Skradli show. Takie pojedynki chce się oglądać [ZDJĘCIA]

flash Gorące tematy Sport

Wysokie tempo, nieoczekiwane zwroty akcji, a co najważniejsze wielkie emocje, które towarzyszyły pojedynkowi. Takie walki z przyjemnością chce się oglądać. Starcie wychowanka Dragona Starachowice z zawodnikiem Ostrowieckiego Klubu Sportów Walki był ozdobą zawodowej gali, jaka odbyła się w trzygwiazdkowym hotelu Panorama w Ostrowcu Św. Przed tamtejszą publicznością zaprezentował się Karol Mamerski.

  • Jeśli obaj fighterzy wyrażą oczywiście na to zgodę, postaram się zrobić wszystko, by napisać kolejny rozdział tej historii. Dali prawdziwe show – powiedział dla TYGODNIK-a Grzegorz Wrzesień, pomysłodawca i organizator gali sportów walki. Rywalem Karola Mamerskiego w pojedynku toczonym na zasadach K-1, był doświadczony reprezentant Ostrowieckiego Klubu Sportów Walki Dragon Damian Domagała. Starcie w kategorii 80 kg mogło się podobać, a miejscowa publiczność oklaskiwała obu bohaterów wieczoru na stojąco. Zwycięzcą walki okazał się Domagała, ale popularny „Słoniu” zawiesił mu wysoko poprzeczkę.
  • Zarówno Karol jak i Damian mają już na swoim koncie występy na wielu ogólnopolskich zawodach. Gdy przygotowaliśmy kartę walk, byłem przekonany, że kiedy skrzyżują rękawice, na ringu zaiskrzy. Tak było – podkreślił Grzegorz Wrzesień. Konfrontacja, która toczyła się na dystansie trzech rund stała na wysokim poziomie. Co podobało się najbardziej? Wysokie tempo, jakie narzucili od początku pojedynku. – Damian i Karol skradli widowisko – komentował nasz rozmówca. Gala w hotelu Panorama w Ostrowcu Św., miała nie tylko wymiar sportowy.

W walce wieczoru wystąpił polski bokser, zawodnik MMA, były pretendent do tytułu mistrza świata federacji IBF w kategorii półśredniej, były mistrz Unii Europejskiej oraz były mistrz Europy Rafał Jackiewicz. Popularny „Wojownik” zmierzył się z…czterema rywalami, którzy zdecydowali się spróbować swoich sił w starciu z mającym na swoim koncie ponad 70 zawodowych pojedynków Jackiewiczem. By walczyć z mistrzem, śmiałkowie wpłacili pieniądze na szczytny cel.

Podczas gali, której organizatorami były: fundacja Iron Angels oraz organizacja White Collar Boxing, prowadzona była zbiórka pieniędzy na szczytny cel – leczenie Oskarka, cierpiącego na nowotwór mózgu. W trakcie imprezy zebrano ok. 20 tys. zł, które w całości zostaną przekazane na cel charytatywny.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.