Złamią Stal w Starachowicach? Jutro rewanż o wejście do Centralnej Ligi Juniorów U-15

W środę (19 czerwca) futboliści starachowickiej Juventy Celsium, przed własną publicznością zamierzają sprawić swoim sympatykom miłą niespodziankę i zrewanżować się za porażkę w Rzeszowie. Stawką spotkania będzie awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15.

Jak na razie, po pierwszym meczu, który odbył się w sobotę w stolicy Podkarpacia, w lepszych nastrojach znajdują się gracze rzeszowskiej Stali, którzy pokonali starachowicki team 5:0. Po pierwszej połowie, miejscowi prowadzili różnicą dwóch trafień.

  • Mecz rozgrywany przy ponad 30-stopniowym upale. Kosztował obie drużyny mnóstwo sił i był ogromnym wydatkiem energetycznym – powiedzieli trenerzy Juventy: Dariusz Kasprzyk, a także Dominik Zuba. Obaj szkoleniowcy doprowadzili zespół z miasta nad Kamienną do tytułu mistrza województwa świętokrzyskiego. Pojedynki barażowe do wejście do Centralnej Ligi Juniorów, dla młodych zawodników są nagrodą za udany sezon, który zakończyli zmagania na 1. miejscu w tabeli.
  • Pierwsze trzy zmiany w naszym zespole były spowodowane wycieńczeniem zawodników. W Rzeszowie zwyciężył zespół dojrzalszy i lepszy fizycznie. W naszej ocenie, rozmiary porażki są jednak zbyt wysokie. Do przerwy przegrywaliśmy 0:2, podczas gdy rywale oddali 2 strzały na naszą bramkę. Na początku drugiej części, mieliśmy świetną okazję na gola kontaktowego. Niestety nie udało się jej wykorzystać. Bramki, które straciliśmy w drugiej połowie były efektem błędów indywidualnych w defensywie. Porażka boli. Sport czasami bywa brutalny i tak niestety było – podkreślają szkoleniowcy.

Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie już jutro, na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ul. Szkolnej w Starachowicach. – Baraże to kolejne doświadczenie, które zbieramy w naszej przygodzie z piłką. Trzymajcie za nas kciuki – dodają trenerzy Kasprzyk oraz Zuba. Mimo wysokiej porażki w pierwszym starciu obu ekip, starachowiczanie zamierzają powalczyć o jak najlepszy rezultat. Emocji nie powinno zabraknąć.

Baraże o wejście do CLJ U-15
1. spotkanie (15 czerwca)
STAL RZESZÓW – JUVENTA CELSIUM STARACHOWICE 5:0 (2:0)

fot. archiwum klubu

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Trzy lata temu pożary szalały na składowisku odpadów koło Starachowic. Dziś podobny dramat przeżywają mieszkańcy powiatu koneckiego. Zobacz relację reportera naszego wydawnictwa z miejsca dramatycznej akcji strażackiej.  21 lipca (niedziela), od godziny 4 w akcji gaszenia uczestniczy 68 strażaków i...
Po raz drugi w historii, plac rekreacyjny obok krytej pływalni przy ul. Szkolnej w Starachowicach zamienił się w miejsce, gdzie niemal na każdym kroku można było spotkać fanów muzyki dance oraz disco. Starachowicka Gala Disco Polo okazała się strzałem...

Czy segregacja ma sens?

Przynajmniej trzy pojemniki na śmieci, różnokolorowe worki, skrupulatny podział odpadów zanim trafią na wysypisko. Wszystko dla naszego środowiska. Tylko jaki to ma sens, skoro już pod domem misterna robota idzie na marne i zbierany przez nas plastik, szkło czy...

Integracja przy grillu

Członkowie Stowarzyszenia "Niepełnosprawni plus" w Starachowicach spotkali się na dorocznym grillowaniu. Integracja przy kiełbasce odbywa się przy siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Majówka.  

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze