Cały wachlarz dokonań

  • 750x200

Infrastruktura drogowa, bezpieczeństwo, służba zdrowia, polityka społeczna, sport – to tylko niektóre z wielu dziedzin życia, na niwie których działał przez minione cztery lata kadencji Sejmu wieloletni parlamentarzysta poseł Krzysztof Lipiec. Co udało się osiągnąć z jego pomocą dla mieszkańców powiatu starachowickiego?

– Przez ostatnie cztery lata aż 45 mln zł popłynęło na drogi w powiecie starachowickim. Co udało się za to wykonać?

  • Skuteczne rządy Prawa i Sprawiedliwości skupione były wokół realizacji szeregu programów, które wspierały zadania z zakresu infrastruktury drogowej. Dzięki dofinansowaniu z programu gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej, funduszu dróg samorządowych, za fundusze na usuwanie skutków klęsk żywiołowych i programu na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności poprzez wspieranie lokalnej infrastruktury drogowej powiat starachowicki oraz gminy Mirzec, Wąchock Pawłów, Brody i Starachowice mogły przebudować oraz wyremontować wiele dróg, mostów, zabezpieczyć osuwiska i wąwozy. Wykonano także prace remontowe na drogach krajowych. W ramach likwidacji miejsc niebezpiecznych wbudowano chodniki w miejscowościach: Lubienia, Rudnik, Kuczów.

– Lepsze drogi, nowe chodniki to wszystko z myślą o naszym bezpieczeństwie. Ale to nie jedyne działania w tym zakresie. Priorytetem była modernizacja i doposażenie służb mundurowych.

  • Zarówno Policja jak i Państwowa Straż Pożarna otrzymały nowy sprzęt, co pozwala jeszcze szybciej i bardziej profesjonalnie pomagać mieszkańcom. W Mircu został przywrócony posterunek Policji, który zlikwidowała koalicja PO-PSL. Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrożance otrzymała samochód ratowniczo-gaśniczy. W tym roku nowe samochody otrzymają jednostki OSP w Gadce i Pawłowie.

– Bezpieczeństwo to przede wszystkim ochrona zdrowia, która szczególnie leży na sercu ugrupowania, które Pan reprezentuje. Dzięki rządowej dotacji w wysokości 3 mln zł starachowicki szpital ma teraz najnowocześniejszy, jeden z najlepiej wyposażonych oddziałów zakaźnych w regionie. Ale to nie jedyne inwestycje dla PZOZ…

  • To prawda. Nowoczesny, przestronny oddział zakaźny liczy siedem sal dwu łóżkowych i trzy jedno łóżkowe izolatki. Wszystkie sale pacjentów wyposażone są w łazienki z natryskami i toaletami, są gabinety lekarskie i pielęgniarskie. Oddział został wyposażony w urządzenia umożliwiające kontakt pacjenta z odwiedzającymi.

Kompleksowa termomodernizacja budynku starachowickiego szpitala jest możliwa, dzięki dofinansowaniu w wysokości 6,6 ml zł z Funduszu Ochrony Środowiska.

1,2 mln zł zostało przekazane na doposażenie oddziału kardiologii w specjalistyczny sprzęt, co zwiększy dostępność mieszkańców powiatu starachowickiego do wysokiej jakości usług medycznych w zakresie leczenia pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi.

– Przy tej okazji nie sposób pominąć wsparcia dla osób niepełnosprawnych…

  • Dofinansowanie w wysokości blisko 1,5 mln zł pozwoliło na adaptację budynku specjalistycznej placówki dla osób z zaburzeniami psychicznymi, obok szpitala. W budynku o powierzchni 300 m. kw. jest jadalnia i kuchnia, sala rehabilitacyjna, sala zajęć i sala spotkań, łazienka, toalety, gabinety dla specjalistów, szatnie i pomieszczenia socjalne. Obiekt został też odpowiednio wyposażony.

160.000 zł wsparcia przekazano na zakupu samochodów dla Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Domu Pomocy Społecznej.

– Działania PiS są również wyrazem troski o pamięć narodu. Niezbędne dofinansowanie przekazano na modernizację Panteonu Pamięci Narodowej przy kościele Wszystkich Św. w Starachowicach, gdzie znajdują się tablice upamiętniające ważne dla naszego społeczeństwa osoby i wydarzenia.

