Kaplica zamiast administracji?

Starachowice

– Dlaczego administrator z cmentarza komunalnego przy ul. Radomskiej w Starachowicach, wyniósł się z budynku, który do tej pory zajmował? Czy to prawda, że budynek zostanie przeznaczony na kaplicę przedpogrzebową? – takie pytanie skierował do nas jeden z Czytelników.

Cmentarz komunalny przy ul. Radomskiej liczy blisko 20 lat. Tyle samo stojący na jego terenie budynek administracji. Naszego Czytelnika zainteresowała kwestia zagospodarowania obiektu. – Dlaczego administrator, który przez lata zajmował budynek nagle przeniósł się na teren bazy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego? Skąd takie zmiany? Czy to prawda, że budynek administracji zostanie przystosowany na potrzeby cmentarnej kaplicy, która niewątpliwie przydałaby się na nekropolii? – dopytywał mężczyzna.

Jak się okazuje kaplica przedpogrzebowa jednak nie powstanie… – Rzeczywiście administrator przez jakiś czas miał swoją siedzibę w MZK, ponieważ w budynku był prowadzony remont – mówi Iwona Tamiołło,rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Starachowicach. – Remont już się zakończył, a administrator wrócił już do swojego biura. Remont został wykonany z myślą o mieszkańcach, którzy załatwiali w budynku różne sprawy dotyczące miejsc na cmentarzu, pochówków. Wyremontowane zostały pomieszczenia, w których od teraz będzie można wygodnie załatwić wszelkie formalności. Wyremontowano także ogólnodostępną toaletę – dodaje.

m

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.