Nasi na podium!

Na hali sportowej w Pawłowie odbył się Finał Wojewódzki Turnieju Gier i Zabaw. Patronat nad V  Świętokrzyską Mini Olimpiadą objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Andrzej Bętkowski. Organizatorem był Szkolny Związek Sportowy w Kielcach przy współpracy Wójta Gminy Pawłów Marka Wojtasa oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pawłowie.

Zawodników i opiekunów przywitał dyrektor PSP w Pawłowie Wiktor Cieśla oraz sekretarz Gminy Krzysztof Charemski.

W zawodach brało udział 10 najlepszych zespołów z województwa świętokrzyskiego wyłonionych w półfinałach. Drużyna z jednej szkoły liczyła 30 zawodników, plus 6 rezerwowych. Z jednej klasy startowało 5 dziewczynek i pięciu chłopców. Zawodnicy mieli do wykonania 4 zadania. Pierwszym z nich było zakładanie kółek ringo na pachołki, następnie tor przeszkód, zabawy te były na czas. Trzecia zabawa to skok w dal z miejsca. W ostatniej – biegu sztafetowym, trzeba było wykazać się przede wszystkim szybkością.

Po zaciętej rywalizacji wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Szerzawy

II miejsce – Ostrowiec Świętokrzyski

II miejsce – Małogoszcz

IV miejsce – Pawłów

V miejsce – Pińczów

VI miejsce – Kielce

VII miejsce – Bilcza

VIII miejsce – Kunów

IX miejsce – Ćmińsk

X miejsce – Łagów

Za zdobycie I miejsca Marszałek Województwa Świętokrzyskiego ufundował nagrodę pieniężną 1000 zł, za II miejsce – 800 zł, za III miejsce 600 zł. W imieniu Marszałka gratulował zawodnikom Leszek Wnętrzak – Dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach ufundował puchary dla każdej drużyny oraz medale, czapeczki i dyplomy dla każdego uczestnika. Nagrody wręczał – Wójt Gminy Pawłów Marek Wojtas, prezes WSZS Alicja Stradomska, Dariusz Kos – wiceprezes, Andrzej Kasperski – wiceprezes.

Organizatorzy serdecznie dziękują pozostałym sponsorom Finału Wojewódzkiego w Mini Olimpiadzie Turnieju Gier i Zabaw Pawłów 2019: Delikatesy DE LUX Anna i Mariusz Żurowscy, Art – Dom” Sklep Chemiczny Janina Majewska, FH. BIL Jerzy Bujnowski, Gulba Mirosław Hurtownia Artykuł Spożywczych, Czesław Szmalec Piekarnia „Kruszynka”, Jawor” Zakład Przetwórstwa Mięsnego Janusz Stefański.

Opracowała: Katarzyna Stanecka

 

 

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Starachowickie środowisko piłkarskie w żałobie. W minioną niedzielę (21 lipca), w szpitalu, zmarł Kamil Pastuszka. Przez wiele lat był członkiem kolegium sędziów w Starachowicach. Miał 33 lata. - Odszedłeś zbyt wcześnie – żegnają go koledzy, m.in. za pośrednictwem portalu...
Niezachowanie należytej ostrożności, a co za tym idzie nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu – to dwie, najbardziej prawdopodobne przyczyny zdarzenia drogowego, jakie odnotowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. W niedzielne (21 lipca), deszczowe popołudnie na odcinku drogi wojewódzkiej nr 756,...
Tego dnia, z pewnością miło i sympatycznie nie będzie wspominał kierowca, który wybrał się w podróż jednośladem. W minioną sobotę (20 lipca), na skrzyżowaniu ulic: Południowej, Szermentowskiego, a także Świętokrzyskiej w Bodzentynie, mężczyzna uległ wpadkowi. Okoliczności zdarzenia wyjaśniali świętokrzyscy...
Wczoraj informowaliśmy o wielkim pożarze hałdy ze śmieciami w Fałkowie (powiat konecki). Dziś strażacy zlokalizowali pożar składowiska tak, że się nie powiększa. Załogi samochodów gaśniczych zmieniają się. Trwa walka z zarzewiami ognia, koparki rozgarniają pogorzelisko, a strażacy gaszą wodą....

Witamy na świecie

Tradycyjnie o poranku odwiedziliśmy starachowicki oddział "noworodkowy" i co nas niezmiernie ucieszyło, czekało na nas aż dziewięcioro ślicznych maluszków. Tym razem urodziło się sześć dziewczynek i trzech chłopców. Witamy na świecie maluchy!

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze