Doczekają się porządnej drogi!

Jeszcze w tym roku przebudowany zostanie blisko kilometrowy odcinek drogi powiatowej w Adamowie, od ul. Kościelnej do Trojaka. Inwestycja będzie kosztować ok. 800 tys. zł. Zostanie zrealizowana wspólnymi siłami Powiatu Starachowickiego i Gminy Brody.
Chodzi o 990 metrowy odcinek drogi powiatowej nr 0615 T Adamów przez wieś, prowadzący do cmentarza, używany nie tylko przez mieszkańców Adamowa, ale także Stykowa, którzy skracają sobie w ten sposób drogę ze Starachowic. W ramach zabezpieczonych środków wybudowana zostanie nowa nawierzchnia, a wraz z nią – umocnione pobocza z kostki brukowej, przebudowane zjazdy i odwodnienia.

  • Powiat Starachowicki widzi potrzebę budowania nowych nawierzchni, poboczy oraz chodników. W miarę posiadanych funduszy, staramy się je przekazywać na inwestycje drogowe – mówi starosta Danuta Krępa, podkreślając że zwiększa to bezpieczeństwo i usprawnia komunikację.

Jeśli chodzi o Gminę Brody, Powiat przekazał dużo pieniędzy na poprawę tutejszej infrastruktury. Przebudowa drogi Krynki – Brody (w roku obecnym oraz poprzednim) pochłonęła 12 mln zł. Połowa tej kwoty pochodziła z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, a na drugą połowę Powiat Starachowicki złożył się z Gminą Brody.

Zdaniem Tomasza Marguli, przewodniczącego Rady Powiatu w Starachowicach, współpraca pomiędzy samorządami jest bardzo istotna, przynosi bowiem wymierne efekty w postaci poprawy bezpieczeństwa, tym razem na drodze powiatowej nr 0615 T Adamów przez wieś.

  • W chwili obecnej przygotowana jest dokumentacja techniczna. Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg –informuje starosta Danuta Krępa, dodając że jeśli zakończy się powodzeniem, jest szansa duża szansa, że jeszcze w tym roku mieszkańcy będą mogli korzystać z nowo przebudowanej drogi.
    Jak zapewnia poseł Krzysztof Lipiec, sieć dróg lokalnych jest oczkiem w głowie polskiego rządu. Tylko w tym roku na tego typu inwestycje samorządy w województwie świętokrzyskim otrzymały 158 mln zł. A już jesienią ruszy kolejny rządowy program modernizacji sieci dróg lokalnych, zapowiedziany w pakiecie tzw. piątki Morawieckiego. Do końca 2019 r. na tego przedsięwzięcia rząd wyasygnuje kwotę 5 mld zł (80 proc. finansowania ze środków rządowych, 20 proc. ze środków samorządowych).

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Z cmentarza na scenę

Planowana budowa sceny na terenie Szlakowiska w Starachowicach będzie kosztowała więcej niż pierwotnie zakładano. Wydatki na ten cel zwiększono o prawie 12 tys. zł w celu wykonania barierek BHP zgodnie z opinią inspektora, jak również asfaltowania terenu w związku...

Komisja sprawdzi wniosek

Rada Miejska w Starachowicach powołała komisję doraźną do sprawdzenia zgodności wniosku mieszkańców o przeprowadzenie referendum. Zgodności wniosku z przepisami prawa przypatrzą się radni: Monika Nowak, Mariusz Konarski, Marcin Sowula, Włodzimierz Orkisz. Przypomnijmy, inicjatywa referendalna dotycząca budowy instalacji odzysku energii w...
Trwają prace przy fontannie w ciągu drogi Al. Armii Krajowej w Starachowicach. Mieszkańcy pytają, co i kto tam robi? - Zryta ziemia, kostka brukowa, co tam powstanie? - dopytują. Jak udało nam się ustalić inwestycja realizowana jest na zlecenie gminy Starachowice....

Butelkomat już działa

Jedna butelka czy puszka to jeden punkt a to równowartość 10 groszy, które można wymienić na bilet MZK lub do kina miejskiego. Tak wyglądają ogólne zasady działania automatu do skupu butelek plastikowych, który stoi w Urzędzie Miejskim w Starachowicach (ul....
W aktualnym wydaniu TYGODNIKA STARACHOWICKIEGO znajdziesz specjalny, bezpłatny wakacyjny dodatek "Starachowickie LATO 2019". Mnóstwo przydatnych informacji i ofert! Warto mieć to wydanie, by najlepiej wykorzystać wakacje w mieście i okolicy. Zapraszamy do kiosków i sklepów.

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze