Hotel dla zwierząt?

Chcesz gdzieś wyjechać, ale nie wiesz co zrobić ze swoim zwierzakiem? Jest na to rada! Od maja br. na terenie gminy Wąchock działa hotel dla zwierząt!

Moja praca – moja pasja

Wielu właścicieli zwierząt boryka się z problemem dotyczącym zapewnienia opieki swojemu pupilowi na czas swojego wyjazdu czy pobytu w szpitalu. Znane nam są brutalne przypadki porzucania zwierząt w lesie przez właścicieli. Dla wielu osób jednak pies czy kot to pełnoprawny członek rodziny i w momencie kiedy nie mogą zabrać zwierzaka, chcą mu zapewnić należytą opiekę. Od maja taką możliwość daje Paulina Sitek i jej hotel dla zwierząt.

Skąd pomysł na utworzenie takiego miejsca? – Większość mojego życia spędziłam we Włoszech – opowiada Paulina Sitek, właścicielka i pomysłodawczyni stworzenia hotelu. – Tam już jako dziecko miałam kontakt ze zwierzętami. W pobliskim miasteczku znajdowało się schronisko, w którym pracowałam jako wolontariuszka. Praca ta przynosiła mi wielką satysfakcję i zadowolenie. Przeprowadzając się do Polski pragnęłam żeby moja pasja stała się moją pracą. Rozmawiając z różnymi ludźmi, którzy mają styczność ze zwierzętami doszłam do wniosku, że dobrym pomysłem będzie otwarcie hotelu dla zwierząt – opowiada.

Hotel dla zwierząt w Parszowie istnieje od maja 2018 roku. Pani Paulina prowadzi go samodzielnie. – Osoba, która przyprowadza do mnie zwierzę podpisuje tzw. umowę powierzenia zwierzęcia pod opiekę. Z usług hotelu mogą skorzystać: psy, koty, a także gryzonie. Zwierzę musi być jednak zaszczepione i odrobaczone. To warunek przyjęcia – mówi.

Właściciele powierzający swoje zwierzęta pod opiekę prowadzącej hotel mogą spać spokojnie, gdyż w razie jakichkolwiek wypadków, hotel ma podpisaną umowę z dwoma dobrymi weterynarzami ze Skarżyska-Kamiennej.

Psy, koty, gryzonie

Liczba miejsc w hotelu jest ograniczona. – Jednorazowo mogę przyjąć sześć psów i sześć kotów, ponieważ swoje obowiązki traktuję bardzo poważnie i rzetelnie. Każde zwierzę wymaga dobrej opieki i dużo uwagi, a prace wykonuje sama. Zwierzę jest przyjmowane na określony z góry przez właściciela czas. Oczywiście w razie potrzeby jest możliwość przedłużenia pobytu po wcześniejszym uzgodnieniu.

W hotelu jest sześć boksów dla psów i sześć dla kotów. Boksy znajdują się w ocieplonym budynku. – Zwierzęta w boksach są trzymane tylko w nocy. W dzień biegają po zagrodzonym terenie. Powierzchnia działki wynosi 10.000 m2, z czego połowa to las. Oczywiście strefa kotów i psów jest oddzielona. Zwierzęta są wyprowadzane na spacery w okolice pobliskiego zalewu – opowiada.

Z usług hotelu można korzystać przez cały rok. Jednak już do końca września wszystkie miejsca są zajęte! Ważną sprawą jest to, że każdy klient na czas pobytu swojego pupila w hotelu, musi zapewnić swojemu pupilowi karmę, którą zwierzę dostaje w domu.

  • Myślę, że trafiłam w punkt, ponieważ hotel był bardzo potrzebny na naszym terenie. Zapraszam do odwiedzania nas na Facebooku „Hotel dla zwierząt LeDog” – mówi.

Małgorzata Śpiewak

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Fantastyczne święto baniek mydlanych które najbardziej cieszy najmłodszych choć nie tylko, odbyło się w minioną niedzielę, 21 lipca na placu pod Skałkami. Puszczanie baniek udzieliło się wszystkim małym i dużym, pomimo "burzowej" pogody zabawa była udana. Organizator firma Bombini zaoferowała...
Zaledwie 20 minut wystarczyło do tego, by zawodowi ratownicy, a także druhowie z terenu gminy Brody wyjeżdżali do podobnych zgłoszeń dwukrotnie. W niedzielę (21 lipca), w Rudniku, a także miejscowości Krynki paliły się trawy. W obu przypadkach podpalaczy, na...
Starachowickie środowisko piłkarskie w żałobie. W minioną niedzielę (21 lipca), w szpitalu, zmarł Kamil Pastuszka. Przez wiele lat był członkiem kolegium sędziów w Starachowicach. Miał 33 lata. - Odszedłeś zbyt wcześnie – żegnają go koledzy, m.in. za pośrednictwem portalu...
Niezachowanie należytej ostrożności, a co za tym idzie nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu – to dwie, najbardziej prawdopodobne przyczyny zdarzenia drogowego, jakie odnotowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. W niedzielne (21 lipca), deszczowe popołudnie na odcinku drogi wojewódzkiej nr 756,...
Tego dnia, z pewnością miło i sympatycznie nie będzie wspominał kierowca, który wybrał się w podróż jednośladem. W minioną sobotę (20 lipca), na skrzyżowaniu ulic: Południowej, Szermentowskiego, a także Świętokrzyskiej w Bodzentynie, mężczyzna uległ wpadkowi. Okoliczności zdarzenia wyjaśniali świętokrzyscy...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze