Podbili buską scenę

Udana niedziela dla reprezentantów gminy Mirzec w kieleckim Parku Miejskim w Busku Zdroju. Podczas gali konkursu 43. „Buskich Spotkań z Folklorem” Stanisław Pacek, solista z Tychowa Starego zajął drugie miejsce w kategorii solistów śpiewających, a zespół „Ziemia Mirzecka” trzecie miejsce w kategorii zespołów śpiewaczych.

Stanisław Pacek oraz zespół „Ziemia Mirzecka” o miejsca na podium w swoich kategoriach rywalizowali z ponad 200 innymi wykonawcami utworów ludowych. Reprezentanci gminy Mirzec pomyślnie przeszli kwalifikacje w Opatowie a następnie świetnie zaprezentowali się podczas koncertu finałowego w Busku-Zdroju, który odbył się 18 i 19 maja. Nagrodą było zakwalifikowanie się do koncertu laureatów. Stanisław Pacek oraz zespół „Ziemia Mirzecka” otrzymali nagrody finansowe oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez wójta gminy Mirzec Mirosława Seweryna. Po odebraniu nagród Stanisław Pacek i panie z „Ziemi Mirzeckiej” wzięli udział w koncercie laureatów.

Stanisław Pacek to doświadczony solista, który może pochwalić się wieloma sukcesami. W zeszłym roku w 42. „Buskich spotkaniach z folklorem” otrzymał wyróżnienie w kategorii soliści i śpiewacy. W 2015 roku przywiózł pierwsze miejsce z 49. Festiwalu Folkloru Polskiego „Sabatowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej.

Zespół Śpiewaczy „Ziemia Mirzecka” tworzą profesjonalne solistki zespołów folklorystycznych z gminy. Na koncie mają II miejsce podczas „Buskich Spotkań z Folklorem” w Busku Zdroju w 2018 roku oraz III miejsce na Festiwalu Folkloru Polskiego „Sabałowe Bajanie” w Bukowinie Tatrzańskiej w 2018 roku. W „Ziemi Mirzeckiej” śpiewają: Dominika Potrzeszcz, Anna Piętak, Agnieszka Wiśnios, Irena Zakrzewska, Dorota Bębas, Iwona Stępień, Wiesława Rokita, Anna Janikowska, Barbara Więcoszek i Grażyna Rokita.

Panie z „Ziemi Mirzeckiej” oraz Stanisław Pacek do występów podczas 43. Buskich Spotkań z Folklorem” przygotowywali się pod kierunkiem instruktora muzycznego Piotra Gąsowskiego.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Starachowickie środowisko piłkarskie w żałobie. W minioną niedzielę (21 lipca), w szpitalu, zmarł Kamil Pastuszka. Przez wiele lat był członkiem kolegium sędziów w Starachowicach. Miał 33 lata. - Odszedłeś zbyt wcześnie – żegnają go koledzy, m.in. za pośrednictwem portalu...
Niezachowanie należytej ostrożności, a co za tym idzie nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu – to dwie, najbardziej prawdopodobne przyczyny zdarzenia drogowego, jakie odnotowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. W niedzielne (21 lipca), deszczowe popołudnie na odcinku drogi wojewódzkiej nr 756,...
Tego dnia, z pewnością miło i sympatycznie nie będzie wspominał kierowca, który wybrał się w podróż jednośladem. W minioną sobotę (20 lipca), na skrzyżowaniu ulic: Południowej, Szermentowskiego, a także Świętokrzyskiej w Bodzentynie, mężczyzna uległ wpadkowi. Okoliczności zdarzenia wyjaśniali świętokrzyscy...
Wczoraj informowaliśmy o wielkim pożarze hałdy ze śmieciami w Fałkowie (powiat konecki). Dziś strażacy zlokalizowali pożar składowiska tak, że się nie powiększa. Załogi samochodów gaśniczych zmieniają się. Trwa walka z zarzewiami ognia, koparki rozgarniają pogorzelisko, a strażacy gaszą wodą....

Witamy na świecie

Tradycyjnie o poranku odwiedziliśmy starachowicki oddział "noworodkowy" i co nas niezmiernie ucieszyło, czekało na nas aż dziewięcioro ślicznych maluszków. Tym razem urodziło się sześć dziewczynek i trzech chłopców. Witamy na świecie maluchy!

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze