Przysłużyli się armii, dostali medale

Marianna i Jan Mazur z Krynek (gm. Brody) otrzymali srebrne medale za zasługi na rzecz obronności kraju. To wyraz uznania państwa polskiego za to, że wychowali i posłali do wojska trzech synów.

Srebrne medale zostały przyznane małżonkom w uznaniu zasług dla obronności kraju. Odznaczenia, które wręczył mjr Mirosław Wąchocki, szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kielcach, przyznał Minister Obrony Narodowej. Uroczysta dekoracja, w której wzięli udział przedstawiciele gminy Brody odbyła się na sesji Rady Gminy.

Państwo Mazurowie od zawsze mieszkali w Krynkach. Tam przyszły na świat ich dzieci a doczekali się piątki potomstwa, w tym czterech synów. Do wojska poszło trzech z nich. Czwartemu nie pozwalały na to względy zdrowotne.

  • Najdłużej w wojsku służył najstarszy Grzegorz z bliźniaków, bo aż 24 miesiące. Robert był 18 miesięcy a najmłodszy Albert to już rok tylko służył. Pamiętam, że u każdego na przysiędze byliśmy, było bardzo uroczyście – wspomina pani Marianna, dodając, że każdy z synów myślał o związaniu przyszłości z armią, ale życie potoczyło się inaczej. – Robert był w skoczkach, bardzo mu się to podobało, ale nic z tego nie wyszło – żałuje matka.

Rodzice są jednak dumni ze swoich dzieci. Choć żaden z synów się nie ożenił, nie tracą jeszcze nadziei, że doczekają po nich wnuków.

  • Chciałoby się dla dzieci jak najlepiej, ale przecież życia się za nich nie przeżyje. Tu był, jest i zawsze będzie ich rodzinny dom, chociaż oni dziś tu, jutro tam. Jeżdżą za granicę, najmłodszy Albert ciężarówką po całej Europie, pozostali na budowie, przy wykończeniach. Jakoś sobie radzą – mówi pani Marianna.

Przyznane im medale traktują jako pamiątkę.

  • Zostaliśmy docenieni, że zrobiliśmy coś dla kraju, że synowie byli w wojsku. A nigdy od wojska nie uciekali, jak przyszedł pobór, wezwanie, to szli. Wiedzieli, że to ich obowiązek. To dla nas ogromna satysfakcja – dodaje.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Starachowickie środowisko piłkarskie w żałobie. W minioną niedzielę (21 lipca), w szpitalu, zmarł Kamil Pastuszka. Przez wiele lat był członkiem kolegium sędziów w Starachowicach. Miał 33 lata. - Odszedłeś zbyt wcześnie – żegnają go koledzy, m.in. za pośrednictwem portalu...
Niezachowanie należytej ostrożności, a co za tym idzie nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu – to dwie, najbardziej prawdopodobne przyczyny zdarzenia drogowego, jakie odnotowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. W niedzielne (21 lipca), deszczowe popołudnie na odcinku drogi wojewódzkiej nr 756,...
Tego dnia, z pewnością miło i sympatycznie nie będzie wspominał kierowca, który wybrał się w podróż jednośladem. W minioną sobotę (20 lipca), na skrzyżowaniu ulic: Południowej, Szermentowskiego, a także Świętokrzyskiej w Bodzentynie, mężczyzna uległ wpadkowi. Okoliczności zdarzenia wyjaśniali świętokrzyscy...
Wczoraj informowaliśmy o wielkim pożarze hałdy ze śmieciami w Fałkowie (powiat konecki). Dziś strażacy zlokalizowali pożar składowiska tak, że się nie powiększa. Załogi samochodów gaśniczych zmieniają się. Trwa walka z zarzewiami ognia, koparki rozgarniają pogorzelisko, a strażacy gaszą wodą....

Witamy na świecie

Tradycyjnie o poranku odwiedziliśmy starachowicki oddział "noworodkowy" i co nas niezmiernie ucieszyło, czekało na nas aż dziewięcioro ślicznych maluszków. Tym razem urodziło się sześć dziewczynek i trzech chłopców. Witamy na świecie maluchy!

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze