Droga popiołem łatana?

– Jedna z najstarszych a zarazem chyba najgorszych ulic w mieście – nie mają wątpliwości mieszkańcy ul. Wrzosowej w Starachowicach. Marzą, by wyjść z domu suchą stopą.

  • Urząd Miejski robi prowizorkę, jeśli chodzi o naszą drogę – interweniuje nasza Czytelniczka. – Nawozili byle czego, że przejść się nie da. Porobiły się niesamowite dziury, woda stoi, że sucha nogą trudno iść. A i o zwichnięcie nie trudno, czego osobiście doświadczyłam idąc do sklepu – mówi mieszkanka ul. Wrzosowej w Starachowicach. – Ludzie starsi, którzy tu mieszkają już nie dają rady. Samochód jeszcze jakoś pokona te trudności, ale non stop brudny i do mechanika trzeba jeździć. A na piechotę jest nie do wytrzymania. To jest kpina z ludzi. Przywożą jakiś popiół, łatają byle czym i tak się musimy z tym borykać każdego dnia. Dookoła pięknie wyremontowane drogi. Rozumiem, że możliwości finansowe gminy są ograniczone i nie wyremontują nagle wszystkich dróg w mieście, ale utwardziliby chociaż tak, by dało się normalnie żyć – apeluje kobieta dodając, że mieszkańcom jednej z najstarszych ulic w mieście chyba się to należy.

Sprawdziliśmy na miejscu. Faktycznie obraz godny pożałowania. Ładna z nazwy ulica Wrzosowa (na os. Południe, w sąsiedztwie Moniuszki i Łącznej) w niczym nie przypomina urokliwego miejsca pod lasem. Czy jest szansa na poprawę?

Jak poinformowała Iwona Ogrodowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Starachowicach uzupełnianie ubytków na wszystkich drogach gruntowych odbywa się destruktem, który jest ubijany i zagęszczany.

  • To rozwiązanie doraźne, które przynosi lepszy efekt, kiedy jest sucho. W ślad za opadami deszczu, roztopami, woda wymywa destrukt przez co tworzą się dziury. Ale takie rozwiązanie, jak zapewniają pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej – stosowane jest we wszystkich gminach. Docelowym rozwiązaniem jest odwodnienie i budowa drogi z utwardzoną nawierzchnią. Do tego dążymy, sukcesywnie realizując kolejne drogi w mieście, także z nawierzchnią gruntową – dodaje rzecznika magistratu.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Trzy lata temu pożary szalały na składowisku odpadów koło Starachowic. Dziś podobny dramat przeżywają mieszkańcy powiatu koneckiego. Zobacz relację reportera naszego wydawnictwa z miejsca dramatycznej akcji strażackiej.  21 lipca (niedziela), od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i...
Po raz drugi w historii, plac rekreacyjny obok krytej pływalni przy ul. Szkolnej w Starachowicach zamienił się w miejsce, gdzie niemal na każdym kroku można było spotkać fanów muzyki dance oraz disco. Starachowicka Gala Disco Polo okazała się strzałem...

Czy segregacja ma sens?

Przynajmniej trzy pojemniki na śmieci, różnokolorowe worki, skrupulatny podział odpadów zanim trafią na wysypisko. Wszystko dla naszego środowiska. Tylko jaki to ma sens, skoro już pod domem misterna robota idzie na marne i zbierany przez nas plastik, szkło czy...

Integracja przy grillu

Członkowie Stowarzyszenia "Niepełnosprawni plus" w Starachowicach spotkali się na dorocznym grillowaniu. Integracja przy kiełbasce odbywa się przy siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Majówka.  

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze