Starachowiczanie w drodze do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

flash Gorące tematy Sport

Pierwszy krok w kierunku finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży już wykonany. Olaf Głowacki, a także Filip Kania reprezentujący barwy Staru 1926 Starachowice z pewnością do udanych mogą zaliczyć występ podczas mistrzostw okręgu świętokrzyskiego w boksie. W kieleckiej hali, podopieczni Pawła Pożogi, walczyli o przepustki do najważniejszej imprezy tego sezonu.

  • By osiągnąć ten cel, droga jeszcze daleka. Ale wszyscy w klubie wierzymy, że obaj zawodnicy dostąpią tego zaszczytu i wezmą udział w turnieju finałowym – nie ukrywał nadziei Paweł Pożoga, szkoleniowiec Staru 1929 Starachowice. By pojechać na turniej finałowy, najpierw trzeba będzie zaprezentować swoje umiejętności w eliminacjach. Jednym z jej pierwszych etapów, były mistrzostwa okręgu świętokrzyskiego. W stolicy naszego województwa z grona trzech zawodników z miasta nad Kamienną, najlepiej zaprezentował się Filip Kania, który w finale kategorii do 54 kg przegrał na punkty 0:3 z rywalem ze Skarżyska-Kam. W pojedynku półfinałowym, wychowanek zielono-czarnych pokonał przez RSC w 3. rundzie Jakuba Stojka z KSZO Ostrowiec Św.
  • Filip to młody zawodnik. Trudno porównać go z bardziej doświadczonym rywalem, z jakim przyszło mu się zmierzyć w ostatnim pojedynku. Mimo porażki pokazał się z dobrej strony. Stoczył zacięty bój. Starał się realizować narzucony przed walką plan taktyczny. Kania trenuje z nami od kilku miesięcy. Jego przeciwnik przez ponad 3 lata stoczył więcej pojedynków – stwierdził szkoleniowiec Staru. W kategorii kadetów na półfinale udział w mistrzostwach okręgu zakończył Julian Binek (75 kg). Przegrał na punkty 0:3 z Bruno Garlickim (Rushh Kielce).

W Kielcach, swoje walki mieli stoczyć również Olaf Głowacki (46 kg), a także Tatian Pluta (51 kg). Oboje nie mieli jednak przeciwników. – Nasz start generalnie można ocenić bardzo pozytywnie. Przygotowujemy się do kolejnych, pięściarskich imprez – zaznaczył trener Pożoga.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.