Zagrali dla Antosia

flash Pawłów

Antoś Plewiński urodził się 27 maja 2015 r. Pomimo, że Antoś jest jeszcze malutki już bardzo wiele przeszedł w swoim życiu. Urodził się z niewydolnością oddechową.

– Antoś ma padaczkę lekooporną i porażenie mózgowe czterokończynowe – mówi Zuzanna Plewińska, mama. – Padaczkę zdiagnozowano gdy miał cztery miesiące. Porażenie powstało w wyniku niedotlenienia okołoporodowego. Antoś jest dzieckiem leżącym. Codziennie rano jest rehabilitowany. Rehabilitację prowadzę sama, zgodnie z zalecanymi przez fizjoterapeutów ćwiczeniami – mówi Z. Plewińska.

Chłopiec potrzebuje całodobowej opieki. Musi przyjmować leki o ustalonych porach. Codziennie musi ćwiczyć. Antoś ma okazję korzystać z turnusów rehabilitacyjno-leczniczych, które mogą poprawić jego wyniki w leczeniu schorzeń i rehabilitacji, ale związane jest to z dużymi kosztami finansowymi, na które rodziców nie stać.

Największa nadzieja, jak przyznaje pani Zuzanna, jest w przeszczepie komórek macierzystych. Jednak sam przeszczep tego nie załatwi. Potrzebna będzie intensywna rehabilitacja która pomoże mu szybciej dojść do siebie po przeszczepie.

Ostatnio, 13 maja został zorganizowany koncert charytatywny dla Antosia. Wystąpili: Roksana Wrzesień, Klaudia Gierczak, Sonivius, Akord, Creative.

***

Możesz pomóc Antosiowi

Aby pomóc chłopcu można wpłacać pieniądze na nr rachunku: 53 1910 10 19 240 272 363 121 0001 – Fundacja „Dorośli dzieciom” 27-200 Starachowice, ul. Staszica 10.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.