  • Tablice mocowane były na przykościelnym murze, który uległ zniszczeniu i groził zawaleniem. Z inicjatywy ks. dziekania Marka Janasa, ówczesnego proboszcza parafii Wszystkich Św., podjęliśmy starania o modernizację Panteonu, który nabrał teraz nowego wymiaru i blasku. Pamiątkowe tablice zostały zamontowane na granitowych cokołach, na tle nowo nasadzonych krzewów, a w centrum Panteonu stanął ponad ośmiometrowy krzyż.

– Z Pana inicjatywy również zawitała do Starachowic słynna trzypokoleniowa rodzina muzyczna Pospieszalskich…

  • „Kolędowanie z Pospieszalskimi” odbyło się w Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Było ono okazją do kultywowania polskiej tradycji bożonarodzeniowej. To niezapomniane wydarzenie sprawiło radość artystom i słuchaczom.

– Niebagatelna kwota ponad 11,2 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki przyczyniła się do rozwoju infrastruktury sportowej. Co udało się zrobić dzięki temu dofinansowaniu?

  • Pozwoliło to na budowę, przebudowę lub remont bardzo wielu obiektów sportowych. Wśród nich wymienić należy modernizację starachowickiej strzelnicy, boisko wielofunkcyjne przy SP nr 10 w Starachowicach, ogólnodostępne boisko do gry w siatkówkę i koszykówkę przy byłym Gimnazjum nr 4. Przy ul. Szkolnej powstało jedno z najnowocześniejszych boisk piłkarskich o nawierzchni z trawy syntetycznej wraz z ogrodzeniem i wyposażeniem. Sala gimnastyczna z zapleczem sportowym powstała przy SP w Tychowie Starym. Kompleksowy remont hali sportowej został przeprowadzony przy Zespole Szkół w Mircu.

W gm. Pawłów powstało boisko piłkarskie przy Zespole Szkół w Rzepinie, z nawierzchnią ze sztucznej trawy wraz z niezbędnym wyposażeniem sportowym. Przy Zespole Szkół w Szerzawach jest nowoczesny, wielofunkcyjny kompleks sportowy. Nie sposób tu pominąć budowy hali sportowej w Pawłowie z boiskami i trybunami na 350 osób. Ponadto budowa sprawnościowych placów zabaw, siłowni plenerowych oraz stref gier i relaksu, miejsc do rekreacji i odpoczynku dla małych i dużych.

– Inwestując w przyszłość zadbano o budowę warsztatów szkolno-produkcyjnych dla potrzeb Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP, przy ul. Hutniczej w Starachowicach.

  • Budowa została rozpoczęta we wrześniu 2016 roku, a zakończona w 2018 rok wraz z wyposażeniem do warsztatów. W budynku od września 2019 roku działają nowocześnie wyposażone pracownie dla uczniów kształcących się w zawodach: fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, kierowca mechanik, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Koszt budowy, wyposażenia i zagospodarowania terenu 2,5 mln zł.

– Na konserwacje i renowacje zabytków w naszym powiecie trafiło ponad 4 mln zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na co zostały wykorzystane?

  • Za rządów PiS dziedzictwo narodowe przeżywa swój renesans. Opactwo Cystersów w Wąchocku wpisane przez Prezydenta RP na listę Pomników Historii, jest tego najlepszym przykładem. Dla Opactwa Cystersów oznacza to remont dachu kościoła, remont drewnianej konstrukcji dachu oraz wymianę pokrycia dachu Domu Opata.

Dzięki dotacji Muzeum Przyrody i Techniki „Ekomuzeum” im. Jana Pazdura w Starachowicach mogło odnowić zabytkowy rurociąg, stanowiący element zabytkowego zespołu Wielkiego Pieca, który jest ważnym elementem jedynego zachowanego w Europie Zakładu Wielkopiecowego.

 

Poprzedni artykułSkutecznie dla Starachowic
Następny artykułWojewoda w DPS

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Uwaga kierowco nie lekceważ znaków!

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta. Kilka...

Podziemne kontenery budzą niepokój

W ręce mieszkańców ul. Na Szlakowisku w Starachowicach trafiło obwieszczenie o wydaniu decyzji, w której prezydent miasta zawiadamia o złożonym przez gminę Starachowice wniosku...

PILNE: po makabrycznej zbrodni. Oskarżeni przed sądem

We wtorek (15 października) o godz. 12, w kieleckim Sądzie Okręgowym rozpoczęła się kolejna rozprawa z udziałem pochodzącego z powiatu skarżyskiego mężczyzny, a także...

