Ruszył pierwszy taki projekt w naszym regionie. Czym jest PRO Individual Football Training?

Kochasz futbol? Reprezentujesz klub lub trenujesz indywidualnie, ale chciałbyś poprawić swoje umiejętności i możliwości? Lepszej okazji z pewnością nie będzie. W Starachowicach wystartował nowy projekt PRO Individual Football Training, który skierowany jest głównie do osób uprawiających piłkę nożną, w przedziale wiekowym od 7 do 18 roku życia. Na czym polega i kto będzie go tworzył?

Projekt PRO Individual Football Training to pierwsza taka inicjatywa w województwie świętokrzyskim. – Pomysł w naszych głowach zrodził się pewien czas temu. Wspólnie z kolegami doszliśmy do wniosku, iż w naszym regionie nie brakuje utalentowanej sportowo młodzieży. Warto zatem skorzystać z ich potencjału, możliwości oraz umiejętności – powiedział w rozmowie z TYGODNIK-iem Paweł Czaja, były szkoleniowiec m.in. seniorów Pogoni Staszów, od lat związany z Koroną Kielce.

Do współpracy zaprosił młodych, aczkolwiek już doświadczonych trenerów. Wśród nich: Artura Górę, Mariusza Wójcika, Mateusza Dziubka i znanego z występów w drużynie złocisto-krwistych Kamila Kuzerę.

– Projekt to inicjatywa mająca na celu uzupełnienie treningu akademii zajęciami indywidualnymi dostosowanymi do potrzeb oraz rozwoju poszczególnych zawodników. Proces oparty jest o plan treningowy stworzony na potrzeby PROift. Plan jest dostosowany do wieku oraz umiejętności uczestników. Opieramy się na nowoczesnych metodach stosowanych w najlepszych akademiach europejskich – stwierdził Artur Góra, wychowanek Staru Starachowice, obecnie pracujący jako trener jednej z grup młodzieżowych w starachowickiej Juvencie.

To on, jako jeden z pierwszych zainicjował spotkanie, w trakcie którego przedstawiono i omówiono szczegóły projektu. Odbyło się w miniony czwartek (16 maja) w hotelu Senator. Spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony młodych zawodników i ich rodziców.

– Trening indywidualny pozwala na dobranie odpowiedniej tematyki, intensywności oraz objętości zajęć. Staramy się w każdym momencie treningu odwzorować sytuacje meczowe. Pragniemy wychowywać zawodników inteligentnych, świadomych tego, co robią podczas gry. Potrafiących analizować przebieg boiskowych zdarzeń i podejmujących najlepsze decyzje z możliwych w danej chwili – zaznaczył trener Góra.

5 kluczowych aspektów

Co oferuje projekt PROift? Jak informują jego pomysłodawcy, składa się z 5 kluczowych aspektów. Pierwszy to trening indywidualny z wykwalifikowaną kadrą trenerską. Zgodnie z założeniami, zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu w grupach maksymalnie sześcioosobowych dzięki czemu intensywność oraz kontrola nad poprawnością wykonywanych ćwiczeń będzie pełna, czego nie da się zrobić w dużej grupie na treningu zespołu.

Drugi aspekt to indywidualne podejście do każdego zawodnika. – Każdy z naszych podopiecznych będzie przeanalizowany pod kątem mocnych i słabych stron a także otrzyma narzędzia dzięki którym samodzielnie będzie mógł podnosić swoje umiejętności. Postawimy również na warsztaty szkoleniowe. W tym przypadku, zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu a dodatkowo raz w miesiącu zawodnicy będą mieli warsztaty szkoleniowe w zakresie m.in. treningu mentalnego, zasad odżywiania sportowca, zasad regeneracji, profilaktyki kontuzji i innych – dodaje trener Czaja.

Co istotne, każda z osób, która zdecyduje się na udział w projekcie, będzie regularnie monitorowana w zakresie postępów jakie czyni w aspekcie techniki specjalnej oraz motoryki. – Raz na kwartał każdy z zawodników będzie miał zrobioną analizę swojej gry na podstawie materiału video ze swojego meczu, co pomoże w procesie treningowym. Projekt skierowany jest do wszystkich młodych ludzi, w wieku od 7 do 18 lat niezależnie od poziomu umiejętności i przynależności klubowej. Zapraszamy chłopców, którzy trenują na co dzień w klubach w Starachowicach i okolicach na dodatkowy trening uzupełniający – podkreślił Góra, który jako szkoleniowiec kadry województwa Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, sięgnął po tytuł wicemistrza Polski.

Stawiają na doświadczenie

Treningi, zgodnie z wytycznymi projektu, odbywać się z doświadczonymi i wykwalifikowanymi trenerami. – Obszary, na jakich skupi się nasza pracę to: technika, motoryka, mentalność, a także taktyka indywidualna. Pod tym ostatnim pojęciem kryje się rozumienie gry – mówił A. Góra.

Co istotne partnerem projektu został klub Juventa Starachowice. W jaki sposób można wziąć udział w projekcie? Wszelkie informacje, zapytania należy kierować do trenera Pawła Czai, telefonicznie pod nr 695-880-008 lub drogą mailową, na adres: [email protected]

Działanie w programie rozliczane będzie na podstawie odbytych jednostek treningowych w danym miesiącu. Cena treningu wynosi 50 zł za jednostkę (rozliczana na koniec każdego miesiąca). Pierwszy trening w programie jest bezpłatny. Dodatkowe koszty to sprzęt sportowy dla zawodnika. Cały komplet (dres, koszulka, spodenki firmy Nike) to koszt 180 zł.

Oni pracować będą przy projekcie

Paweł CZAJA

Licencja: UEFA A Elite Youth. Staże trenerskie w klubach: Fulham Londyn, Red Bull Salzburg, Victoria Pilzno, Zagłębie Lubin, Legia Warszawa. Doświadczenie trenerskie: Akademia Orlęta Kielce (rocznik 1996), Akademia KKP Korona (rocznik 1996, 2001, 2002, 2005), kadra województwa Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej (wicemistrzostwo Polski z rocznikiem 2002), Korona Kielce S.A. – pierwszy trener rezerw (III i IV liga), Pogoń Staszów – pierwszy trener (IV liga), Korona Kielce S.A. – treningi indywidualne oraz jest odpowiedzialny za scouting młodzieżowy.

Wychowankowie: Jakub Górski (kadra Polski U-17), Daniel Szelągowski (kadra Polski U-17 i obecnie pierwszy zespół Korony grający w Ekstraklasie), Jakub Ojrzyński (kadra Polski U-16, grający obecnie w Legii Warszawa)

Kamil KUZERA

Licencja: UEFA A. Doświadczenie trenerskie: Korona Kielce S.A. (zespół rezerw), Korona Kielce S.A. (Ekstraklasa, asystent trenera), Bruk Bet Termalica Nieciecza (Ekstraklasa, asystent trenera), Chojniczanka Chojnice (I liga, asystent trenera). Jako zawodnik rozegrał w Ekstraklasie 174 spotkania. Był reprezentantem Polski juniorów od U-16 do U-21. W 1999 r. z kadrą U-17 uczestniczył w mistrzostwach świata w Nowej Zelandii. Rok później w ME w Izraelu.

Artur GÓRA

Licencja: UEFA A, Coerver Coaching. Staż trenerski: Korona Kielce. Doświadczenie trenerskie: Akademia Juventa Starachowice, kadra województwa Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej (wicemistrzostwo Polski z rocznikiem 2002), Pogoń Staszów (IV liga), Akademia Juventa Starachowice. Jest wychowankiem Staru Starachowice. Grał m.in. w Starze Starachowice, Juvencie Starachowice, zespołach szwedzkiej III i IV ligi oraz Kamiennej Brody.

Mariusz WÓJCIK

Licencja: UEFA B, Coerver Coaching-Football Coach Assistant. Doświadczenie trenerskie: Akademia Juventa Starachowice. M.in. prowadził drużynę CLJ U-17 (pod jego okiem rozwijał się talent Macieja Śliwy, który już zadebiutował w Ekstraklasie w barwach Wisły Kraków i juniorskiej kadrze Polski), obecnie Juventa. Były zawodnik Staru Starachowice, Juventy Starachowice oraz Zawiszy Sienno.

Mateusz DZIUBEK – trener przygotowania motorycznego

Licencja: UEFA C. Doświadczenie trenerskie: prowadzenie treningów motorycznych w klubach IV ligi świętokrzyskiej, Korona Kielce S.A. (treningi indywidualne), Korona Kielce S.A. (trener przygotowania motorycznego). Wychowanek Korony Kielce. Jako zawodnik grał w takich klubach jak: Hutnik Warszawa, Orzeł Wierzbica, Broń Radom, Chojniczanka Chojnice, Spartakus Daleszyce, MKS Zdrój Busko.

Monika BARCIK – trener mentalny

Psycholog kliniczny i sportowy, dietetyk oraz sportowiec. Nieustannie doskonali swoje umiejętności w dziedzinie psychoterapii i coachingu. Posiada tytuł naukowy z zakresu psychologii klinicznej oraz psychologii sportu. W swojej pracy zajmuje się leczeniem uzależnień behawioralnych i od substancji za pomocą metod i technik terapii poznawczo-behawioralnej (TPB) i NLP. Ponadto zajmuje się leczeniem zaburzeń emocjonalnych, lękowych oraz zaburzeniami odżywiania. Systematycznie szkoli się z metod Terapii Schematów oraz psychoterapii Gestalt. Współpracuje ze szkołami i klubami sportowymi pomagając zawodnikom podnieść własne umiejętności sportowe i uporać się z problemami, które stoją na drodze ich kariery. Z psychologią związana od 2011 roku, ze sportem od 2000r. Prywatnie oraz zawodowo tancerka tańca towarzyskiego, instruktor tańca, choreograf.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Chcesz się dobrze bawić w miłej atmosferze? Najbliższy weekend 29 i 30 czerwca zaplanuj w Wąchocku! W te dni odbędzie się będzie tam Zjazd Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kieleckiej oraz 23. Turniej Sołtysów! Zjazd sołtysów rozpocznie się o godz. 10.00 w...
We wtorek (25 czerwca), przez biegłego z zakresu patomorfologii ma zostać przeprowadzona sekcja szczątek ludzkich zwłok, które odnaleziono w Kamiennej, na terenie Dziurowa. Śledczy zastanawiają się czy, badanie przybliży ich do dotychczasowej wersji tragedii. Fragmenty ludzkich zwłok, o czym informowaliśmy...
W czwartek, 4 lipca w godz. 9.00 - 12.30, w specjalnym krwiobusie należącym do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, będzie można oddać krew. Akcję honorowego oddawania krwi organizuje Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach. Bus będzie czekał...
Dwa uszkodzone pojazdy - to bilans przykrego zdarzenia, jakie starachowiccy policjanci odnotowali we wtorkowe (24 czerwca) popołudnie.  Po godz. 15, w rejonie skrzyżowania ul. Bankowej oraz Pileckiego w Starachowicach zderzyły sìę skoda octavia, a także volkswagen. Na miejscu pracują ratownicy z...

Pokonaj cukrzycę

W czwartek, 27 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą - chorobą późno rozpoznawaną, ponieważ na początku nie daje objawów i nie boli. Tymczasem osób cierpiących na to schorzenie przybywa – szacuje się, że w Polsce jest już...

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze