Nadmorski klimat wyraźnie im posłużył. Akademia Piłkarska Staru tuż za podium [ZDJĘCIA]

Blisko 250 spotkań, 800 młodych futbolistów i 48 drużyn – tak wygląda bilans międzynarodowego turnieju Arka Gdynia Summer Cup 2019. W prestiżowym wydarzeniu, nie zabrakło świętokrzyskich akcentów. Nasz region z bardzo dobrym efektem, reprezentowała Akademia Piłkarska Staru Starachowice. Zielono-czarni byli bliscy uplasowania się na najniższym stopniu podium. Do upragnionego celu zabrakło niewiele.

Reprezentanci Akademii Piłkarskiej Staru połączyli przyjemne z pożytecznym. Jednym z najważniejszych punktów, odbywającego się nad polskim morzem obozu z udziałem wszystkich grup trenujących w klubie, był udział w międzynarodowej rywalizacji. Niewątpliwą atrakcją dla uczestników turnieju Arka Gdynia Summer Cup, stała się możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na obiekcie na którym w 2017 r. rozgrywane były mecze młodzieżowych mistrzostw Europy. W tym roku, na stadionie w Gdyni, kibice śledzili poczynania uczestników mistrzostw świata do lat 20.

  • To była wielka impreza, w której w aż 248 meczach zagrało blisko 800 młodych piłkarzy, w dwóch kategoriach wiekowych – relacjonował Kacper Rak, jeden ze szkoleniowców Akademii Piłkarskiej Staru. Oprócz polskich ekip, w turnieju uczestniczyli również przedstawiciele Rosji i Anglii. Barw starachowickiego klubu broniły dwa zespoły, w kategoriach U-11 oraz U-9.
  • Starszej grupie, niestety nie udało się awansować do fazy finałowej. Ich młodsi koledzy spisali się świetnie, awansując do najlepszej czwórki wspólnie z takimi teamami jak: Arka Gdynia, Lechia Gdańsk oraz FC Baltika Kaliningrad – tłumaczył trener Rak. Starachowiczanie w pierwszym spotkaniu fazy grupowej, pokonali Dąbrowę 3:0. W drugim musieli uznać wyższość gdańskiej Lechii (0:3). Trzy ostatnie mecze zakończyły się triumfami. Kolejno nad: Juventusem AC Toruń 3:0, Chrobrym 2:0 oraz szczecińską Arkonią 2:1. W pojedynku, którego stawką było 3. miejsce w turnieju, drużyna z miasta nad Kamienną uznała wyższość rywala.

  • Ostatniego spotkania żałowaliśmy podwójnie, gdyż we wcześniejszym meczu, podczas fazy grupowej pokonaliśmy drużynę Arki 2:0. Brawa należą się wszystkim naszym zawodnikom, za świetną postawę i osiągnięty wynik – dodał trener Rak. Turniej wygrała FC Baltika Kaliningrad, przed Lechią i Arką. Dodatkową nagrodą była statuetka dla najlepszego golkipera, którym wybrano Karola Habę z AP Star.

fot. AP Star Starachowice

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Starachowickie środowisko piłkarskie w żałobie. W minioną niedzielę (21 lipca), w szpitalu, zmarł Kamil Pastuszka. Przez wiele lat był członkiem kolegium sędziów w Starachowicach. Miał 33 lata. - Odszedłeś zbyt wcześnie – żegnają go koledzy, m.in. za pośrednictwem portalu...
Niezachowanie należytej ostrożności, a co za tym idzie nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu – to dwie, najbardziej prawdopodobne przyczyny zdarzenia drogowego, jakie odnotowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. W niedzielne (21 lipca), deszczowe popołudnie na odcinku drogi wojewódzkiej nr 756,...
Tego dnia, z pewnością miło i sympatycznie nie będzie wspominał kierowca, który wybrał się w podróż jednośladem. W minioną sobotę (20 lipca), na skrzyżowaniu ulic: Południowej, Szermentowskiego, a także Świętokrzyskiej w Bodzentynie, mężczyzna uległ wpadkowi. Okoliczności zdarzenia wyjaśniali świętokrzyscy...
Wczoraj informowaliśmy o wielkim pożarze hałdy ze śmieciami w Fałkowie (powiat konecki). Dziś strażacy zlokalizowali pożar składowiska tak, że się nie powiększa. Załogi samochodów gaśniczych zmieniają się. Trwa walka z zarzewiami ognia, koparki rozgarniają pogorzelisko, a strażacy gaszą wodą....

Witamy na świecie

Tradycyjnie o poranku odwiedziliśmy starachowicki oddział "noworodkowy" i co nas niezmiernie ucieszyło, czekało na nas aż dziewięcioro ślicznych maluszków. Tym razem urodziło się sześć dziewczynek i trzech chłopców. Witamy na świecie maluchy!

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze