Szachiści w hołdzie dla Niepodległej

48 uczniów z czterech szkół w gminie Mirzec rywalizowało w Turnieju Szachowym dla Niepodległej. W rozgrywkach w Szkole Podstawowej w Mircu wzięli udział uczniowie z Mirca, Tychowa Nowego, Tychowa Starego i Osin. Roman Kaput, prezes Katolickiego Ludowego Integracyjnego Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Szachowego „Gambit” przedstawił zasady turnieju, zapowiadając kolejne rozgrywki związane z ważnymi datami: 11 listopada, rocznicą Powstania Styczniowego i Konstytucji 3-go Maja.

Rywalizacja przebiegała w różnych kategoriach wiekowych, z podziałem na chłopców i dziewczęta. Rozegrano siedem rund systemem szwajcarskim po 10 minut dla zawodnika. Eliminacje w atmosferze fair play pozwoliły na wyłonienie zwycięzców.

W grupie dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Maja Piętak, drugie Paula Szot, a trzecie Oliwia Bonio z trzeciej klasy gimnazjalnej w Mircu.

W grupie chłopców młodszych pierwsze miejsce zajął Bartosz Barwin, drugie – Michał Błach a trzecie Krystian Lejzak (VI kl. SP w Mircu). Wyróżnienia otrzymali: Olaf Serafin (SP Mirzec), Antoni Rafalik(SP Mirzec) i Krzysztof Kosterna (SP Osiny).

W grupie chłopców starszych pierwszy był Dawid Kruk ze SP w Tychowie Starym, drugi Mateusz Sobczyk z SP Osiny, a trzeci Wiktor Bilski z SP Mirzec. Wyróżnieni zostali: Gabriel Lewandowski (SP Mirzec), Maciej Kosno (III klasa gimnazjalna Mirzec) oraz Aleks Olesiński (SP Osiny).

Wręczono też statuetki dla najmłodszych graczy w grupie dziewcząt i chłopców. Otrzymali je Maja Piętak i Franciszek Rokita.

ewan

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Trzy lata temu pożary szalały na składowisku odpadów koło Starachowic. Dziś podobny dramat przeżywają mieszkańcy powiatu koneckiego. Zobacz relację reportera naszego wydawnictwa z miejsca dramatycznej akcji strażackiej.  21 lipca (niedziela), od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i...
Po raz drugi w historii, plac rekreacyjny obok krytej pływalni przy ul. Szkolnej w Starachowicach zamienił się w miejsce, gdzie niemal na każdym kroku można było spotkać fanów muzyki dance oraz disco. Starachowicka Gala Disco Polo okazała się strzałem...

Czy segregacja ma sens?

Przynajmniej trzy pojemniki na śmieci, różnokolorowe worki, skrupulatny podział odpadów zanim trafią na wysypisko. Wszystko dla naszego środowiska. Tylko jaki to ma sens, skoro już pod domem misterna robota idzie na marne i zbierany przez nas plastik, szkło czy...

Integracja przy grillu

Członkowie Stowarzyszenia "Niepełnosprawni plus" w Starachowicach spotkali się na dorocznym grillowaniu. Integracja przy kiełbasce odbywa się przy siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Majówka.  

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze