Pochwały od byłego reprezentanta kraju. Macieja Śliwy mecz nr 4 w Lotto Ekstraklasie

flash Gorące tematy Sport

To był jak dotąd jego najdłuższy występ w piłkarskiej Lotto Ekstraklasie. Na murawie pojawił się dość szybko, bo już w 13. minucie zastępując kontuzjowanego, byłego reprezentanta kraju Sławomira Peszko. Maciej Śliwa – bo o nim mowa – w piątkowy wieczór zanotował mecz nr 4 w barwach krakowskiej Wisły. Biała Gwiazda, po trafieniu Marko Kolara pokonała kielecką Koronę 1:0, sięgając po komplet punktów.

Ekipa ze stolicy Małopolski praktycznie zapewniła już sobie zwycięstwo w grupie spadkowej. W piątkowy wieczór, na stadionie przy ul. Reymonta nie miała jednak łatwego zadania. Podobnie zresztą jak jej zawodnik Maciej Śliwa. Wychowanek starachowickiego Sokoła, który trafił później do Juventy, na początku meczu musiał zdejmować dres i błyskawicznie rozgrzewać się. To efekt urazu, jakiego doznał skrzydłowy Wisły Sławomir Peszko. Popularny „Peszkin” opuścił murawę, a jego miejsce na boku pomocy zajął 17-latek rodem ze Starachowic. Początek spotkania, w wykonaniu Śliwy był nerwowy. Zdecydowanie lepiej spisał się w drugiej połowie, w której po jednej z jego akcji, gospodarze mogli wpisać się na listę strzelców.

Śliwa, który pod koniec maja skończy 18 lat, w trakcie transmisji telewizyjnej był chwalony m.in. przez byłego reprezentanta Polski Kazimierza Węgrzyna. W pomeczowym studiu, pozytywnie wypowiedział się o nim również szkoleniowiec krakowskiego zespołu Maciej Stolarczyk. Młody zawodnik, zanotował dobry występ, który jak do tej pory był jego najdłuższym w Lotto Ekstraklasie. W najwyższej klasie rozgrywkowej debiutował w grudniu 2018 r. Biała Gwiazda przed własną publicznością mierzyła się wówczas z Lechem Poznań, a starachowiczanin na murawie zameldował się w 86. minucie. Później zagrał jeszcze w spotkaniu z Górnikiem Zabrze (0:2) oraz zremisowanym 1:1 meczu 33. kolejki ze Śląskiem Wrocław (11 minut).

Były gracz Juventy znalazł się w czołówce zawodników, którzy biegali w piątek najwięcej. 17-latek pokonał dystans blisko 10,5 km. Jego nazwisko znalazło się również na liście najszybszych graczy. Biegał z prędkością ok. 30 km/h.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.