Wzorem była formuła 1. Rusza biegowe Grand Prix Starachowic

flash Gorące tematy Sport

– To będzie historyczne wydarzenie, która w założeniu ma zaangażować wielu miłośników aktywnej formy wypoczynku. Liczymy na wielkie, sportowe emocje – mówi Ireneusz Gwóźdź, prezes stowarzyszenia Zabiegane Starachowice, które w najbliższych miesiącach będzie organizatorem Grand Prix Starachowic w biegach. Cykl składa się z 9 lekkoatletycznych eventów. Jakich?

  • Celem biegowego Grand Prix jest wyłonienie najlepszych uczestników starachowickich biegów oraz uhonorowanie stałych bywalców na naszych imprezach. Uczestnikiem może być każda osoba biorąca udział w biegach zaliczanych do cyklu Grand Prix – stwierdził Ireneusz Gwóźdź, szef stowarzyszenia Zabiegane Starachowice, które jest głównym organizatorem cyklu. – W jego organizację zaangażowały się również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a także klub Juventa Kobex Starachowice – dodaje nasz rozmówca.

Jaki warunek należy spełnić, by wziąć udział w zawodach? Wystarczy mieć ukończone 16 lat. W tym roku, w kalendarzu biegów znalazło się 9 imprez na których będzie można zdobyć punkty. Pierwszy z nich już 3 marca. To VII edycja biegu Tropem Wilczym. Jego uczestnicy do pokonania będą mieć dystans 10 km. 16 marca odbędą się mistrzostwa województwa świętokrzyskiego w biegach przełajowych. – Maj to kolejne zawody z cyklu GP: III półmaraton starachowicki, którego walka o triumf rozegra się na dystansie 21 i 10 km. W połowie czerwca planujemy organizację 3. testu Coopera – wymieniał prezes Gwóźdź.

Druga połowa 2019 roku rozpocznie się 2. MagDarMed Runem, czyli słynną już zakręconą połówką. W ramach całego cyklu zaliczone zostaną ponadto kolejne imprezy: 31 sierpnia Biegiem z Pomocą (dystans 5 km), IV Marszobieg Wykus na dystansie 10 km, który obędzie się najprawdopodobniej w połowie września, 7. edycja MANi Biegania (8 km). Całość zakończy Bieg Niepodległości Starachowice (11 listopada, dystans 10 km).

  • Zasady są banalnie proste. Każdy uczestnik biegu, od 21. miejsca w górę otrzymuje 1 pkt. Za zwycięstwo można zatem maksymalnie zainkasować 100 punktów, za drugie miejsce 80, zaś za trzecie 60. Punkty naliczane będą po każdych zawodach. Po ostatnim biegu opublikowana zostanie klasyfikacja końcowa GP. Udekorujemy najlepszych zawodników w klasyfikacji kobiet, a także mężczyzn. Każdy z uczestników Grand Prix, który zdobędzie co najmniej 6 punktów, otrzyma również dyplom – dodał prezes Zabieganych Starachowic.

Skąd pomysł na właśnie taką formułę biegowych eventów? – Należę do fanów wyścigów formuły 1 – zakończył I. Gwóźdź.

 

4 odpowiedzi na “Wzorem była formuła 1. Rusza biegowe Grand Prix Starachowic

  1. CZy nie można takich biegów rozegrać na stadionie ,długi dystans po koronie stadionu , krótki po bieżni i kibice chetnie by obejrzeli i pełna kultura sportowa , POWODZENIA PANIE PREZYDENCIE !

  2. A jak niby normalny Kowalski, który lubi pobiegać może się dostać na mistrzostwa województwa świętokrzyskiego w biegach przełajowych ? Gdzie są zapisy? Na pozostałe zapisy na datasport,itd,itp – to jest zrozumiałe.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.