Lider silniejszy od ekipy SMS. Starachowiczanie nawiązali walkę

flash Gorące tematy Sport

17 punktów wywalczonych w 10 dotychczas rozegranych spotkaniach, to dotychczasowy dorobek siatkarzy Cerrad SMS Starachowice. W czwartkowym meczu, jaki drużyna Daniela Rapci rozegrała przed własną publicznością, goście ze stolicy województwa świętokrzyskiego okazali się lepsi, wygrywając 3:1.

Zarówno pierwszy, jak i dwa ostatnie sety należały do lidera rozgrywek III ligi. Gospodarzom wyrównaną walkę udało się nawiązać w drugiej odsłonie. Ta partia zakończyła się wygraną 25:22.

  • To najtrudniejszy przeciwnik z którym przyszło nam się mierzyć. Wiedzieliśmy, że czeka nas niełatwe zadanie, ale byliśmy bliscy triumfu w trzeciej partii. Niewiele zabrakło do tego, by szala przechyliła się na naszą stronę – powiedział Karol Strabanik, jeden z liderów starachowickiej ekipy, która jak zwykle wykazała hart ducha i walkę do końca. – Niepotrzebnie daliśmy sobie odebrać zwycięstwo w końcówkach setów. Nad tym elementem musimy jeszcze pracować – dodał zawodnik Cerrad SMS.

W ekipie z miasta nad Kamienną, po raz pierwszy w tym sezonie wystąpił Jakub Fijas, który na co dzień reprezentuje barwy IV-ligowego teamu SMS Absolwenci. – Rywal z Kielc to ekipa, która solidnie pracuje podczas zajęć. Nasi przeciwnicy nie ukrywają ambicji, gry w II lidze. Czy tak się stanie, przekonamy się pod koniec sezonu. My skupiamy się na swoich celach – podkreślił K. Strabanik.

III liga świętokrzyska siatkówki mężczyzn
*10. kolejka (7 lutego)
CERRAD SMS STARACHOWICE – SMS WYBICKI KIELCE 1:3 (21:25, 25:22, 19:25, 18:25)
CERRAD: Wrzesień, Strabanik, Erbel, Dudek, M. Kosowski, Wojtas, Kuźdub oraz Fijas, Gawlik, Siwiec, B. Kosowski. Trener: Daniel Rapcia.
Następna kolejka (13-15 lutego): MSS Masłów – SMS Wybicki Kielce, SMS Gump Ostrowiec Św. – Czarni Połaniec, AZS UJK Kielce – Hetman Włoszczowa, STS Skarżysko-Kam. – Siatkarz Staszów, GOKiS Waśniów – SMS Cerrad Starachowice (15 lutego, godz. 19.30)

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.