Wskoczyli na fotel lidera. Wzięli rewanż za czwartkową porażkę

Po porażce 2:3 z GOKiS-em Waśniów na inaugurację III ligi siatkówki mężczyzn, drużyna Piotra Januchty zainkasowała pierwsze, trzy punkty w sezonie. Gracze Cerrad SMS...

Zwłoki na torach. Świętokrzyscy stróże prawa proszą o pomoc [ZDJĘCIA]

Świętokrzyscy stróże prawa, prowadzą czynności w sprawie zwłok mężczyzny. Ciało odnaleziono 26 sierpnia br., na torach kolejowych w rejonie miejscowości Żeleźnica, w powiecie włoszczowskim. Przy...

Na ratunek ruszył śmigłowiec. 23-latka w ciężkim stanie

Uszkodzona kończyna dolna to uraz, jakiego doznała młoda kobieta. Mieszkanka naszego regionu, w poniedziałek (14 października) w rejonie ronda w Bodzentynie, w powiecie kieleckim...

Zaczął wyprzedzać i… Ranna kobieta trafiła do placówki medycznej

Wykonany w sposób nieprawidłowy manewr, był najbardziej prawdopodobną przyczyną zdarzenia drogowego, jakie świętokrzyscy stróże prawa odnotowali w poniedziałkowy (14 października) poranek. Jak poinformowali funkcjonariusze...

Blisko 140 km/h na liczniku. Gnali jak na złamanie karku

Pięciu kierujących pojazdami, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu, a także mężczyzna z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymani przez starachowickich stróżów prawa - poinformowała...

Mazowsze w Starachowicach

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca MAZOWSZE wystąpi 19 października 2019 roku o godzinie 19.00 w kościele Wszystkich Świętych na zakończenie jubileuszowych XXX Międzynarodowych...

Celsium doceniło Starachowickie Centrum Kultury za bycie eko

Firma Celsium, która dostarcza zielone ciepło, za bycie eko wyróżnia innych. Budynki, które ogrzewane są czystym ciepłem (nie generującym smogu) z sieci Celsium, zostają...

Szok! Ludzkie zwłoki pływały w wodzie

Rodzina, przyjaciele, jego znajomi, a także mundurowi z Komendy Powiatowej Policji, zapewne takiego scenariusza się nie spodziewali. Poszukiwany od kilku dni mieszkaniec Skarżyska-Kam. został...

Do szczęścia był mu potrzebny sprzęt RTV. Muzykę posłucha, ale już za kratami?

Nawet 10-letni pobyt w więzieniu to kara jaka wisi nad 35-latkiem. Mieszkaniec Skarżyska-Kam. podejrzany jest o włamanie i kradzież sprzętu ze sklepu z elektroniką....

Jeden rycerz wśród trzech dam…

Ignaś, Małgosia, Klara i Lenka, tych czworo przecudnych maluchów powitaliśmy dziś na świecie. Powitajmy ich razem. Galeria zdjęć tutaj.  

Ich przejażdżka mogła zakończyć się tragicznie. Dwaj poszkodowani

Pomoc zespołu ratownictwa medycznego, a co za tym idzie, transport do najbliższego szpitala były niezbędne do tego, by ratować ludzkie życie i zdrowie. W...

Indywidualne wyniki kandydatów

KW Prawo i Sprawiedliwość Nr Nazwisko i imiona Liczba głosów 1 ZIOBRO Zbigniew Tadeusz 115 903 2 KRUPKA Anna Maria 69 946 7 WOJTYSZEK Agata Katarzyna 18 333 3 LIPIEC Krzysztof Bogdan 14 544 4 CIEŚLAK Michał 12 310 15 TARCZYŃSKI Dominik 8 186 10 KRYJ Andrzej...

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

We wtorek (15 października) o godz. 12, w kieleckim Sądzie Okręgowym rozpoczęła się kolejna rozprawa z udziałem pochodzącego z powiatu skarżyskiego mężczyzny, a także...
Świętokrzyscy stróże prawa, prowadzą czynności w sprawie zwłok mężczyzny. Ciało odnaleziono 26 sierpnia br., na torach kolejowych w rejonie miejscowości Żeleźnica, w powiecie włoszczowskim. Przy...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze