Kto nowym dyrektorem starachowickiego MOSiR? Będzie konkurs nr 2

Kto zastąpi Krystiana Sadzę na stanowisku dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starachowicach? Na odpowiedź na tak postawione pytanie, przyjdzie jeszcze poczekać. Poniedziałkowy (8 lipca) drugi etap konkursu, nie został rozstrzygnięty. Jak poinformowała Iwona Tamiołło, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego, procedura zostanie powtórzona.

Do konkursu na wolne stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przystąpiło pięć osób. W tym: były zawodnik Motoru Lublin i starachowickiej Juventy Karol Drej, Arkadiusz Nowak, Piotr Poliszczuk, Anna Wojciechowska, a także dyrektor Juventy Dominik Zuba.

By przystąpić do procedury konkursowej, a co za tym idzie ubiegać się o to fotel dyrektora należało spełnić kilka wymogów koniecznych. Jak czytamy w ogłoszeniu o konkursie, kandydat powinien posiadać wykształcenie wyższe (preferowane kierunki studiów: ekonomia, zarządzanie, administracja), doświadczenie zawodowe (minimum 5 lat stażu pracy).

Kolejne warunki jakie musiał spełnić to: biegła znajomość oprogramowania komputerowego stosowanego w pracy biurowej, znajomość uchwały Rady Miejskiej w Starachowicach z 26 czerwca 2009r. – Strategia rozwoju sportu w Starachowicach w latach 2009-2015 i na lata następne, znajomość przepisów prawa z zakresu: ustawa o samorządzie gminnym, ustawa o pracownikach samorządowych, ustawa prawo wodne (zagadnienia związane z kąpieliskami wodnymi). Ponadto kandydat miał przedstawić w formie pisemnej na dwóch stronach koncepcję funkcjonowania MOSiR.

W miniony poniedziałek odbył się drugi etap konkursu. Kilka godzin później, opublikowany został oficjalny komunikat w tej sprawie. – W wyniku zakończenia procedury konkursowej na wolne stanowisko dyrektora MOSiR, komisja konkursowa (Aneta Nasternak-Kmieć, zastępca prezydenta miasta ds. społecznych, Marta Woźniak, radca prawny i Katarzyna Walendziak, kierownik Referatu Administracji i Kadr – przyp.red.) nie wyłoniła żadnego kandydata. Wszystkie osoby aplikujące na wymienione stanowisko spełniały wymogi formalne postawione w ogłoszeniu, natomiast po przeprowadzonych rozmowach komisja nie dokonała wyboru – wyjaśniła rzecznik Tamiołło.

Jak dodała, nabór na stanowisko urzędnicze pozostał nierozstrzygnięty. – Procedura konkursowa zostanie powtórzona – stwierdziła rzecznik starachowickiego magistratu.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Wiadomości

Najnowsze komentarze

Galerie

Najbardziej popularne

Wiadomości

Starachowickie środowisko piłkarskie w żałobie. W minioną niedzielę (21 lipca), w szpitalu, zmarł Kamil Pastuszka. Przez wiele lat był członkiem kolegium sędziów w Starachowicach. Miał 33 lata. - Odszedłeś zbyt wcześnie – żegnają go koledzy, m.in. za pośrednictwem portalu...
Niezachowanie należytej ostrożności, a co za tym idzie nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu – to dwie, najbardziej prawdopodobne przyczyny zdarzenia drogowego, jakie odnotowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. W niedzielne (21 lipca), deszczowe popołudnie na odcinku drogi wojewódzkiej nr 756,...
Tego dnia, z pewnością miło i sympatycznie nie będzie wspominał kierowca, który wybrał się w podróż jednośladem. W minioną sobotę (20 lipca), na skrzyżowaniu ulic: Południowej, Szermentowskiego, a także Świętokrzyskiej w Bodzentynie, mężczyzna uległ wpadkowi. Okoliczności zdarzenia wyjaśniali świętokrzyscy...
Wczoraj informowaliśmy o wielkim pożarze hałdy ze śmieciami w Fałkowie (powiat konecki). Dziś strażacy zlokalizowali pożar składowiska tak, że się nie powiększa. Załogi samochodów gaśniczych zmieniają się. Trwa walka z zarzewiami ognia, koparki rozgarniają pogorzelisko, a strażacy gaszą wodą....

Witamy na świecie

Tradycyjnie o poranku odwiedziliśmy starachowicki oddział "noworodkowy" i co nas niezmiernie ucieszyło, czekało na nas aż dziewięcioro ślicznych maluszków. Tym razem urodziło się sześć dziewczynek i trzech chłopców. Witamy na świecie maluchy!

Ostatnio dodane

Najnowsze komentarze