabryki do produkcji tych pojazdów. Koszty inwestycji związanych z uruchomieniem produkcji autobusów elektrycznych szacujemy na blisko 118 mln zł, a planowany termin ich zakończenia do koniec 2021 roku.
Jak informuje A. Okła-Młodawska, dzięki temu zezwoleniu autobusy elektryczne wykonane w Starachowicach, w mieście z głęboko zakorzenioną tradycją motoryzacyjną, będą mogły być przekazywane klientom na całym świecie.
– Od 2019 r. europejskie miasta będą kupować całe floty autobusów elektrycznych i cieszymy się, że MAN będzie mógł im zaoferować wysokiej jakoś pojazdy bezemisyjne. Staranie przygotowujemy się do tego projektu, opracowując koncepcję bezpieczeństwa i optymalizacji pojazdów elektrycznych pod względem wydajności i ergonomii. To kolejny etap rozwoju naszego zakładu, który zapewni bezpieczną przyszłość dla naszych pracowników – dodaje.

fot. www.truck.man.eu

1 KOMENTARZ

  1. Oprócz Montowni Autobusów Niemieckich co uzyska miasto i podatnik ?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Trzy lata temu pożary szalały na składowisku odpadów koło Starachowic. Dziś podobny dramat przeżywają mieszkańcy powiatu koneckiego. Zobacz relację reportera naszego wydawnictwa z miejsca dramatycznej akcji strażackiej.  21 lipca (niedziela), od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i...
Po raz drugi w historii, plac rekreacyjny obok krytej pływalni przy ul. Szkolnej w Starachowicach zamienił się w miejsce, gdzie niemal na każdym kroku można było spotkać fanów muzyki dance oraz disco. Starachowicka Gala Disco Polo okazała się strzałem...

Czy segregacja ma sens?

Przynajmniej trzy pojemniki na śmieci, różnokolorowe worki, skrupulatny podział odpadów zanim trafią na wysypisko. Wszystko dla naszego środowiska. Tylko jaki to ma sens, skoro już pod domem misterna robota idzie na marne i zbierany przez nas plastik, szkło czy...

Integracja przy grillu

Członkowie Stowarzyszenia "Niepełnosprawni plus" w Starachowicach spotkali się na dorocznym grillowaniu. Integracja przy kiełbasce odbywa się przy siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Majówka.  

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze