Sprzęt za ponad 2 miliony złotych na starachowickiej kardiologii

Starachowice Zdrowie i uroda

Pracownia Hemodynamiki Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach, która została wyposażona w nowe urządzenie do badania naczyń krwionośnych promieniami rentgenowskimi, pracuje na pełnych obrotach. Zaledwie w ciągu trzech tygodni lekarze przeprowadzili na nowym sprzęcie aż 119 zabiegów m.in. koronarografii, angioplastyki, implantacji i wymiany kardiowerterów i stymulatorów.
– W ciągu ubiegłego roku wykonano 1325 zabiegów – mówi Katarzyna Arent, dyrektor Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. – Statystyka pokazuje, jak ważną rolę dla społeczeństwa odgrywa opieka kardiologiczna świadczona przez Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. W drodze przetargu zakupiono pełny zestaw urządzeń wykorzystywanych na co dzień do ratowania życia i zdrowia pacjentów m.in. w ostrych stanach wieńcowych. Wysokiej klasy sprzęt medyczny stanowią: ramię C, stół zabiegowy, tor wizyjny, konsole oraz rozszerzone oprogramowanie. Warty 2.160.000 zł angiograf zastąpił awaryjny, wysłużony ponad dziesięcioletni sprzęt – mówi dyrektor PZOZ.
Nowe urządzenie do badania naczyń krwionośnych promieniami rentgenowskimi jest znacznie bezpieczniejsze zarówno dla pacjenta, jak i dla personelu medycznego. Dawka promieniowania ograniczona została aż o 70% w stosunku do poprzedniego sprzętu – podkreśla dr n. med. Aleksander Stępień. Z kolei dodatkowe oprogramowane usprawnia pracę lekarzy i zwiększa skuteczność przeprowadzanych zabiegów. Dzięki zakupowi nowego sprzętu medycznego pacjenci mają zapewniony wyższy poziom usług świadczonych w zakresie hemodynamiki.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.