Bez okien na siłowni

Czy pomieszczenia do ćwiczeń siłowych i sportowych mogą działać bez otwartych okien i możliwości przewietrzenia sali po treningu?

Z takim zapytaniem zwrócili się do nas Czytelnicy, użytkownicy siłowni w Starachowicach. Jak mówią od kilku tygodni, upały dają się we znaki, a ciepło doskwiera jeszcze bardziej podczas wysiłku fizycznego.

  • Niepokoi nas fakt braku możliwości otworzenia okien i wywietrzenia sali po ćwiczeniach – piszą w liście do redakcji, który trafił również do starachowickiego Sanepidu. – Zarówno na salach ćwiczeń, przebieralniach oraz łazienkach jak i na głównej sali siłowni jest strasznie gorąco, brak dostępu do świeżego powietrza. Prosimy o informację czy tego typu obiekt nie musi spełniać takich warunków, jak możliwość otworzenia okna?

Służby Sanepidu już zapowiadają weryfikację skuteczności wentylacji w danym obiekcie.

  • Tego typu obiekt jest pod ścisłą kontrolą, będzie on weryfikowany pod względem skuteczności działania wentylacji. Dla tego typu obiektów obowiązujące dotychczas przepisy są nieaktualne. Są jednak wytyczne sanitarno-higieniczne związane z działaniem wentylacji. Okna mogą być zamknięte, ale wentylacji musi zapewniać nawiew świeżego powietrza z zewnątrz, w odpowiedniej ilości. Dobrym zwyczajem jest otwieranie okien, chociaż w warunkach technicznych nie ma takiego zapisu. Podstawę stanowi wentylacja – wyjaśnia Magdalena Sobieraj z nadzoru sanitarnego.

 

Poprzedni artykułNasz sołtys z tytułem!
Następny artykułNasi mistrzowie

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Trzy lata temu pożary szalały na składowisku odpadów koło Starachowic. Dziś podobny dramat przeżywają mieszkańcy powiatu koneckiego. Zobacz relację reportera naszego wydawnictwa z miejsca dramatycznej akcji strażackiej.  21 lipca (niedziela), od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i...
Po raz drugi w historii, plac rekreacyjny obok krytej pływalni przy ul. Szkolnej w Starachowicach zamienił się w miejsce, gdzie niemal na każdym kroku można było spotkać fanów muzyki dance oraz disco. Starachowicka Gala Disco Polo okazała się strzałem...

Czy segregacja ma sens?

Przynajmniej trzy pojemniki na śmieci, różnokolorowe worki, skrupulatny podział odpadów zanim trafią na wysypisko. Wszystko dla naszego środowiska. Tylko jaki to ma sens, skoro już pod domem misterna robota idzie na marne i zbierany przez nas plastik, szkło czy...

Integracja przy grillu

Członkowie Stowarzyszenia "Niepełnosprawni plus" w Starachowicach spotkali się na dorocznym grillowaniu. Integracja przy kiełbasce odbywa się przy siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Majówka.  

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze