Hotel dla zwierząt?

Chcesz gdzieś wyjechać, ale nie wiesz co zrobić ze swoim zwierzakiem? Jest na to rada! Od maja br. na terenie gminy Wąchock działa hotel dla zwierząt!

Moja praca – moja pasja

Wielu właścicieli zwierząt boryka się z problemem dotyczącym zapewnienia opieki swojemu pupilowi na czas swojego wyjazdu czy pobytu w szpitalu. Znane nam są brutalne przypadki porzucania zwierząt w lesie przez właścicieli. Dla wielu osób jednak pies czy kot to pełnoprawny członek rodziny i w momencie kiedy nie mogą zabrać zwierzaka, chcą mu zapewnić należytą opiekę. Od maja taką możliwość daje Paulina Sitek i jej hotel dla zwierząt.

Skąd pomysł na utworzenie takiego miejsca? – Większość mojego życia spędziłam we Włoszech – opowiada Paulina Sitek, właścicielka i pomysłodawczyni stworzenia hotelu. – Tam już jako dziecko miałam kontakt ze zwierzętami. W pobliskim miasteczku znajdowało się schronisko, w którym pracowałam jako wolontariuszka. Praca ta przynosiła mi wielką satysfakcję i zadowolenie. Przeprowadzając się do Polski pragnęłam żeby moja pasja stała się moją pracą. Rozmawiając z różnymi ludźmi, którzy mają styczność ze zwierzętami doszłam do wniosku, że dobrym pomysłem będzie otwarcie hotelu dla zwierząt – opowiada.

Hotel dla zwierząt w Parszowie istnieje od maja 2018 roku. Pani Paulina prowadzi go samodzielnie. – Osoba, która przyprowadza do mnie zwierzę podpisuje tzw. umowę powierzenia zwierzęcia pod opiekę. Z usług hotelu mogą skorzystać: psy, koty, a także gryzonie. Zwierzę musi być jednak zaszczepione i odrobaczone. To warunek przyjęcia – mówi.

Właściciele powierzający swoje zwierzęta pod opiekę prowadzącej hotel mogą spać spokojnie, gdyż w razie jakichkolwiek wypadków, hotel ma podpisaną umowę z dwoma dobrymi weterynarzami ze Skarżyska-Kamiennej.

Psy, koty, gryzonie

Liczba miejsc w hotelu jest ograniczona. – Jednorazowo mogę przyjąć sześć psów i sześć kotów, ponieważ swoje obowiązki traktuję bardzo poważnie i rzetelnie. Każde zwierzę wymaga dobrej opieki i dużo uwagi, a prace wykonuje sama. Zwierzę jest przyjmowane na określony z góry przez właściciela czas. Oczywiście w razie potrzeby jest możliwość przedłużenia pobytu po wcześniejszym uzgodnieniu.

W hotelu jest sześć boksów dla psów i sześć dla kotów. Boksy znajdują się w ocieplonym budynku. – Zwierzęta w boksach są trzymane tylko w nocy. W dzień biegają po zagrodzonym terenie. Powierzchnia działki wynosi 10.000 m2, z czego połowa to las. Oczywiście strefa kotów i psów jest oddzielona. Zwierzęta są wyprowadzane na spacery w okolice pobliskiego zalewu – opowiada.

Z usług hotelu można korzystać przez cały rok. Jednak już do końca września wszystkie miejsca są zajęte! Ważną sprawą jest to, że każdy klient na czas pobytu swojego pupila w hotelu, musi zapewnić swojemu pupilowi karmę, którą zwierzę dostaje w domu.

  • Myślę, że trafiłam w punkt, ponieważ hotel był bardzo potrzebny na naszym terenie. Zapraszam do odwiedzania nas na Facebooku „Hotel dla zwierząt LeDog” – mówi.

Małgorzata Śpiewak

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Dwa uszkodzone pojazdy - to bilans przykrego zdarzenia, jakie starachowiccy policjanci odnotowali we wtorkowe (24 czerwca) popołudnie.  Po godz. 15, w rejonie skrzyżowania ul. Bankowej oraz Pileckiego w Starachowicach zderzyły sìę skoda octavia, a także volkswagen. Na miejscu pracują ratownicy z...

Pokonaj cukrzycę

W czwartek, 27 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą - chorobą późno rozpoznawaną, ponieważ na początku nie daje objawów i nie boli. Tymczasem osób cierpiących na to schorzenie przybywa – szacuje się, że w Polsce jest już...
We wtorek (25 czerwca), przez biegłego z zakresu patomorfologii ma zostać przeprowadzona sekcja szczątek ludzkich zwłok, które odnaleziono w Kamiennej, na terenie Dziurowa. Śledczy zastanawiają się czy, badanie przybliży ich do dotychczasowej wersji tragedii. Fragmenty ludzkich zwłok, o czym informowaliśmy...
Najbliższe trzy miesiące spędzą za kratami członkowie grupy przestępczej, bo z pewnością takiego stwierdzenia możemy użyć, którzy w minioną niedzielę (23 czerwca) dokonali bestialskiego napadu, na jedną z mieszkanek powiatu kieleckiego. Świętokrzyscy stróże prawa sprawdzają, czy bandyci przestępczą działalność...
Radny miejski Mariusz Konarski w imieniu mieszkańców pytał na jakim etapie jest realizacja inwestycji, która została zaplanowana na 2019 r., polegająca na budowie miejsc postojowych w sąsiedztwie Przedszkola Miejskiego nr 7 przy Alei Armii Krajowej w Starachowicach. Jak informuje Ewa...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze