Czy noclegownia doczeka się przenosin?

Starachowice

Wkrótce minie trzy lata odkąd bezdomni z miejskiej noclegowni przenieśli się z budynku wymiennikowni ciepła przy ul. Lipowej do budynku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szkolnej. Póki co nadal nie wiadomo gdzie i kiedy ostatecznie osiądą bezdomni.
W październiku pisaliśmy, że gmina Starachowice zamierza ogłosić przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na zagospodarowanie budynku magazynowego przy ul. Rogowskiego 5 w Starachowicach na potrzeby miejskiej noclegowni. Gmina otrzymała go w spadku po zmarłej osobie. To budynek znajdujący się przy rzece. Planowano by zagospodarować go na potrzeby noclegowni. Jak tłumaczył wówczas prezydent zrezygnowano z miejsca na terenie bazy MZK z uwagi na konieczność zmieniania tam planu zagospodarowania przestrzennego, pozwalającego na zamieszkiwanie w tych rejonach.

Dziś okazuje się, że jednak, że pod uwagę brany jest zarówno budynek przy ul. Rogowskiego jak i po szkole, która mieściła się obok bazy MZK, przy ul. Radomskiej. – Trwają prace związane z opracowaniem dokumentacji, ustalenia kosztów i wybrania najlepszej opcji – mówi Iwona Tamiołło, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Starachowicach. – Trudno na tym etapie jednoznacznie o0kreślić kiedy nastąpi fizyczna przeprowadzka. Warto jednak dodać, że gmina rozważa możliwość stworzenia w nowym obiekcie zarówno noclegowni jak i schroniska dla osób bezdomnych. Miejsce takie dałoby możliwość osobom nie mającym własnego dachu nad głową, pozostania w budynku bez konieczności opuszczania go, tak jak to ma miejsce w przypadku noclegowni. Noclegownia to miejsce do spania, w trakcie dnia bezdomni nie mogą tam pozostawać. Zdarza się, że błąkają się bez celu. Schronisko natomiast dałoby im szansę na dach nad głową także w dzień – dodaje.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.