Opatówka w remoncie

Od początku czerwca w Opactwie Cystersów w Wąchocku trwają prace przy wymianie pokrycia dachowego na tzw. opatówce. Inwestycja jest możliwa dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przypomnijmy, w lutym br. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazało pulę pieniędzy na ochronę i remont świętokrzyskich zabytków! Wśród nich znalazł się także nasz zabytkowy klasztor!

5.670.000 zł tyle dokładnie rozdysponowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na ochronę i remont świętokrzyskich zabytków.

W ciągu ostatnich dwóch lat udało się zmienić pokrycie dachowe na północnym i wschodnim skrzydle Domu opata. Dawna blacha stalowa została zastąpiona szlachetniejszą miedzią, a przegniłe części XIX – wiecznej więźby usunięto i uzupełniono zdrowym drewnem.

Opactwo Cystersów w Wąchocku otrzymało 1.670.000 zł na remont dachu kościoła – etap II oraz 490.000 zł na ratunkowy remont drewnianej konstrukcji dachu wraz z wymianą pokrycia – Dom Opata – etap III.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Trzy lata temu pożary szalały na składowisku odpadów koło Starachowic. Dziś podobny dramat przeżywają mieszkańcy powiatu koneckiego. Zobacz relację reportera naszego wydawnictwa z miejsca dramatycznej akcji strażackiej.  21 lipca (niedziela), od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i...
Po raz drugi w historii, plac rekreacyjny obok krytej pływalni przy ul. Szkolnej w Starachowicach zamienił się w miejsce, gdzie niemal na każdym kroku można było spotkać fanów muzyki dance oraz disco. Starachowicka Gala Disco Polo okazała się strzałem...

Czy segregacja ma sens?

Przynajmniej trzy pojemniki na śmieci, różnokolorowe worki, skrupulatny podział odpadów zanim trafią na wysypisko. Wszystko dla naszego środowiska. Tylko jaki to ma sens, skoro już pod domem misterna robota idzie na marne i zbierany przez nas plastik, szkło czy...

Integracja przy grillu

Członkowie Stowarzyszenia "Niepełnosprawni plus" w Starachowicach spotkali się na dorocznym grillowaniu. Integracja przy kiełbasce odbywa się przy siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Majówka.  

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze